Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti válnátok? Ha igen, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti válnátok? Ha igen, mit tehetnék, hogy a gyerekeknek a legjobb legyen?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a férjemnek viszonya volt/van.

Jelenleg az ő lakásában élünk. A gyerekek 4 és 8 évesek.


Ha válok, akkor a saját lakásomba költözök, ami Budapest másik végében van. A gyerekeknek ez új lakhelyet, új ovit-sulit jelent.


Ti mit tennétek?

1. harcolnátok a gyerekekért, vállalva a költözés-ovi-suli-váltás miatti problémákat, neheézségeket, lelki dolgokat

2. hagynátok, hogy a gyerekek az apjukkal maradjanak


2014. dec. 17. 08:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Igen, és ez a foggal-körömmel küzdés nyilván jó a gyerekeknek.....

Pedagógus vagyok, sajnos megviseli a gyerekeket a váltás. Akkor is, ha ezt a szülők nem veszik észre vagy nem akarnak róla tudomást venni.


Az albérleten gondolkozok meg a lakáseladáson is, de ezek nem mennek egyik napról a másikra.

2014. dec. 17. 10:09
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Meg se fordulna a fejemben,hogy a gyerekem/gyerekeim ne velem éljenek,elképzelhetetlennek tartanám még úgy is,hogy én is annak a híve vagyok,hogy a gyerek minél több időt legyen az apjával is.
2014. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%

10 el egyet ertek teljes mertekben!


Kerdezo ez a te dolgod mar elett dontve a reszedrol!

De valo szinu itt nem a gyerekeket nezed hanem azt hogy neked hogy kenyelmes. Ebbol a felalasban mar eltudom kebzelni azt is hogy miattad van a valas, es igy szabad is lehetsz, mozoghatsz mert teged apszorut nem visel meg a dolog ha mar a ferjedet el eszited akkor a gyerekeket ne beloled ez hianyzik!

. Nagy reszben a gyerekek tobbet lesznek az apaval mint veled, ugyanis hetkoznap ha ugy tartja kedved 1.2 orara beugorsz meglatogatod oket es ennyi reszedrol lezarva a gyerekneveles. Apuka lesz az aki neveli a gyerekeket, hozza viszi iskolaban ovoda, gondoskodik az etkezesrol, tiszta ruharol, ha a gyerek beteg apa szaladj orvoshoz, es a szabadsagat is oldja meg ha szukseg lesz ra.

nagyobb feleloseg az apukan lesz.


Gyerekek majd felnonek, es ne fajon az ha a gyerekek nem ugy fognak hozzad allni ahogyan kene, hisz a fejedhez lesz vagva hogy mert apu nevelt minket te itthagytal, es teljesen jogosan is igazuk lesz! En a gyerekeket sajnalom, es minden tisztelettem az edesapae aki ferfi lèptere megszegyenit teged.


Mivel a gyerekek nagyobb reszet apuka latja el remelem, gyerek.t. kovetelni fog toled!!

2014. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó tökéletesen megfogalmazta,hogy mi a helyzet.
2014. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Inkább közelebb költöznék és a gyerekeket hagynám az otthonukban, és a mostani iskolájukban, óvodájukban. Hosszú távon is ez a célszerű, vagy az apjuk költözik közelebb vagy te. Csinálhatjátok úgy is, hogy most te maradsz, még akkor is ha az apáé a lakás, és idővel rendezitek a helyzetet véglegesen, nem kell kapkodva. Intelligencia kérdése, és úgy tűnik ti képesek vagytok rá.


Önmagában a megcsalás miatt én még nem válnék. Az inkább háttérben meghúzódó problémáktól függ. De én tudom eléggé kívülállóként nézni az ilyesmit (átéltem már), a gyakorikérdések nem túl reprezentatív mintája alapján pedig a tipikus nőnek elborul az agya már a megcsalás szó hallatára is.

