Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Örökösödési vagyon lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örökösödési vagyon lesz valamikor közös?

Figyelt kérdés

25 éve házasságban élünk, most válni fogunk.

Férjem 8 éve örökölt egy ingatlant, amit akkor eladtunk és az összeget pedig a közös lakásunk felújítására és a közösen felvett lakáshitelünk kifizetésére fordítottunk.

Azóta eladtuk a felújított lakásunkat és közösen vettünk egy másikat, amit most árulunk.

Kérheti-e külön ezt a vagyont és a maradék feleződik vagy ez már véglegesen közös marad?


2015. febr. 25. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem lett közös vagyon, jár neki az a rész és a maradék feleződik.
2015. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Na,már megint egy követelőző hiéna.

Ne pályázz arra a pénzre,semmi közöd hozzá.

Majd amit te előteremtettél,azt viszed,semmi többet.

Okádok az ilyenektől.....


f/29

2015. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérheti a külön vagyont, ha mindent papírokkal igazolni tud, mondjuk ez általában a lakásfelújításoknál gond, mert az ingatlanról, hiteltörlesztésről van papír.
2015. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Milyen hiénáról beszélsz? Okádjál nyugodtan! Nem az ilyen válaszokra vagyok kíváncsi!

Azt még nem írtam, hogy neki az az összes vagyona!

Az első lakást én kaptam a szüleimtől /már házasság alatt/, ami eladás után vettünk egy nagyobbat hitelre. Szüleim az évek alatt sok-sok millióval támogattak, sajnos erről papír csak részben van. Az Ő örökölt vagyona a házasság alatt 15 millió /soha nem dolgozott, keresete soha nem volt/ az Én kapott és keresett /fizetés/ vagyonom 100millió felett van!

Nagyon nagy hiéna lehetek!

2015. febr. 25. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Hű ez bonyolult picit, de kezdjük az elején.


Ha jól értem volt egy házad. Eladtad hitelt vettetek fel, vettetek egy másikat.

Ő is örökölt egy házat eladta aminek értékéből hitelt rendezett, és felújította a meglévő lakást.

A régi ház eladva. Az árából új ház.


A kérdés az hogy a te örökölt vagyonod mennyi volt, illetve a hitelt hogy vettétek fel, hogy törlesztettétek.

2015. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így van, ahogy írtad!


Az én kapott házam értéke 9 millió volt. A hitelt közösen vettük fel, az én keresetemből fizettük, mint minden egyéb mást, mert Ő nem dolgozott soha.

Ő örökölt 13,8 milliót ingatlanban.

Szüleimtől kaptunk az évek alatt kb. 40 milliót, autókban, kp-ban, stb.stb.

Az én keresetem mióta együtt vagyunk kb. 70 millió.

Újra hangsúlyozom, neki nem volt és most sincs keresete!!!

Tehát, mit is írtak előtted? Hiéna vagyok???

Én 50-50%-ban, pereskedés nélkül elválnék, Ő követeli a 13,8 milliót és a maradék vagyon 50%-át.

Ez van.

2015. febr. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!