Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik a lehetőségeim ha válni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a lehetőségeim ha válni akarok?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

A férjemmel megromlott a házasságunk, a válást fontolgatom.

Van 2 gyerekünk.

A férjem külföldön dolgozik és egy olyan lakásban lakunk jelenleg ami az én nevemen van tehát én vagyok a bérlő.

A párom azt mondja hogy én mehetek de a gyerekek maradnak.

Illetve mondtam neki hogy költözzön el ő de nem akar, azt mondta ő nem megy innen sehova.

Én mehetek ha akarok de a gyerekeket nem vihetem magammal.

2 és 5 évesek.

Mit tehetek?

Milyen jogaim vannak?


2015. febr. 8. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Mindkettotoknek joga van ott lakni.

Ha elviszed a gyerekeket, akkor o masnap visszahozhatja.

El kell inditani a valast es majd dontenek ezekben a kerdesekben.

2015. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Talán a gyerekekre is gondolni kellene, és a házasságotokat rendbe hozni. Őket nagyon megviselné a válás és később az "új" apukákhoz való szokás.
2015. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Hát ez szép lesz. Kezdjetek gyűjteni gyermekpszichológusra, ha már az első megbeszélésnél elkezdtek huzakodni a gyerekeken meg a lakáson, akkor ebből mindkét gyerek traumatizáltan fog kijönni.
2015. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én nem akarok válni de sajnos már nem hagy más lehetőséget.

én még a mai napig szeretem de úgy érzem nincs már helyem az életében...

2015. febr. 8. 19:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha beadod a válókeresetet, akkor kérd azonnal az ideiglenes gyerekelhelyezést - hivatkozhatsz arra, hogy az apa külföldön él, tehát a gyerekeket eleve te látod el, az apa nem tudná ezt külföldröl megoldani, másrészt te vagy a lakás bérlöje, tehát a lakhatás is biztositva van.


Az apának ebben az esetben abszolút semmi esélye arra, hogy megkapja a gyerekeket. Neked nem kell sehová menni és attól a pillanattól kezdve, hogy a válókeresetet beadtad, nem vagy köteles az apát odaengedni.

2015. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy bàrmire képes lenne ha el akarom tőle szakítani a gyerekeket.

Nem tudom mit csinàljak.

ő azt mondja én vagyok az oka hogy eddig jutottunk.

Féltem a gyerekeket nem szeretném kitenni őket ilyen helyzetnek.

szerintem így akar visszatartani.

2015. febr. 8. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
De miért kéne elszakítani? Ő úgyis külföldön dolgozik, gondolom azt megengednéd, hogy találkozzanak, nem?
2015. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ti most külföldön éltek, vagy pedig otthon, és csak apuka dolgozik külföldön? Ez a külföldön dolgozás ingázást jelent napi szinten, határ mellől, vagy tartós kint létet, és csak néha jár haza?



Amúgy meg mi ez a fenyegetés, meg nem hagyja, hogy elszakítsd tőle a gyerekeket? Nem tőlük válik el, hanem tőled. Menj a bíróságra, add be a keresetet, kérd a gyermekek elhelyezését magadnál, ahogy előttem írták.

2015. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"Az a helyzet hogy bàrmire képes lenne ha el akarom tőle szakítani a gyerekeket."


Helyes. Nagyon is helyes.

2015. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem az apukát. Azt mondja, hogy te mehetsz, de a gyerekeket hagyd ott. De hát ő meg külföldön dolgozik. Akkor hagyd ott a gyerekeket az üres lakásban, vagy mit gondol?

A másik, hogy szerinte menj el te, ő meg maradna abban a lakásban, amihez hivatalosan semmi köze, míg te, a lakás bérlője költözz el onnan?

2015. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!