Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekemre szeretném a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekemre szeretném a házamat íratni. Mi a módja, menete- kell e hozzá ügyvéd? (Élvezeti jogot szer. Még nem lesz nagykorú. )

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kell hozzá ügyvéd!!!


Azt azért tudnod kell (majd az ügyvéd is elmondja), hogy ebben a helyzetben "ajándékozással" tudod a gyerekedre íratni a házadat, aminek az illetéke jóval magasabb, mint az "örökösödési"-illeték...

Továbbá súlyos pénzeket kell fizetned majd a "haszonélvezeti-jog" bejegyzésére is, viszont ezt érdemes bejegyeztetned, ha biztos akarsz abban lenni, hogy életed végéig a házban lakhass!


Hasznos azt is tudnod, hogyha a gyerekedre íratod a házad, valamilyen ingatlanod, akkor nagykorúságáig sem ő, sem te nem rendelkezhettek a ház illetve az ingatlan felett, mert nagykorúságáig a Gyámhivatal adhat csak bármiféle engedélyt a kiskorú nevén levő ingatlan adás-vételére (nem szokták engedélyezni!!)...

Márpedig az évek során sok váratlan helyzet történhet!


================


Nekem is vannak gyerekeim, van több ingatlanunk, vagyis máris van 2 db önálló házrész a 2 gyerekemnek, ami később az övék lesz, de mi nem írattuk a nevükre pont a fentiek miatt.

Azt sem szeretnénk, ha fiatalon felelőtlenül elkótyavetyéljék, vagy egy meggondolatlan házasságkötés miatt elvesztenék...


Szóval, gondoljátok meg alaposan!

2010. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
AZ a súlyosan sok pénz kb. mit jelent egy 4-5Mft-ot érő háznál??
2010. febr. 18. 13:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy válunk.Szinte minden ami a házat illeti az én családom pénzéből lett.De voltam olyan szamár akkortájt hogy majdnem felesbe iratuk a házat.Most sem a fiamat sem engem nem szeretném ha "kipakolnának".Eladni ill. kivásárolni egyéb okok miatt most nem lehet.
2010. febr. 18. 13:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a te neveden van a ház akkor az magán vagyon és csak azt kell felezni amikor már közösen laktatok benne és akkor lett csinálva rajta.

Menj el egy jó ügyvédhez. Ő majd ad tanácsot.

2010. febr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem hagyod, hogy simán megörökölje? Addig is gondtalanul használhatnád, amíg élsz. A jelenlegi törvények szerint pedig neki nem kellene örökösödési illetéket fizetnie. De ha biztosra akarsz menni, írj egy végrendeletet amelyben a gyermekedre hagyod a házad.
2010. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem világos! Most akkor hogy is áll a ház tulajdonjoga? Mennyi a tiéd és esetleg mennyi a férjedé? Ő elhagyja a házat, ha elváltok?
2010. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen add el neki.Persze papíron.Fizetni így is kell utána,de nem annyit mintha ajándékoznád.Az ügyvéd tudja,hogy kell ezt csinálni.
2010. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nagykorú vagyok, de a nagyszüleim hagyták rám a lakásukat (velük éltem világ életemben) öröklési szerződés formájában, ügyvéd által kötve. Az illetéket haláluk után kellett fizetnem.
2010. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálunk pont így volt de az ajándékozás jobb mert ha eladod akkor az APEH vizsgálhatja hogy miből volt neki pénze. Ajándékoz el neked pedig haszonélvezeti jogod maradjon és ezért csak azt hiszem 4% illetéket kell fizetni de ügyvéd kell hozzá aki megírja az ajándékozási papírt és kell még egy aki a kiskorú gyereket képviseli.
2010. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hölgyeim!


Nem értem a tanácsokat. Hogyhogy "eladni neki"? Kinek, a távozó volt férjnek?


A helyzet az - ha jól veszem ki a kérdező szavaiból -, hogy adott egy ingatlan, amely 1/2-1/2 arányban a házasfelek tulajdona és onnan az egyikük elmegy. Hogy a feleség is biztonságban legyen és ne kelljen folyton arra gondolnia, a volt férj mikor kéri a közös tulajdon megszüntetését (ezt ugyanis bármikor megteheti), tehát hogy ez ne lógjon Damoklész kardjaként a feje fölött, ezért azon gondolkodik, hogy az apa írassa át az 1/2 tulajdonjogát a gyerekre, az asszony haszonélvezetével.


Nem rossz megoldás, az ajándékozási illeték lakóingatlannál, az I. csoportban 5 %, de a haszonélvezet értékével csökkentve, a haszonélvezőnek ugyanis külön le kell illetékeznie a neki juttatott ajándékot (vagyoni értékű jogot).

Természetesen, ezen felül van az okiratszerkesztés költsége és a bejegyzéssel összefüggő, földhivatali szolgáltatási díj és a tulajdoni lap költsége.


ügyvéd voltam

2010. febr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!