Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan zajlik a válás, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cukikutyus kérdése:

Hogyan zajlik a válás, ha nincs közös gyermek, és közösen szerzett vagyon?

Figyelt kérdés
A férjemmel a szüleim házában élünk,5 éve vagyunk házasok,nincs közös gyermekünk. A keresetéről is max.csak halvány fogalmam van,mert ő nagyjából külön világban él,anyagilag nem támogat,csak a saját ellátását fedezi,ígyhát közös vagyonunk nincs.Kezdetben még vett néhány bútort,és megjavított ezt-azt a házban,de mostanában már jóformán csak lakótársként éli az életét.Szeretném tudni,hogy ezesetben mennyibe kerül a válás,és mi a menete. Kioktatást,életmód tanácsadást nem kérek,de a kultúrált,segítőkész válaszokat szívesen fogadnám ! Előre is köszönöm.
2015. jan. 22. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Hogyan zajlik ilyen esetben a válás? Fájdalommentesen.

Bár engem jobban érdekelne, hogy hogyan zajlott a házasságkötés, ha valóban ennyire érdeklitek egymást...

2015. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez a válasz igazán hasznos volt...én a költségekre,és a folyamatra voltam kíváncsi...tehát?
2015. jan. 22. 15:36
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, csak én laktam a férjem anyjánál.

A mi válásunk már rég volt, így árat nem tudok, de a "sitty-sutty" kategória volt a válás sebessége.

Bementünk, megkérdezték, hogy biztos el akarunk-e válni, megegyeztünk-e mindenben.

Ennyi volt, nagyjából.

2015. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez egy elég egyszerű eset, nálam is hansonló volt, annyi különbséggel, hogy volt némi közös vagyon, amiről a tárgyalás előtt ügyvédnél külön megegyeztünk. Be kell adni a keresetet, mintát találsz a neten is, mindent bele kell írni, és el kell küldeni a lakóhelyetek szerinti bíróságra az illetékbéllyeggel (ez nem tudom ma mennyi, 2 éve 30ezer volt ha jól emlékszem) és a házassági anyakönyvi kivonattal együtt. A bíróság majd küld választ amiben megírja mikor lesz a tárgyalás, ha nincs semmi teendő, akkor el is választanak azonnal. Nálam legalábbis így volt.
2015. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi ! Én is úgy gondolom,hogy nem túl bonyolult a dolog...

Miket kérdeztek a bíróságon?

2015. jan. 22. 15:39
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,most is 30 ezer ft. Kell ügyvédet fogadni előtte?
2015. jan. 22. 15:41
 7/16 anonim ***** válasza:

Kimondottan gyorsan fog zajlani a válás.

30 rugó a hülyeség díja, ezt ki kell fizetni.

Ügyvéd? Minek? Se gyerek, se vagyonmegosztás, nincs rá szükség.

2015. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ügyvéd nem kell. A tárgyaláson meg olyanokat kérdeztek legalábbis tőlünk, hogy mikor ismerkedtünk meg, mikor költöztünk össze, hány évig voltunk együtt, mikor szűnt meg az életközösség. Plussz ugye az alapadatokat egyeztették. Mivel mi nem öltük egymást, ezért a bíró megkérdezte, hogy nem akarunk-e kibékülni mégis, biztosan akarjuk-e a válást. Kb ennyi volt, 20 percet voltunk bent.
2015. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ügyvéd felesleges, 30 ezer az illeték. Én úgy tudom, csak megkérdezik, hogy biztos akartok-e válni, meg hogy mikor házasodtatok, pár adat. Egy ismerősöm így vált, egy tárgyalás volt az egész és kb. fél óra.
2015. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gyorsan megy, annyit kérdeznek a felperestől (gondolom ez te leszel), hogy fenntartod-e a válási szándékodat?

Kitűznek egy másik tárgyalást, hogy addig még gondolkodhattok, azon meg kimondják a válást.

Ha semmi közös nincs, nincs min osztozkodni, szóval tényleg fölösleges az ügyvéd, az eljárási illetéket nem tudom, de megtalálható 100 helyen, nem sok.

2015. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!