Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezésnél számít?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezésnél számít?

Figyelt kérdés
Gyermekelhelyezési per során ha bíró nő,számít hogy az apuka már egy új társsal,családként tud a gyermekről gondoskodni?Vagy inkább hátrány? Hogy van szerintetek több esély?Egyedülálló apuka(rokonok segítségével).Vagy társsal?
2015. márc. 30. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek kora nagyobbat nyom a latban. Kicsit nem fognak elszakítani az anyjától. Iskolás korú gyerekeknél pedig inkább az a döntő, hogy melyik alkalmasabb (pl. nem hagynak egy alkoholista, vagy drogos anyánál egy gyereket, csak azért, mert ő az anyja!) Általában vagy közös felügyelet, vagy hétvégi apuka, ha nincs az anya ellen semmi terhelő. Később a gyereket megkérdezik, ott meg nincs mit tenni.
2015. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem attól is függ,h a gyermek elfogadja-e ezt a társat, mennyire ismeri.

Ha még nem is ismeri, akkor szerintem felesleges említeni. Lehet anyukának is van már alakulóban valakije, csak még nem mutatta be.

De ha mondjuk jól ismeri, pszichológus is úgy látja, hogy jó baráti viszony van köztük, akkor nyilván előny.

2015. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Új társ túl sokat nem hinném hogy számíz, hiszen attól is elválhat, mint a volt feleségétől.
2015. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem az számít

hanem az h a gyereket mennyire szakítod ki a megszokott helyéről

pl ovi iskola

kinél lesz stabilabb az élete

kinél biztosítottabb az élete

2015. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem számít. A kisgyereket általában az anyának ítélik meg, kivéve ha az anya alkalmatlan valami miatt a gyereknevelésre. Az apának látogatási idő van megítélve. Ha kulturáltan zajlik a válás, akkor gyakran van közös felügyelet. (ugyanannyit van az apánál és az anyánál is) Ehhez nyilván bizonyos körülmények kellenek és két intelligens szülő. Úgy nem megoldható, ha a két szülő 200 kilométerre lakik egymástól vagy pedig állandóan veszekednek. Nagyobb gyerek esetében pedig megkérdezik a gyereket is.
2015. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha amúgy az anya is alkalmas a nevelésre szerintem ez nem számít. Azért vegyék el az anyától a gyereket mert még nem hapsizott be? Az én tapasztalatom szerint, az inkább számít, még mindig feltételezve hogy mindkét szülő egyformán alkalmas a nevelésre, hogy a nagyszülők mennyire tudnak segíteni. Legalábbis ismeretségi körben több példa volt erre, hogy a döntésben szerepet játszott.
2015. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kérdés arra vonatkozik,hogy a gyermek érdekében a NŐI bíró tudja függetlenül a gyermek érdekét nézni.Jobb egy családi kötelékben nevelkedni,mintha állandóan rokonokhoz van passzolva.A többi feltételt tudom.
2015. márc. 30. 15:57
 8/12 anonim ***** válasza:
a gyerek érdeke az első nem az h milyen nemű a bíró
2015. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Kérlek tiszteld meg a bíróságot azzal hogy nem diszkriminálsz, egy női bíró ugyanúgy végzi a munkáját mint egy férfi, ugyanúgy a gyerek érdekeit fogja nézni.

Az nem döntő tényező hogy ki vigyáz a gyermekre a szülő távollétében, tehát ha a párod vigyáz rá az semmivel nem jobb a bíró szemében mintha teszem azt a nagyanyja vigyázna rá.

A döntő tényezőket már leírták előttem.

2015. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van már tapasztalatom a női bírókkal,nem véletlenűl tettem fel a kérdést.A legnagyobb tiszteletem ellennére,az anyuka kapta meg az ideiglenes elhelyezést,annak ellenére,hogy önkényesen kiszakitva a gyerekeket a megszokott környezetből,a kapcsolattartást teljesen elutasítva,a gyerekek állandó verése mellett,mindezt jegyzőkönyvbe mondva a tárgyaláson.Az "igen tisztelt-elfogulatlan"bírónő azzal indokolta a döntését,hogy "nem bízonyított"a bántalmazás.Továbbá előre közölte,hogyha fellebezek:"el fogja utasítani".Mellesleg a gyermekjóléti szolgálat írásos véleménye szerint:"a gyermekek érzelmileg és értelmileg veszélyeztetve vannak a jelenlegi helyükön édesanyjuk pszhihés állapota miatt".És akkor nem elfogult? Erre varjál gombot.
2015. márc. 30. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!