Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan léphetnék ki ebből a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan léphetnék ki ebből a kapcsolatból költözés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok, csak párkapcsolatban él(t)ünk és szeretném tapasztalt emberek segítségét kérni. Fél éve költöztünk össze a barátommal és annyira megromlott a kapcsolatunk, hogy nincs értelme folytatni, csak időhúzás már. Viszont van egy nagy probléma, hogy albérletben lakunk és nem akar egyikőtünk sem hazaköltözni. Ő azért nem akar visszamenni az anyjához, mert volt 3 hónap amikor nem volt munkám és az ő fizetéséből éltünk, és addig nem költözik haza amíg én ezt a pénzt ki nem fizetem neki. Én pedig azért maradnék mert a hűtőszekrényen és a mikrón kívül mindent én vettem/hoztam, az ágy, az ülőgarnitúra, a nappalibútor, sütő, mosógép, mosogatógép, mindent... Ráadásul apukámék újították fel a lakást (kiegyenlítés, festés, pvd és laminált padló lerakás, stb) szinte ingyen, az exem a kisujját sem mozdította... Tehát egyrészt ezeket a dolgokat nem is tudnám hova tenni ha hazaköltöznék, másrészt összeegyeztethetetlen lenne az életem a szüleimmel és a testvéreimmel így hogy dolgozok, harmadrészt pedig ennél olcsóbb albérletet nem találnék sehol és a műszakos buszom is itt áll meg (exem kocsival jár dolgozni). Úgyhogy most nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom mihez kezdjek...
2015. febr. 27. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Márpedig ha nem akarsz kikészülni, akkor bevállalod a költözést. Tudd be a felújításokat annak a három hónapnak, amíg nem dolgoztál. Biztos találsz másik albérletet, így csak gyilkoljátok egymást.
2015. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem fogok ilyet találni ami ennyire olcsó és dolgozni is könnyen el tudok járni erről. Max hónapok, évek múlva. De annyi időt nem fogok bírni a szüleimnél munka mellett, ők hozzá vannak szokva hogy késő estig fent vannak, tesóim is hangosan hallgatják a zenét, hiába veszekszek velük már szinte sírva, hogy korán le kell feküdnöm, mert hajnali 4-kor kell kelnem, ráadásul a szüleim is állandóan meg akarták mondani hogy mikor mit csináljak... Három napot bírtam otthon miután hazaköltöztem egy vita miatt, többet nem bírnék.


Az exem meg kocsival jár, egyedül élne az anyjával ha hazaköltözne, annak a nyikkanása sincsen, otthon van egész nap, főz, takarít, maximum tévét néz... Munkába is el tud menni kocsival, nem kellene kínlódnia a buszok miatt....


Miért automatikus, hogy én menjek el, én szívjak?

2015. febr. 27. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem muszáj neked menned, de most írtad, hogy az exed nem akar. Akkor vállald be a háborút, az sem lesz jobb, mintha hazaköltöznél.

Miután te tetted fel ide a kérdést, gondolom te vagy jobban kibukva. Az exet mennyire viseli meg ez az állapot? Végül is ez egy állóháború, ki bírja tovább.

2015. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Kinek a nevén van a bérleti szerződés?

Mert ha a tiéden,akkor simán kirakhatod.

Kit érdekel,hogy nem akar menni?

Ne hagyd magad!!!!

2015. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát én forintosítanám azokat a dolgokat, amiket te fektettél a házba (gépek, felújítás), másik oldalon az a 3 hónap, amíg az ő fizetéséből éltetek és elé tolnám a papírt. Szerimtem még neki kellene fizetnie neked.

Ha ezután sem hajlandó távozni, hozzávágnám a hűtőjét, meg a mikróját, meg valamennyi pénzt, ha már ennyire fontos neki, aztán mehet az anyjához.

2015. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De ez az hogy én se akarok elköltözni. És még ha állóháború van, még akkor is jobban járok, mert van mivel munkába járnom és tudok aludni. Nem tudom, hogy ő hogy viseli, már nem is beszélünk egymással semmit, ha mégis akkor az csak ordítozás.

A szerződés mindkettőnk nevén van.

2015. febr. 27. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos én is el szeretnék költözni a páromtól, de anyagilag nem tehetem meg hogy külön albérletbe menjek, a szüleim pedig egy faluban élnek, ahol semmi munkalehetőség.... nem könnyá de próbálok mindenből pénzt csinálni, hogy a lábamra tudjak álni.... szerintem ne engedd neki, hátha feladja és hazaköltözik...
2015. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Mennyire vagy jóban a tulajjal? Belemenne a kedvedért egy kis színészkedésbe? Pl. mondja azt, hogy felmondja a szerződéseteket, mert ő akar beköltözni/eladja/bármi, és van 30 napotok kiköltözni. Kamuköltözés, és amikor az exed elhúz, te vissza, és újraköti veled. Ha adsz neki bónuszba +1 havi lakbért a fáradozásaiért, lehet, hogy simán megcsinálja neked.
2015. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!