Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én már nem tudok kiigazodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én már nem tudok kiigazodni, hogy most akkor hogyan kell gyerektartást fizetnie?

Figyelt kérdés

Volt férjem 26 hónapja nem fizetett gyerektartást. 2014 márciusától a végrehajtónál van az ügy, aki az ingatlanjára végrehajtási jogot jegyzett be (eddig 460.000 Ft-tal tartozik). Sajnos, azon kívül, hogy egyszer járt náluk de nem tudott bejutni a lakásba, semmit nem csinált a végrehajtó!

Kértem a bíróságon a gyermektartásdíj felemelését is, mert az az összeg, amit 12 éve állapítottak meg, mára nevetségessé vált. A tárgyalás során ítélet is született, felemelték 6000 Ft-tal a gyerektartást + az ítéletben az elmaradt gyerektartás tekintetében megengedték a volt férjemnek, hogy havi 10.000 Ft-os részletekben fizesse ki az elmaradt 460.000 Ft-ot! Most nem vagyok tisztában azzal, hogy ha már elindult egy végrehajtási eljárás, akkor mi a döntő? Miért tesz a bíróság ilyen engedményeket, amikor valaki felelőtlenül, direkt, rossz szándékból nem fizet, holott megtehetné???? Nem vagyok bank, hogy részleteket fizessenek nekem közel 4 évig. És mi lesz a kamatokkal? Arról semmit nem írnak az ítéletben!



2015. márc. 2. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Ez a magyar jog, pfúújjjj!!!!

Felelőtlenül gyerekeket csinálni, aztán gondoskodjon róluk valaki. A másik szülő meg megteheti, hogy lesz @rja.

Fellebbezz, és járj a végrehajtó nyakára.

2015. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A részletfizetést abban az esetben adják meg ha az adós kérvényezi, hogy részletben rendezhesse a tartozását. Ilyenkor a bíróság engedélyezi, mondván, hogy legalább a felperes is megkapja a pénzét még ha csak részletben is. Ez azt jelenti, hogy az elmaradt 460 ezer forint tartozását havi 10 ezer forinttal törleszti, de mellé fizetnie kell az aktuális gyerektartást is ami szintén megvan határozva. Ha a bíró nem kalkulálta be a kamatokat(és gyanítom, hogy nem, mert fix tartozásról van szó) akkor nincs kamat, hiába fizet részletre.

Viszont van egy jó hír. Ha a volt férjed a részletfizetéssel is elmarad, és panaszt teszel, akkor törlik a kedvezményt, és 1 összegben kell rendeznie. Ha a férjed nem akar több gondot, kénytelen lesz ezentúl fizetni, és te végre kapni fogsz pénzt minden hónapban. Nézheted így is.

2015. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen érdekes helyzet állt elő, ugyanis valóban úgy van, ahogy írtad, hogy ha elmarad egy részlet, akkor egy összegben kell kifizetnie a tartozását. A tárgyalás dec. közepén volt, már akkor mondta a bírónő, hogy az ítélet azonnal végrehajtható, fellebbezéstől függetlenül és azt határozta meg, hogy minden hónap 15. napjáig kell fizetnie az elmaradást + a gyerektartást (ami egyébként 14.000 Ft-ról 20.000 Ft lett). A volt férjem viszont csak február 16-án fizetett először, tehát elmaradt egy részlettel. Természetesen fellebbezést adtam be még január végén. Válasz egyelőre nem született.
2015. márc. 2. 10:44
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
A szomszédom,össze jött egy nővel aki rábeszélte,ha nem látogathatja a gyereket fizetnie sem kell:)Hozzá teszem szó nincs ilyenről,magától nem kíváncsi rá.Ha a kislány itt megy el a ház elött az anyjával,emberünk az eget kémleli egyből nehogy rá kelljen nézni.Na hapsikám hónapokig nem fizette.Aztán egy reggel jött 2 rendőr.El is vitték.Mondom a barátnőjének te mi tőrtént.Hát ez.megijesztették ha nem fizet dutyi.Egyből kicsengette az elmaradását
2015. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg úgy van, ahogy az utolsó írta. Nem szabad finomkodni, fel kell jelenteni.
2015. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért nem kérted hogy utalják a gyerektartást? Azaz automatikusan vonják rögtön a fizujából ahogy megkapja. Van erre lehetőség.
2015. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mivel egyéni vállalkozó és 4 órás minimálbérre van bejelentve, nem olyan egyszerű a helyzet. Természetesen ennek a sokszorosát keresi havonta...
2015. márc. 14. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!