Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál meddig "közös" az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál meddig "közös" az anyagiak?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Úgy tudom, hogy miután hivatalosan beadták a válópert, már nem közös az onnantól szerzett vagyon.
2015. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Én itt olvastam egy hozzászólótól, hogy a válóper beadásáig.

Tehát ha beadod a válópert, onnantól amit szerzel, amivel gyarapodsz, az a Tied.

2015. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy elég nagy összeghez adtuk be még nyár elején a papírokat, majd szept.ben a váláshoz, okt. végén volt az első tárgyalás, majd februárban lesz a következő, és most decemberben utalták át az összeget. Így szerintetek tarthatok rá igényt?
2015. jan. 13. 23:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, mert elég hiányos szerkezetű a mondat. Légy szíves, részletesebben! Mit adtatok be mikor mire?...
2015. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem annyira fontos maradjunk annyiban két gyermek után járt ez a nagy összeg. Annyit nem tudok az egészben, hogy melyik dátum számít a beadási vagy az elbírált dátum. Ez lenne a fontos!
2015. jan. 13. 23:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a beadas szamit hanem hogy mikortol szakadt meg az egyutteles. En oktober 10- en koltoztem kulon,de a papirokat csak 1 honappal kesobb adtam be. Megis az oktoberi datum szamit mindenhol,minden összeg kiszamolasanal. Ha nem laktok kulon meg akkor a papir beadasanak datumatol szamolnak kulon titeket. Viszont ha a kapott penzt meg akkor igenyeltetek mikor meg egyutt voltatok,akkor az is kozos hiaba csak most utaltak. Nem az utalas a kerelem ideje szamit. Tehat akkor ti meg vagyonkozossegben eltetek.
2015. jan. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mire járt az összeg. Ha pl. fél évnyingyerektartás elmaradás, akkor annak a felére nem tarthatsz igényt, mivel azt a gyerekekre kell fordítani.
2015. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kinti családi? Az még közös sztem.
2015. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét!
2015. jan. 14. 21:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen mi még a mai napig együtt lakunk. Így már kicsit megnyugodtam, hogy nem semmizhet csak úgy ki, ez több millió Ft.
2015. jan. 14. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!