Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti válnátok? Ha igen, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti válnátok? Ha igen, mit tehetnék, hogy a gyerekeknek a legjobb legyen?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a férjemnek viszonya volt/van.

Jelenleg az ő lakásában élünk. A gyerekek 4 és 8 évesek.


Ha válok, akkor a saját lakásomba költözök, ami Budapest másik végében van. A gyerekeknek ez új lakhelyet, új ovit-sulit jelent.


Ti mit tennétek?

1. harcolnátok a gyerekekért, vállalva a költözés-ovi-suli-váltás miatti problémákat, neheézségeket, lelki dolgokat

2. hagynátok, hogy a gyerekek az apjukkal maradjanak


2014. dec. 17. 08:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Most ez komoly kérdés?? Te egy szinten tudod említeni azt, hogy lemondasz a gyerekeidről (legalábbis arról, hogy neveled őket), mint egy ovodaváltást? Az én gyerekeim ennyi idősek voltak, mikor KÜLFÖLDRE költöztünk, és pik-pak beilleszkedtek, pedig még a nyelvet sem beszélték. Város másik felébe költözés, egy vicc. Az ovodás úgyis nemsokára iskolába megy, az meg eleve környezetváltozás lesz, vagy mit terveztél, hogy örökre oviban tartod? Nem azt mondom, van az a helyzet, mikor mérlegelni kell, hogy a gyerekeknek jobb helyük van az apjuknál, de egy 10 km-es költözésre fogni, az nevetséges.
2014. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Nezd ez anya es gyermek osszefuggesetol fugg.

Az ha elkoltoztok nem fogja jobban megviselni mint az hogy anyat elveszitik.

mondhatom szerencses a helyzeted abban hogy van sajat lakasod ahova eltutok koltozni es nem kell alberletet fizetni.

Sok anya ebben a helyzetben sem hagyja a gyermeket, holott anyagilag kilatastalan a helyzet es inkabb elmegyen alberletbe de akkor is viszi a gyereket magaval.

En sem hagynam a gyermekemet! Meg a 8 eves is kicsi foleg a eves, es ki tudja hogy a ferj mostani parja hogyan viselkedne a gyerekeidel. Semmi magyarazo ok nincs ara hogy miert nem tudod vinnk a gyerekeket magadal!

Van sajat laasod

dolgoznod igyis ugyis kell ha van gyerek ha nincs.

es legalabb az edesanya neveli nem pedig egy mostoha.

iskola ,ovi miatt nem fogod lelkibetege tenni a gyereket.



ez a te dontesed! En nem hagynam el a gyermekeimet, nem adnam kda a ferjnek, sem a mostona"Anyukanak "sem!

2014. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
84%
Mint anya, természetesen bármit a gyerekekért! Vinném őket magammal, nem bírnám ki nélkülük. Persze próbálnak jó megoldást találni, pl apukaval lakás csere, vagy eladnam, elcserélném közelben lévőket... Próbáld megtalalni a legjobb megoldást, ami neked is, és a gyerekeknek is a legjobb!
2014. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%

" vállalva a költözés-ovi-suli-váltás miatti problémákat, neheézségeket, lelki dolgokat"


szerinted az, hogy elhagyja őket az anyjuk, milyen problémákat, nehézségeket, lelki dolgokat okozna?? szerintem kicsit durvábbakat, mint az iskolaváltás. ja, csak azt nem neked kellene vállalni....

2014. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
minden ovodás előbb utóbb iskolába megy, szóval a váltás törvényszerű, lehet hogy nem 4 évesen, hanem 6 évesen, de bekövetkezik, tudhatnád, hiszen van egy 8 évesed is. én még olyan gyerekről nem hallottam, aki belerokkant abba, hogy iskolát/ovodát váltott, ellenben olyanról, akit egyik napról a másikra elhagyott az anyja.....
2014. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem hagynám el őket nyilván! Közös felügyeletet akarnék, a férjem úgysem tudna minden nap értük menni, heti többször találkoznánk!

Az apjukkal is nagyon jó a kapcsolatuk, ő is volt itthon mindkettejükkel gyed-en, táppénzt is megosztjuk. Továbbra is közösen nevelnénk őket, csak az apjuk lakásában laknának.

2014. dec. 17. 09:28
 7/23 anonim ***** válasza:
60%
Nekem akkor is baromi furcsa, hogy egy anya igy belenyugszik abba, ha a 4 es 8 eves gyerekei nem nala laknak tobbe, csak "hetente tobbszor talalkoznak".
2014. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Miért furcsa? Nyilván azt akarom, hogy a gyerekeknek jó legyen. Teljesen mindegy, hogy engem vagy az apjukat "veszítik el". Nem gondolnám, hogy én többet érek szülőként, mint a férjem.
2014. dec. 17. 09:42
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Az apjuk kevésbé a szulojuk? Ha tőle koltoznenek el az nem viselne meg őket? Pffff...kerdesedre a valaszom meg, h én megkerdeznem mit szeretnenek...a nagy szerintem már elég nagy, h döntsön. ..én nem vennem ki őket a sulibol, ovibol...gondolom mkettotoknel lenne szobajuk, teljesen mindegy hol laknak lakcimkartya szerint ha úgyis ketlakiak lesznek.
2014. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
Azt nem értem ha te úgyis foggal körömmel ragaszkodsz ahhoz hogy elköltözöl a gyerekeidtől, akkor mi a kérdés? Szerintem a legtöbb valamire való anya foggal körömmel ragaszkodna a gyerekeihez, még ha apa is ugyanolyan jól el tudja őket látni, nem kéne iskolát váltani, stb. Az észérvek azt támasztják alá, hogy jobb nekik, ha maradnak a megszokott környezetben, viszont az anya-gyerek kapcsolat nem egy matematikai képlet, amit ilyen egyszerűen meg lehet oldani. Te már döntöttél, még akkor is ha kismillió más lehetőséged lenne. A lakásodat pl kiadhatnád, és az albérlet árából bérelnél egy másik lakást a jelenlegi környéketeken, bumm, ilyen egyszerű lenne. De még ezer más lehetőség is lenne, te mégis ahhoz ragaszkodsz, hogy nem tudod megoldani, hogy neveld a gyerekeidet. A válaszaidból azt szűröm le, hogy te már rég döntöttél, és csak a bűntudatodat akarod itt enyhíteni, azzal hogy mások is azt írják, hogy ez a helyes, mert valójában te is tudod hogy nem normális hogy egy anya mindenáron meg akar szabadulni a gyerekeitől. Lepontozhattok, akkor is ez a véleményem. Sokan ennél sokkal de sokkal nehezebb körülmények között is foggal körömmel küzdenek a gyerekeikért, és megoldják.
2014. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!