Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén hogy alakul a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén hogy alakul a gyerektartás?

Figyelt kérdés
A férfinek ez a második házassága. Első házasságából van két gyereke, még kiskoruak. A második házasságából is van egy kisgyerek. Tele van hitellel, közösen vették fel, de a férfi nevén van. A harmadik gyerekre mennyi a jogos ígény a gyerektartásra? Kb 140000 ft fizetéssel?
2015. febr. 8. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3 gyerekre összesen a fizetése 50%-a vonható,ezt oszd el 3-al,annyi jut egy gyerekre.
2015. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

70ezer osztva hárommal - ennyi jár gyerekenként. Ha ezt kifizette, akkor a maradékból törleszthet, ha akar vagy tud.

Viszont a közösen felvett hitel (akkor is, ha csak az egyik házastárs nevén van) közös, a felét a volt feleségnek kell fizetnie.

2015. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 gyerek van, a gyerektartás a fizetése 40%-a. A házasság alatt felvett hiteleket pedig felesben kell fizetnünk, kivéve az autót, mert azt ő használja kizárólagosan, így ő is fizeti.

De nálunk a bíróság felajánlotta, hogy a volt férjem fizesse a hiteleket, de amíg nem járnak le, nincs gyerektartás.

2015. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan nem értem az embereket, mennyire felelőtlenek.

Mi a búbánatért csinál még valaki újabb gyereket, ha már 2 után tartásdíjat fizet, és tele van adóssággal?! De most komolyan, normális az ilyen ember? Mindezt 140 ezres fizetésre. Ehhez csak gratulálni lehet!


A kérdéshez: Eddig %-os arányban állapították meg a gyt, ilyen esetben 17-17-16%. Ez tavaly változott, és most megint változtatást terveznek. Úgy változott, hogy most a gyerek valós költségeit nézi a bíróság, nem szűk tartáson, így elvileg nem lehet kiszúrni a szemét 20 ezres alamizsnával. De ilyen esetekben szerintem nem tudnak jobbat kihozni a helyzetből. Szerencsétlen gyerekek....

2015. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyereket csinálni minden h*lye tud, jól keresni már csak kevesen.

Ez van, ennyi az annyi, ennyiből kell osztani-szorozni. 20-22 ezernél többre ne számíts.

2015. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első házasság és a két gyerek mellett még nem volt adosság. Az új asszony vagyok, igazából csak együtt éltünk, de nem vagyunk házasok, csak így egyszerübb volt fogalmazni. Az adosságunk közös, illetve a párom nevén van. Egy gyerekünk van, én 30 ezret akarok kapni gyerektartásként.
2015. febr. 10. 04:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit sztem nem fogsz,az sok.Vagyis nem sok,hanem a fizetéséhez képest sok.
2015. febr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb 23 000-et fogsz kapni, mivel nem vihetik el a fizetése 50%-a feletti részt.
2015. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!