Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kényszerítenétek a gyereketeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kényszerítenétek a gyereketeket, hogy elhozhassátok? Vagy csak katonatiszt módjára fizetnétek?

Figyelt kérdés

Már 5 éve váltunk, de az utóbbi kb. 2 évben nem szeret velem lenni a lányom. Most 12 éves múlt nem tudom, hogy ez bármit is befolyásol de leírom.

Úgy van, hogy minden héten többször felhívom, de mindig csak 1 szavas válaszokat ad, vagy fel sem veszi a telefont amit én vettem neki, vagy nem kapcsolható. Nagyjából fél évente tudom kikönyörögni, kipitizni, hogy érte mehessek kocsival, és haza vihessem kocsival.

Régebben amikor még jobban kerestem akkor vittem több helyre (pónigolni, vidámparkba, állatkertbe, McDonald's-ba, stb,) most ugye ezek minimálizódtak.

Mit tegyek?

Kényszerítsem a gyerekem, hogy elvihessem, vagy ha akár 1 évig nem néz felém, akkor csak fizessek-fizessek és fizessek?


2014. nov. 24. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem csak kamasz, és ilyenkor szoktak eltávolodni a szülőktől, akiknek ilyenkor már plussz figyelni kell, hogy megmaradjon a jó kapcsolat.

Igen, szerintem harcold ki, hogy veled legyen.

2014. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Sajnalom hogy ilyen helyzetben vagy, nekem is fajna. A fizetest meguszni semmikepp sem tudod, mert ez "felnott dolog" tehat a gyereknek semmilyen formaban nincs beleszolasa. Viszont en biztosan nem eroltetnem a talalkakat. Ha valaki nem azert van velem mert szeretne, akkor mi ertelme? A szeretetet, az erdeklodest nem lehet kieroszakolni. Ezek a dolgok vagy vannak vagy nincsenek. Valami oka biztosan van ennek. Esetleg megprobalhatsz vele errol beszelni, de ha o hajthatatlan, semmi ertelme eroszakoskodni.
2014. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha mostantól nem viszed, el fog távolodni tőled. Sőt később okolni fog, hogy miért nem láthatott téged. Erőltesd a dolgot, mindenképp.
2014. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

A fizetés a saját gyereked után kötelező, akár kedves veled a gyerek akár nem.

Gondolom azért ilyen veled, mert az anyukája nem pozitívan nyilatkozik rólad. De az is lehet hogy a 12 éve miatt. Ebben a korban lehet hogy a saját anyjával is nagyon pokróc a gyerek. Ebben a korban a belső bizonytalanságukat szörnyecskévé válva próbálják túlélni a gyerekek.

Nem az ő dolga egy évig feléd nézni. Anyukájával beszéld meg hogy ez mindkettőjük érdeke hogy veled rendeződjön a viszonya. Ne őt dorgáld meg miatta, mert ez nem az ő hibája.

Egy ismerősöm volt férje ritkán látja a kisfiút , és ha mégis a gyerek rosszul érzi magát a közelében. Erre a férfi három hetente két órában nem szeretni , hanem nevelni és büntetni akarta a kisfiút.

2014. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos valószínűleg az anyja uszítja ellened. :(
2014. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az anyjával milyen a kapcsolatotok? Mert ezen is sok múlik. Vagytok annyira intelligensek, hogy a közös gyereketek érdekében normális viszonyban tudtatok maradni? A gyerektartás fizetésének mi köze ehhez? Tőle nem lehet elválni. Ha ennyire megromlott a kapcsolatod vele, nem érzed hibásnak magad is benne? Mert azért ez leginkább a szülőn múlik. Nem vagdalkoztatok, veszekedtetek előtte, nem szidtátok az anyját, hogy hallotta? Neked kell tudnod, mi váltotta ki nála, hogy eltávolodott tőled, nem akar látni.
2014. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az anyja is tudna a 12 évesetekről mesélni, hogy csak egy szavas válaszokat kap, és bunkó vele.Ez a korral jár. Te milyen voltál ennyi idősen?
2014. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Volt olyan hogy indultam már érte, és odatelefonáltam, hogy hogy állnak. Erre az anyuka közölte, hogy a gyerek nem akar jönni, de én ne törődjek semmivel, úgyis ki fogja lökdösni az ajtón, mert neki jár a 2 nap szabadság.

Ebben az esetben a gyerek nem rossz élményként társítja azt, hogy elhozom? Nem engem hibáztat?


Viszont szerintem az sem ok, hogy az anyuka nem engedi hozzám pl. 8 hétig, majd 7 alkalommal egymás után kötelezi, hogy itt legyen, mert neki más programja van.


Ha szigorúan a láthatáshoz kötöm a dolgokat akkor én vagyok a szemét.

Viszont balek sem akarok mindig lenni, mert az ex érzelmileg zsarol.

2014. nov. 24. 20:32
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Vagy esetleg az erőltetéssel azt éri el, hogy a lánya megutálja. Talán tényleg csak valami tini hülyeség ez Nála, ami majd elmúlik. Lehet hogy évekbe telik, de még mindig jobb, mintha megutálná az apját egy életre. Esetleg egyszer próbálnám meg, de az mindenképp fontos, hogy elbeszélgessetek róla. Figyelembe kell venni hogy mit akar a kislány, különben könnyen abba a tragédiába eshetsz, kedves kérdező, hogy 18 évesen azt mondja, felejtsd el. Velem megcsinálták a szüleim, hogy össze - vissza rángattak a költözési mániájukkal, a nyomorba húztak magukkal el a nagyszülőktől, akik mindent biztosítottak nekem. Rám erőltették a Velük létet, bár főleg anyám, mondván, mellette a helyem. A vége a sok erőltetésnek az lett, hogy apámat még az esküvőmre sem hívtam meg és anyámat is csak azért, mert pont együtt élt akkor a testvérével és az egész családdal összeveszett volna. Nekik nem akartam bajt, ennyit meg kibírtam. Egyébként egyikük felé sem nézek és nem is hiányoznak. Eléggé más a helyzet, de a hangsúly a ráerőltetésen van. Szóval azért óvatosan az ilyennel.
2014. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Hogy zsarol érzelmileg az exed? Miért nem mész el hozzájuk, és ültök le ezt értelmes emberek módjára megbeszélni?

Így a gyereket is meg lehetne hallgatni, esetleg érteni, és az anyjával sem ártana beszélnetek. Olyan nincs, hogy ő nem engedi 8 hétig elvinni, aztán meg minden hétvégén. Azért az írásodból az jön le, hogy a gyerek lelke, érzelmi világa igazából nem fontos egyikőtöknek sem.

2014. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!