Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a szulok elvalnak, de a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szulok elvalnak, de a gyerekek az apjukkal maradnak, akkor az anya kell fizessen gyerektartast?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyerek 22, a kisebbik 18. Nem akarnak az anyjukkal maradni, mivel nem foglalkozik veluk, folyamatosan veszekszik veluk, ordibal, nem szamithatnak ra semmilyen esetben.

Mindket gyerek tanul meg. Ilyenkor hogy jarnak el?


2015. febr. 12. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Maximum rokontartást kérhetsz, gyerektartást már nem.
2015. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De 1 ember nem tud egyedul tanittatni 2 gyereket.
2015. febr. 12. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 22 éves esetében tényleg a rokontartás jöhet szóba, amit a gyerenek (illetve hát fiatal felnőttnek) kell kérni, ha megfelel a törvény feltételeinek.

A 18 éves után járHAT a gyerektartás, HA középiskola nappali tagozatán tanul még folytatólagosan, ez esetben a gyerektartás az iskola elvégzéséig vagy max a 20. év betöltéséig jár. Ezt neked kell kérni.

2015. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha nappali tagozaton tanultok, akkor 23 éves korig jár a gyerektartás. Kérni kell biróság utján.
2015. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4, ez természetesen nem így van - szerencsére. Az előbb már leírtam, de tessék, itt a törvény:


A kiskorú gyermek tartása


4:213. § [A rokontartás szabályainak alkalmazása]

A szülőknek a kiskorú gyermekükkel szemben fennálló tartási kötelezettségére a rokontartás közös szabályait az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

4:214. § [A rászorultság vélelme]

A kiskorú gyermek tartásra való rászorultságát vélelmezni kell. Ez a vélelem a gyermek nagykorúságának betöltése után is - legfeljebb a huszadik életévének betöltéséig - érvényesül, ha a gyermek középfokú iskolai tanulmányokat folytat.

2015. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
egyik se gyerek már
2015. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek/gyerekek kiskorúak, akkor TERMÉSZETESEN igen, az anyukának ugyanúgy kéne fizetnie gyerektartást, mint a legtöbb esetben az apukának.


De ahogy előttem is írták:


18 év után már nem gyerektartás a neve, hanem rokontartás, azt kérvényezni lehet, ha a "gyerek" még nappali tagozaton tanul, de nem biztos, hogy a bíróság megítéli.


A másik meg, hogy egy 18 és egy 22 éves minimum diákmunkákat már vállalhatna egy ideje.

2015. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Azért most elgondolkoztam a családi kapcsolatokban feltett kérdéseken...

Itt ugyebár anyuka fizessen gyerektartást, mert egy ember nem tudja eltartani a "gyerekeket", bezzeg amikor arról van szó, hogy bulizni akarnának akkor jönnek azzal, hogy már elmúltam 18, nem vagyok gyerek, mi közük hogy kivel hová megyek...

2015. febr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mehetnek diákmunkára is...
2015. febr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!