Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretném a gyerekeket ha el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném a gyerekeket ha el kell válnunk, van esélyem férfi létemre?

Figyelt kérdés

Öt éve vagyunk házasok és a feleségem öt éve nem dolgozik,közben született két gyerek velük van otthon.Lassan esedékes lenne újra munkába állni,de ő nagyon elkényelmesedett és esze ágában sincs dolgozni,inkább egész nap vásárolgatna.Nem tudok vele erről beszélgetni mert ő már eldöntötte magában,hogy ezt a kényelmes életet választja.A gyerekeknek gondját viseli amíg én dolgozom,de azért azt sem viszi túlzásba és emiatt egyre nagyobb teher hárul az én szüleimre.

Nem szeretnék elválni,de ha mégis arra kerül a sor akkor a gyerekeket magamnak akarom,van erre esélyem?Tudom,hogy a feleségem szívtelen döggé változna ha megpróbálnám kizökkenteni a jelenlegi kényelmes életéből.Eléggé én központú nő,szereti magát kényeztetni és ezzel másokat néha igen kellemetlen helyzetbe hoz.Ha eldurvulna a helyzet azért vannak ütőkártyáim,téli hónapokban depressziós ilyenkor még a szokásosnál is lustább szinte mindent rám hagyna ha hagynám,ő meg naphosszat csak a neten lógna.Ezek nem egy jó anya ismérvei.

Már saját lakásban élünk amire szinte teljes egészében az én családom kaparta össze a pénzt.Ő egyedül nem is lenne képes gondoskodni a gyerekekről vagy ha mégis ahhoz teljesen meg kellene változnia,de ha megváltozna én már nem is akarnék elválni.Szeretem őt,de úgy érzem,hogy már ő nem szeret engem csak kell neki egy balek aki gondoskodik róla.Semmi hálát nem mutat ezért,inkább még ő veszekszik velem és próbál parancsolgatni.Nekem nem ilyen elképzeléseim voltak a házasságról és már sokáig nem tudom ezt elviselni.

Mire számíthatok a válásnál - ha mégis sor kerül rá - a gyerekek és a vagyon tekintetében?

Kérem olyanok válaszoljanak akik már átéltek ilyesmit vagy a szakmájukba vág ez a téma.



2014. ápr. 13. 13:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon nyomós érv kell ahhoz, hogy elvegyék tőle a gyerekeket. Azért, mert ő nem hálás, vagy nem szeret, az még nem azt jelenti, hogy ez ok is.... Az, hogy ki mit kapart össze, és mit nem, az ez esetben lényegtelen, ha az közös vagyonná vált az évek során. Milyen ütőkártyáid vannak? Mert amiket eddig felsoroltál, nem okok, hogy elvegyék tőle a gyerekeket.
2014. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

"Már saját lakásban élünk amire szinte teljes egészében az én családom kaparta össze a pénzt" ha nem tudod ezt bizonyítani és a házasság alatt vettétek, akkor feleződik... amúgy kinek a nevén van az ingatlan?


gyerekekre max 2. fokon egy jó ügyvéddel lehet esélyed, ha addigra se dolgozik a nejed...

2014. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 narancs-virág válasza:
69%

A vagyon terén: minden, amit a házasság alatt szereztetek közös szerzemény, válásnál felezzödik.

Ez akkor is így van, ha egész idö alatt csak te dolgoztál volna, a feleséged meg végig háziasszony lett volna. Ugyanis a házasság vagyonközösséget jelent, ezért minden jövedelem alapból közös, és emiatt a jövedeleböl szerzett értékek is közösek.

Ez alól csak az a kivétel, ha vvalamelyik fél örököl (az örökség magánvagyon marad), illetve ha személyre szóló ajándékot (akár vagyontárgy, akár pénz) kap, de ebben az esetben bizonyítania kell, hogy ténylegesen ajándék volt (ugyanis az, hogy valaki a számládra befizet egy összeget, nem bizonyíték), és és kizárólag neked (nem a családnak) szólt, ezt viszont csak az ajándékozáskor történt írásbeli bizonyítékkal lehetne.