2014. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
1 évet éljenek az anyánál, hétvégén legyenek az apjuknál, következő évben fordítva, utána döntsenek a gyerekek. De én azt tartom jónak ha gyereknevelést nemcsak a nőkre tolják rá. Az a jó amikor 50% ban oszlik el! Amikor mindkét fél ugyanúgy kiveszi a részét mindenből, mégha külön élnek is!
2014. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%
Én ennyi idősen az ország 3 különböző pontján laktam már, és mégsem lettem lelkibeteg. Az akkor lettem volna, ha anyám nem visz magával, csak "heti többször találkozott" volna velem. Budapest azért nem egy 13 milliós Tokió, és simán el lehet jutni gyakorlatilag bármelyik pontjáról bármelyikbe egy óra alatt tömeggel, szóval, már a kérdésed sem értem.
2014. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

1. Mindenképpen elválnék a helyedben.


2. A gyerekeket semmi esetre sem hagynám olyan emberrel, aki nem játszik becsületesen (márpedig aki megcsal, az nem becsületes), ne ezt lássák példaként maguk elött.


3. A gyerekeket egy költözés nem viseli meg igazán, a válás sokkal inkább.


4. Olyan megoldás nem lehetséges, hogy a férjed meg te lakást cseréltek? Akkor a gyerekek maradhatnak a megszokott környezetben.


5. Ha meg megoldható, akkor még mindig meg van a lehetöséged a saját lakásodat kiadni és neked a gyerekekkel a jelenelgi környéken venni ki lakást.

2014. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%

Akkor kövezzetek meg, de velem a következő történt:

