Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyenkor visszaigényelhető a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor visszaigényelhető a jogtalanul felvett rokontartás?

Figyelt kérdés

Nővérem és az élettársa külföldön élnek.

A férfinek van egy 20 éves lánya. Félévente látják egymást mióta a férfi kint él. 60-80ezer körüli összeget utaltak, plusz ruhákat (a nővérem egy világmárka forgalmazójának dolgozik, nagyon olcsón veszi meg a kifutó darabokat). Nemrég kiderült hogy a lány az érettségi után nem ment technikumra, bár végig ezt hazudták az anyával együtt, ami bizonyítható.



2015. febr. 16. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Be kell perelni őket. Örülhetnek, ha a kamatos visszafizetéssel megússzák. Büntető feljelentés esetén börtönbe is kerülhetnének. Én megtenném velük.
2015. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Az egy dolog ha az apuka elzárja a pénzcsapot, mert nem tanult tovább a lány.

Utólag visszavenni vagy visszaperelni a saját lányának küldött pénzt apához méltatlan lenne.

Ez a hazugság egészen biztosan a volt feleség ötlete volt, és nem a gyereké. Nem érdemes a jövőben sem a lányt bántani ezért a hazugságért , maximum tudomásul venni hogy ez van és nincs több rokontartás.

2015. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Miert? Apuka nem tud hozzajaarulni a lanya eletehez 60-80 ezerrel havonta?

Csak akkor hajlando ha jogilag van ra kenyszeritve? Szep kis csapat!

2015. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Úgy kell bánni velük, mint a többi tolvajjal.
2015. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%

3-as vagyok.

Kedves Kerdezo, SAUDI, epp most kuldott privit.

"Liba" mondja o. Szerintem ti hulek vagytok, nem beszelve arrol, hogy mi kozod anovered paliahoz. Mi kozod hozza, hogy a lanyanak add egy kis alamizsnat?

2015. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Először azt írtam volna, hogy a lány 18-19 éves korában érettségizhetett, így max 1 évet lehetmne visszaigényelni, DE! a kérdező nem az apa, így tehát nem tudjuk az apa szándékát, hogy egyáltalán vissza akarja-e igényelni ezt, vagy mindenképpen támogatta volna a gyerekét...

Aztán kicsit utánanéztem a dolognak és megtaláltam a következőt egy ügyvéd honlapjáról:



"A nagykorú gyermek tartására következésképpen a rokontartás általános szabályait kell alkalmazni egy fontos kivétellel. A 4:214. § ugyanis úgy rendelkezik, hogy - a kiskorú gyermekhez hasonlóan - vélelmezni kell a középiskolai tanulmányokat folytató gyermek tartásra való rászorultságát nagykorúságának betöltése után is, legfeljebb azonban a huszadik életévének betöltéséig. A kiskorú és a nagykorú gyermek tartása körében egyaránt érvényesülő szabály, hogy a tartás a nevelés és a szükséges taníttatás költségeinek viselésére is kiterjed."


Amíg ezt meg nem találtam, addig azt írtam volna, hogy a lány 18-19 éves korában érettségizhetett, így max 1 évet lehetmne visszaigényelni, DE! a kérdező nem az apa, így tehát nem tudjuk az apa szándékát, hogy egyáltalán vissza akarja-e igényelni ezt, vagy mindenképpen támogatta volna a gyerekét.

2015. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Bocsánat, a végén bennmaradt az, amit beillesztettem az elejére.


Mindenesetre ennek a törvénynek a figyelembevételével a válasz: nem.

2015. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Hármas, neked mit jelent 60-80 ezer forint? Milyen körülmények között élsz, hogy ez neked alamizsna? Ennyi pénzből egy család eltengődik, ha muszáj.

A lány meg nyilván örül(t) neki, jól jöttek a márkás ruhák is. Nem irigylem, akár tanul, akár nem. Az apja küldte a pénzt, a lányának.

Kedves kérdező, te hol vagy ebben a szituációban, hogy feltetted a kérdést? Nem tőled vették el, ne irigyeld.

2015. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez a történet nem a pénzről szól, hanem a csalásról... nem polgári peres ügy, a csalót fel kell jelenteni csalásért, felelősségre kell vonni, ennyi. Az meg majd kiderül, hogy az általa okozott kárból térül-e valami...
2015. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
Anya, aki bűnözőt nevelt a lányából! Börtönbe a helyük.
2015. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!