A gyerekek témája: sok esélyed nincs, mert a gyerekek még elég kicsik lehetnek, ezen kivül az nem ok, hogy a feleséged depresszív (mégha ténylegesen az is lenne, mert a leírásod alapján nem az, nagyon sok emberre rosszul hat a tél, de ez nem depresszió)) lenne.

Amennyiben a gyerekeket tisztán tartja, van nekik mit enni, nem hagyja magukra hosszabb ideig, addig ellátja a kötelességét, és ez elég a "jó anya" kitételhez a törvény szerint.

A gyerekekröl egész biztos tudna gondoskodni, márcsak azért is, mert most akár arra is hivatkozhat, hogy az anyós nem hagyja érvényesülni, mindenbe beleártja magát.


Egyébként az, hogy ebbe (a gyerekellátásba) a szüleid belefolynak, csak ellened szóló érv lenne, ugyanis ez azt bizonyítja, hogy te nem vagy képes leválni a szüleidröl.


A feleséged érthetö módon "szívtelen döggé" válna, mert azért a saját jogait nem hagyná annyiban, te meg fizetheted a gyerektartást. Mellesleg már csak az, hogy így beszélsz róla, elég indok lenne arra, hogy ne neked adják a gyerekeket.

2014. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A téli depressziója,nemtörődömsége nélkülem komoly veszélyt jelentene a gyerekekre.Velem és az én családommal a gyerekek boldog jólétben nőnének fel,ha az anyjukkal maradnának akkor jó eséllyel ezek a kitételek nem teljesülnének.
2014. ápr. 13. 13:44
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

Ha egyedül lenne csak a gyerekekkel, esélytelen, hogy neki adnák a gyerekeket, legfeljebb csak abban az esetben, ha az ő szüleivel együtt laknának. Megnézik a közös háztartásban élők havi bevételét is.

Ha meg még nincs is saját ingatlana...esélytelen ő.

Utolsó a nagy semmit leírta, de azt jó hosszan legalább...

2014. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
5.! Ha csendben maradtál volna...igazán bölcs maradtál volna...
2014. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 narancs-virág válasza:

"A téli depressziója,nemtörődömsége nélkülem komoly veszélyt jelentene a gyerekekre."


Ezt a te állításod alapján nem fogják figyelembe venni, ehhez legalább is szakorvosi tanusítvány kell, és a bíróság még saját szakértövel is kivizsgáltatná a dolgot.

De ha ténylegesen (orvosilag) depresszív, akkor sem veszik el emiatt a gyereket, amennyiben kezeltetni magát, és ez nem feltétlen gyógyszerezést jelent.

2014. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
A téli depressziója,nemtörődömsége,lehet,hogy nélküled elő sem jönne.Azt írtad szereted,de ha így szeretsz,akkor nem csodálkozom,ha depizik melletted az asszony.
2014. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%
Ne adj neki pénzt, igen hamar vissza fog menni dolgozni.
2014. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

Milyen teher hárul a szüleidre? Hogy unokázni kell? Milyen ütőkártyák? Ahogy ezt itt már leírták előttem, teszem hozzá helyesen, tényleg NEM ok, hogy megkapd a gyerekeket. Anyukádék okosítottak ki ennyire Kérdező, vagy elhitetted saját magaddal, hogy megkaphatod csak így pár 'ál'ok bemondására a gyerekeket?!

Jólétben nőhetne fel veled és a szüleiddel? Akkor már nem lenne teher a nagyszülők számára? Csak akkor, ha a nejed elmegy vásárolni és a szüleid vigyáznak addig a gyerkőcökre? Nevetség tárgyát képezed, mint a szülők egyszem kicsi fia. Azért meghallgatnám a másik felet is. Ja, ezt férfiként írtam, és nem tudok együttérezni veled.

2014. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!