Apuka szüleivel éltünk egy 54 m2-es lakásban 8 évenát. 2 szoba, egyik a szülőké, másik a miénk. Élték a szülők is a mi életünket, egymást meg marták folyton. Kislányunk 5 év együttélés után született. 3 éves volt, amikor azt mondtam, hogy elegem van a szülők utálkozásából, a férjem nemtörődömségéből, a lelki terrorjából, abból, hogy soha semmit nem beszéltünk meg, mindig mindenben az volt, amit ő akart, hogy hiába kértem a költözést, nem költöztünk, a kisujját nem mozdította, mert neki kényelmes volt a szülőkkel 1 fedél alatt. A lakás az övék, nekem ott tulajdonjogom nem volt soha. Így mikor közöltem, hogy nem bírom tovább, 1 hónap gondolkodási időt kértem a férjemtől, de a szülők azonnal kitettek a lakásból, a gyerekemet meg eltiltották tőlem, napokig nem láthattam. Az 1 hónap gondolkodási idő alatt munka után a várost jártam, este mentem csak el a mamámhoz 2 héten át, és 2 héten át a barátnőmhöz. Azért csak este, mert a mamámnál a nagybátyám élt a családjával, a barátnőmnél meg 2 pici és a barátnőm férje, értelemszerűen nem akartam zavarni őket, örültem, hogy fekhelyet kaptam náluk. Addig jártam a férjem szülei nyakára telefonon, személyesen, amíg be nem engedtek a lányomhoz. Így elértem, hogy 2 naponta felmehettem hozzá 1, max. 2 órára legalább. Nekem ez már nagyon sokat jelentett. 1 hónap után lett albérletem az új párommal, de csak ideiglenes. Itt megint kezdődött a hercehurca: nem láthattam, rámhívták a rendőrséget. Aztán megint harcoltam, jött a családgondozó is a képbe, mert nem hagytam, hogy ne láthassam a lányomat. Így lassan kialakult a láthatás. Hiába küzdöttem azért, hogy én nevelhessem, azt mondták mindenhol, hogy amíg a gyerekemet láthatom, addig nem vétettek semmit a nagyszülők meg az apuka, így nem tudnak mit tenni, majd a bíróság dönt. A bíróság döntött, a lányom a nagyszülőkkel maradt. Nem azért, mert nekem ez így kényelmes, nem azért, mert nem bírtam tovább és eljöttem, nem azért, mert rossz lennék, hanem azért, mert a pszichológus szakértői vélemény egyértelműen mutatta, hogy a Lányom abban a környezetben, ahova beleszületett, sokkal stabilabb marad érzelmi és lelki téren, míg ha mellettem helyeznék el, akkor megviselné lelkileg és testi-érzelmi-értelmi fejlődésére kihatással lenne a váltás. Lehet harcolni, veszekedni, ősanyaként viselkedni és lehet mérlegelni is, hogy a Gyermeknek mi a jobb. Utólag látom, hogy a legegészségesebb az lett volna már az elején, hogy megegyezünk a férjemmel. De ő a sértettsége miatt nem látta át a helyzetet, én meg anyatigrisként próbáltam harcolni és a gyerekemet mindegy milyen áron magam mellett tudni, mert mellettem a helye. Nem feltétlenül. A Kérdező szerintem nagyon helyesen gondolkodik, és szerintem korántsem azért gondolja így, mert neki ez olyan nagyon kényelmes. Mondjuk más kérdés a lakás, mert ha nekem lett volna lakásom, ahova mehetek, akkor gondolkodás nélkül vittem volna a Lányomat magammal, amikor a nagyszülők kitettek a lakásukból. Bár valószínűsítem, hogy apósom ezt nem hagyta volna.... De így, hogy a Gyermekemnek nem tudtam otthont és felvigyázást biztosítani, nem vittem magammal, mert nem volt rá lehetőségem, hiszen nem volt hova vinnem, és mert nem engedték elvinni. De nem hagytam el! Aki a gyerekét elhagyja, az véleményem szerint nem gondol rá nap mint nap, nem dolgozik azon, hogy minél többet lássa, hogy azt tegye, ami a Gyerkőcnek a legjobb. Apuka és a nagyszülők elérték a céljukat, hiszen a Lányomat náluk helyezte el a bíróság, és Apuka is boldog, hogy fizetem neki a gyerektartást havonta. De a Lányom felől minden nap érdeklődök, az összes láthatást kihasználom (nem csak 2 hetente látom, hanem minden héten hétvégén nálam van, illetve hétközben is láthatom 1 teljes délután erejéig), ha tudok, külön is próbálok egyezni Apukával, hátha... nem mindig, de előfordul, hogy szokott sikerülni. A Lányomról gondoskodom, most éppen 5 napig volt nálam, mert beteg lett, ápoltam, orvoshoz vittem, mindent megtettem és megteszek érte, ami csak tőlem telik. A Gyerektartáson felül nem lennék köteles mást fizetni, de a Gyerekemről van szó és Érte mindent. Tudom, hogy Apuka ezt mocskosul kihasználja, és lehet hülye vagyok, de engem ez nem érdekel. Nem vagyok híve ennek a foggal-körömmel a Gyerekemért harcnak. A dolgok higgadt átgondolása szerintem sokkal célravezetőbb. De ismétlem: ha lett volna lakásom, a Lányomat vittem volna azonnal, bár nem lett volna könnyű harc ez az eset sem.

2014. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mi most vagyunk a valas vege fele, en vagyok a ferfi.

A lakas ahova szuletett a fiunk az az enyem, a felesegemnek nincs koze hozza. Igy neki kell koltozni, amugy a valast is o akarta, mert uj kapcsolata lett. Mikor kiderult a dolog koltozni akart a pasijahoz a fiunkal, en nem engedtem a fiamat, egyedul mehetett volna, de nem tette. Meg jelenleg is nalam lakik, mert a gyerek nelkul nem megy, amig a birosag errol nem dont addig nem viheti sehova az en engedelyem nelkul. Ugynez ki nekem itelik a gyereket, pedig o is kuzd erte, de nekem jobb a helyzetem.

A birosag amit figyelembe vett:

-A gyerek megszokott kornyezete, lakhatas.

-Tovabrai is ugyanoda jarhat oviba.

-Melyik szulo mennyire vette ki a reszet a gyermek neveleseben. (az utobbi 2evben csak en voltam itthon vele ha beteg volt, en vittem csak orvoshoz, ovodaba, ezeket bizonyitani is tudtam).

-Valamint a felesegem anyagilag sem tudna biztositani a gyermek normalis igenyeit.

Igy ha minden jol alakul akkor en fogom nevelni a fiamat.

2014. dec. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!