Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van 2 gyerekünk, és el akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van 2 gyerekünk, és el akarok válni a férjemtől akkor a gyerekeket hogy fogja ítélni a bíróság?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha az anya alkalmas gyereknevelésre és biztosítani tudja pl. szállás, étel, iskoláztatás, akkor az anya, ha nem akkor az apa.
2015. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Legjobb, ha Ti ketten előre mindenben megegyeztek, a gyerekelhelyezést, láthatást tekintve is. A Bíróság ugyanis erre fog alapozni (a Ti kettőtök közös döntésére), hacsak valami el nem billenti a dolgot valamelyik fél javára/kárára (alkoholizmus, lakáskörülmények, jövedelem stb.)
2015. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jobb megegyezéssel menni, de kb. 90%-ban az anyához kerülnek.
2015. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Kb 90% anyához kerül?:D Te minden bíróságon ott vagy és írod a statisztikát?Xd Befolyásolja az hogy mennyit keresel,kinek van több vagyona! Sajnos sok szülő iszik,és ez miatt válnak el a szülők :S Azt nem vitatom általába a nőkhöz kerül,mert szerintem egy férfi könnyebben letud mondani a gyerekekről mint a nő (persze nem minden esetbe) De ez nem azt jelenti hogy nem akarja látni,hisz pl úgy is a gyerekeknek 1 napot az apánál kell lenni,ha normális ! De jó ez az anyag
2015. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy ki akarja nevelni a gyerekeket. A bíróság nem anyapárti, azért kerül olyan sok gyerek az anyákhoz, mert eleve úgy mennek a bíróságra, hogy már megegyeztek, hogy az anyánál maradnak, csak a gyerektartás mértékén meg a vagyonon van vita.

Szóval ha már megegyeztetek, akkor a bíróság ebbe nem fog belekötni. Ha pl. megegyeztetek, hogy az apa neveli, akkor nem fogják az anyának ítélni és viszont.


Ha nincs megegyezés és mind a ketten akarják a gyerekeket,akkor ahol megfelelőbbek a körülmények. A bírósági statisztika szerint amikor mind a két fél akarja a gyerekeket akkor majdnem fele-fele arányban kapják meg a felek.

2015. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgyis lehet, hogy az egyik gyerek nálam, a másik pedig az apjánál?
2015. jan. 23. 18:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy is lehet, láttam már olyat is... sőt nálunk is majdnem ez lett.

(nem ülök a bíróságon, de akkor kb. milyen az arány???? - ahogy körülnézek én 100%-ot látok, csak óvatosságból írtam kevesebbet.)

2015. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. De az a legfontosabb, hogy ti ketten mit akartok és van-e megegyezés.

Ha megegyeztetek akármiben (a gyerekek akár nálad, akár exnél, akár megosztva hogy egyik itt másik ott, vagy egy hét nálad egy hét nála), azt a bíró jóvá fogja hagyni.

2015. jan. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A szüleim tavaly előtt váltak el, én 14 éves voltam. Közös megállapodás alapján a két gyerek lehet külön. Én apukámmal élek, én döntöttem, mivel elmúltam 14 éves már dönthettem a kérdésben. A testvérem anyukámmal él, de ő még kicsi, így valamilyen szinten biztos volt, hogy anyukámmal marad.
2015. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nővéremet meg engem is külön neveltek a szüleim. Én kerültem anyámhoz. De 14 éves korában a nővérem is hozzánk költözött.
2015. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!