Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kérhetem el anyukámtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kérhetem el anyukámtól a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
14 vagyok apukámmal élek mert anyukám nem akarta hogy vele éljek.Már 4 éve mégis anyukám kapja a családi pótlékot pedig elvileg utánam jár.És se gyerektartást és zsebpénzt kapok.Ez nem igazán a pénzről szól csap apukám rengeteget dolgozik h jól éljünk és a 10000 ft nagy segítség lenne.Már 4 éve nem utalja nekünk,eddig azért nem kértük mert békét akartunk d mostmár szerintem itt az ideje.
2008. aug. 20. 00:25
 1/5 anonim válasza:
88%
Mondd meg anyukádnak, hogy akár bajba is kerülhet, ha a MÁK-nál kiderül, hogy nem vele laksz, és mégis felveszi a családi pótlékot utánad. A családi pótlék annak a szülőnek jár, akivel a gyerek egy háztartásban él. De te magad is felhívhatod a helyi államkincstárat, megkérdezed, hogy mit kell tenni. Persze ehhez az kell, hogy a lakcímed azonos legyen az édesapádéval. És amúgy apukád nyugodtan kérhetne anyukádtól gyerektartást, mert ez nagyon nem fer. Hiszen az ő gyereke is vagy, neki is hozzá kell járulnia az ellátásodhoz. A fizetése bizonyos százalékát erre kéne fordítania. A gyerektartást viszont csak bírósági úton fogjátok tudni kicsikarni, ha anyukád ilyen zsugori, hogy még a családi pótlékot sem mondta le miután már apukádnál laksz.
2008. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitudódik, az anyukáddal visszafizetteti az állam. Nektek pedig kérvényezni kell, hogy visszamenőleg megkapjátok. Én így tudom. Ne hagyjátok annyiban a dolgot!!!! (Brrr! Most nagyon dühös lettem. Nem akarok anyukád felett ítélkezni hisz nem ismerem az életét. De támogatás helyett elvonni a pénzt... ez több mint ronda dolog!!)
2008. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ugyanabban a helyzetben voltam mint te,és azt hittem nem illet meg.De egy ismerösöm felmenta helyi hivatalba,ott alàtàmasztottam,hogy miota vagyok külön anyàmtol,és igenis visszafizettették vele az összes pénzt!!!

söt 1 éven àt havi 5000 forint birsàgot kellezz fizetnie,az àllamnak,mivel nem jelentette,hogy nem vele élsz,ö vette fel a pénzt stb,tehàt ez màr büncselekmény.

menj a gyermekvédelmi hivatalba!!!!!!!!!!!!!¨Vagy a jegyzöhöz.

2008. aug. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképp hívd fel a helyileg illetéke MÁK-ot, vagyis az államkincstárt. Ha a lakcím kártyádon ugyanaz a lakcímed mint apukádé kérvényezzétek a családit. S igen is gyerekvédelmi hivatal és helyi jegyző. Ugyanis anyukád azzal,hogy te nem illetve,hogy nem apukád kapja utánad a családit bűntényt követ el. Ráadásul valószínű,hogy a magasabbat veszi fel, merthogy egyedülálló. S ma az nem is 10 ezer havonta, hanem ha jól tudom egyedül álló szülőnek 13600 Ft. Szóval ez mindenképp benneteket illet azóta, hogy te nem laksz vele. Főleg ha hivatalosan sem laksz vele, vagyis lakcímet változtattál.

2008. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Sokat segítettek!
2008. aug. 22. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!