Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Előfordulhat a szülők válása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordulhat a szülők válása során, hogy a gyerek hagyja ott a szüleit és a nagyszüleihez vagy a rokonaihoz költözik?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran van ilyen?

2014. nov. 26. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kiskorú gyerek nem költözhet kedvére.
2014. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

A gyerek normál esetben valamelyik szülöhöz kerül, de nem ö dönti el, hogy kihez, hanem a bíróság. Amit ott határozatba foglalnak, az a kötelezö mindenkire nézve.


A nagyszülö vagy egyéb rokon nem kaphat felügyeleti jogot, amennyiben a szülök élnek és nincs tölük megvonva a szülöi jog.


A gyerek akkor költözhet nagyszülöhöz vagy egyéb rokonhoz, ha ebbe az a szülö beleegyezik, akinél el van helyezve, de ilyenkor is a szülö felelös továbbra is a gyerekért. Márcsak ezért sem igazán lehetséges az, hogy máshol éljen a gyerek, mert ennek ellenére a szülöt vonják felelöségre, ha valami történik.

2014. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztosan van ilyen. Indokolt esetben hozhatnak ilyen döntést is a bíróságon. Sokszor jobb is így. Én pl. nagyon szerettem volna a nagynénémmel vagy a nagyszüleimmel élni, de kénytelen voltam anyám mellett nyomorogni, mivel senki sem merte meglépni ezt törvényesen a felnőttek közül. Így meg mindig elrángatott magával amikor épp rájött az idegbaj, a fűtés és áram nélküli c - gányputrihoz hasonlító házacskájába, ahol még kaja sem volt. Szóval előfordulhat, igen, és szerintem nagy kár hogy nem lépik meg többször.
2014. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért a 2 - es válaszoló sorai ebben a formában nem fedik a valóságot. Tulajdonképpen bármelyik rokon lehet a gyám indokolt esetben, sőt, akár intézetbe is kerülhet a gyerek. Bárki gondját viselheti, akit gyámnak nyilvánítanak és onnantól fogva a szülőnek sem joga, sem kötelezettsége. Magyarán semmi köze a gyerekhez.
2014. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám ezt csinálta anno. Egyébként is mindig a nagyszüleinél lógott (szomszédok voltak), mikor a szülők váltak, mondta, hogy ő oda akar költözni, de azt hiszem, megengedték neki a szülei, nem hivatalosan volt elrendezve. Meg ő már 13-14 éves volt, nem annyira kisgyerek.
2014. nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Váláskor anyuval együtt a nagyszüleimhez költöztünk, aztán anyu költözött tovább, én meg a mamánál maradtam. 14 éves voltam. Aput nem érdekelte, hogy hol vagyok, anyu meg beleegyezett, hogy maradjak.

Nem hinném, hogy gyakori.

2014. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!