Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Baba kérdés. Kinek ment rá a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba kérdés. Kinek ment rá a kapcsolata, házassága?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy az egyik fél akart gyereket, a másik nem. meddig voltatok türelmesek?

ha végül minden jól alakult, azt hogy sikerült véghez vinni?


2010. febr. 1. 13:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik akarja másik nem feleállás zömében "katasztrófához" vezet. Ha nem is válás, akkor megromló kapcsolat, vagy legrosszabbként a kapcsolat megmarad és akár működgethet is, de a gyerek issza meg a levét. Aki nem akarja az úgy is áll hozzá, aki akarta azs még erőteljesebben mutatja hogy a gyerek a fontos és hipp-hopp a gyerek lesz egy öldöklő állóháború alanya, tárgya és eszköze. Na ezt ne akarja senki.


Persze lehet, hogy az a fél, aki nem akarta, meglátva/megérezve a csöppséget mégis csak átbillen, de aszem egy gyerek annál fontosabb mint hogy egy kétséges háthára alapozva jöjjön a világra.

2010. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Az első házasságom ráment a gyerekekre. A volt férjem az első babát még nem igazán akarta, a másodikat már állítólag akarta, azután hirtelen lelépett, én pedig ottmaradtam egy 2 éves kisgyrekkel, hasamban egy kisbabával. Akkor még el lehetett volna vetetni, megtartottam. Nagyon nehéz volt egyedül csecsemővel, pici gyerekkel, de sosem bántam meg. Ma már ők nagyok, 19 és 16,5 évesek, s 10 éve élek boldog házasságban a 2. férjemmel, aki a nagyokat adoptálta, s a közös gyermekünk most 15 hónapos. Szóval, nekem a gyerekek miatt ment elvileg tönkre az első házasságom, de tönkre ment volna az gyerek nélkül is. Ebben ma már teljesen biztos vagyok.
2010. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim válasza:
100%
Kedves Második, örülök, hogy a kezdeti bajok után ilyen boldog lettél! Testvéremet 8 hetes terhesen hagyta el a párja, mert nem akarta a babát. Azóta a pici 10 hónapos, gyönyörű és az egész család életét bearanyozza. Az apuka tudni sem akar róla.... Remélem, Testvérem is talál hamarosan egy új párt, aki boldoggá tesz Őt is és a babát is elfogadja.
2010. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
95%

Az én férjem több mint tíz évig ellenállt, elég határozottan :(( Nagyon fiatalon kerültünk össze, 19 és 21 éves korunkban. Végül 13 év együttlét után én besokalltam és azt mondtam, vége, ha ennyire nem akarja a gyereket, akkor adjunk új esélyt egymásnak másvalaki mellett boldognak lenni.


Végül 33 éves koromban megszületett a lányunk. A férjemet azóta le se lehet vakarni a gyerekről.. :) Kicserélődött, már nem stresszel annyit, nem a munka és a nyaralás az első, sőt, mégcsak nem is az imádott számítógépe! Szokta mondani, hogy miért nem előbb "erőszakoltam meg". Hát köszi...


De mindegy, a vége happyend lett:))

2010. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

igen, erre vagyok kíváncsi, amit a 14:20 írt.


örülök, hogy jól alakult. már agyaltam ezen ezerszer. végül arra jutottam, hogy a pasik máshogy vannak összerakva. és a baba kérdés hallatán egy csomó elvárást zúdítanak magukra, amitől megijednek. ezért van szükség a noszogatásra :)

de kíváncsi vagyok más ezt,hogy látja

2010. febr. 1. 14:27
 6/48 anonim ***** válasza:
91%

14:20 vagyok újra. Sok baba volt ez idő alatt a környezetünkben. Ha látott egyet, messziről rámosolygott, és mondta, hogy "szép". Ennyi volt az összes reakciója mindig. Nekem ez úgy fájt.


Egyszer a kezébe akartam adni a testvéremék kisfiát, nem fogta meg. Mondta, hogy ő nem tud vele mit kezdeni, ha sír. Kérdeztem tőle, miért, szerinted én tudok? De meg kell próbálni. Nem fogta meg.


VOlt olyan hétvége, hogy vigyáztam szívességből fél napot egyik másik barátnőm kicsi gyerekére, neki ilyenkor mindig sürgős dolga akadt, és el kellett mennie itthonról. :(( El voltam keseredve.


De a saját gyerek az más. Mikor este odabújik hozzá a lánya, és a mellkasára fekszik, hát el van olvadva. :)


Nálatok miért tiltakozik a párod ennyire? Mennyi idősek vagyok és mióta vagytok együtt, megkérdezhetem?

2010. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Harmadik! Második vagyok. Őszintén megértem a Testvéred helyzetét, én is 8 hetes terhes voltam a második gyermekemmel, amikor a volt férjem kisétált az életünkből. Három éves koráig nem látta a fiát... azután is több éves kihagyásokkal alkalomszerűen látta a gyerekeket. Sok kitartást kívánok a testvérednek, bízom benne, eljön számára, számukra az igazi. A piciben pedig sok örömöt az egész családnak!

Kedves Negyedik! Ez tényleg happy end!!! És szuper! Bár sztem igen ritka, hogy így alakuljon. Az általánosabb az, hogy szétmegy a kapcsolat.

2010. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%

4. vagyok. Igen, valóban szerencsénk volt, de ha elhagyott volna emiatt, akkor is vállaltam volna a babát. 33 évesen már mire vártam volna? :)


Lesz Nektek is majd rendes, szerető párotok, aki a gyerekeknek is apjuk tud majd lenni, csak ne zárkózzatok be, ismerkedni kell. Sok sikert kívánok Nektek!


Csak azt nem tudom, hogy mi lesz, ha az "apukák" pár év múlva felébrednek a Csipkerózsika álomból, és kapcsolatot akarnak majd a gyerekeikkel. Engedni fogjátok neki(k)?

2010. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
87%

Esetünkben elég összevisszás volt a dolog:először én akartam,aztán a Párom,aztán mindketten rajta voltunk,de nem jött össze.végül pont szüneteltettük,egyikünknek sem ez volt a legfontosabb kérdés az életében,és láss csodát,pont akkor estem teherbe! :) Természetesen nagyon örültünk neki,a napokban töltötte a második hónapot a fiunk :)

Mikor én akartam,sok volt a veszekedés,majdnem szétmentünk,minden hülyeséggel megvádoltam,hogy nem szeret,nem velem akarja leélni az életét,stb...

Mikor Ő szerette volna jobban,megértő volt,nem hisztizett,türelemmel várta,hogy újra akarjam én is.

Szóval kisebb-nagyobb csetepatékon kívül,ezek a különbözőségek nem fenyegették igazán a kapcsolatunkat.

2010. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
88%

Talán vannak férfiak, akik sosem lesznek erre érettek. Van, aki pedig lassabban készül fel erre a feladatra. Ismerek olyan párt, ahol a válás elkerülése érdekében vállat az asszony egy második, kései gyermeket. A kapcsolat egyben maradt, az apja imádja a fiát, viszont tudtommal hiába maradtak együtt a szülők, a kapcsolatuk teljesen kihűlt.

Kedves kérdező! Erre a kérdésre szerintem nincs recept. Az itt leírt néhány hozzászólás is tükrözi, mennyire más és más módon alakulhatnak dolgok. Mint ahogy mindannyian mások vagyunk, más alapokkal, más szituációban, élethelyzetben, más párral. Mégis azt gondolom, az esetek nagyobb százalékában a gyermekvállalás abban az esetben, ha nem mindkét fél szeretné, előbb-utóbb a kapcsolat széthullását eredményezi.

2010. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!