Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Sok-sok év házasság után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok-sok év házasság után, válást követően milyen a viszonyotok az exetekkel?

Figyelt kérdés
20 évig éltünk házasságban, két gyerekünk van. 10 évvel a válás után sem jutottunk el odáig, hogy normálisan le tudjunk ülni és beszélgetni tudjunk. Évekig nem beszéltünk, mivel csúnyán váltunk, de a gyerekeink miatt egyre inkább úgy érzem, jó lenne tisztázni a dolgokat és legalább odáig eljutni, hogy a gyerekek érdekében összetartsunk. Másoknál ez hogy működik?
2015. ápr. 2. 20:57
 1/7 anonim válasza:
Szerintem is fontos lenne főleg a gyerekek miatt. Én a volt férjemmel 12 év házasság után tudtuk rendezni a kapcsolatunkat,mára már szinte "haveri" a kapcsolatunk. Ha eljön a gyerekekhez ugyanúgy el tudunk mi is beszélgetni bármiről. Nyilván már nem úgy mint egy pár de mint 2 jó ismerős. Én is és ő is újraházasodtunk azóta. Egyébként mi is csúnyán váltunk de kb 1 év alatt helyre hoztuk a dolgokat legfőképp a gyerekek miatt. Az már jó jel ha te úgy érzed itt az idő tisztázni a dolgokat,ezek szerint te már túl tetted magad a váláson éa valószínűleg a sérelmeket amiket okozott elfelejtetted. Nem tudom a volt férjed hogy van vele,esetleg ha megpróbálnád neki elmondani hogy szeretnéd ha normális emberi hangon tudnátok újra egymással beszélni,mit szólna?
2015. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szüleim rövid házasság után váltak el úgy 25 éve, 4-5 éves korom körül (egyiküknek sem lett új kapcsolata). Az első években talán egy kicsit kimértebbek voltak egymással, de alapvetően nem volt rossz a viszony. Úgy 10 évvel a válás után már közösen tartottuk a születésnapomat, aztán az övék alkalmával is összejöttünk + más ünnepekkor. Amióta a nagymamám meghalt, apám heti rendszerességgel nálunk ebédel + közösen nyaralnak / nyaralunk (nekem van a legkevesebb szabadidőm), és hetente többször beszélnek egymással telefonon. (Mindemellett olyanok, mint tűz és víz: nem véletlenül váltak el.) Tudom, hogy ez nagyon-nagyon ritka, értékelem is a szerencsémet:)
2015. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Előző vagyok.. Ha esetleg férfi vagy akkor a volt feleséged..:)
2015. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A gyerekeim szokták is kérdezni nem utálom-e az apjukat erre mindig azt válaszolom: Dehogyis,akkor utálnám ha még házasok lennénk :) első voltam
2015. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, nem tettem túl magam a sérelmeken, a múltbéli történések 10 év után is fájnak, viszont azt látom, hogy a gyerekeink kárára van az a helyzet, hogy mi ennyi év után se tudtuk rendezni a dolgainkat.
2015. ápr. 2. 22:42
 6/7 anonim ***** válasza:
A szüleim 10 év házasság után váltak el 18 éve. Mikor a tárgyaló előtt vártak is végig viháncoltak az időt (apám ott dolgozik, a kollégák nem akarták elhinni, hogy válnak), utána pedig beültek egy sörre. Persze anyum depressziós volt kb. 1 évig a magánytól, de mindig megőrizték a jó kapcsolatot. Emlékszem gyerekként utáltam, hogy ha apám feljött, órákat elbeszélgettek, mint a legjobb barátok én meg unatkoztam. Azóta is jókat beszélgetnek, ha apám néha felugrik hozzám, bár ez már sajnos nagyon ritka.
2015. ápr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Öt éve váltunk el, 13 év együttlét után. A válás normális volt, minden rendben zajlott, egyetértés volt mindenben. Azóta egyre rosszabb a helyzet, mára már egy utolsó senki vagyok, aki kiforgatta mindenéből, megvezettem, szid mindenkinek. Kellemetlen a helyzet, márcsak azért is, mert anno ő indította pert, mindent aláírtam, amit szeretett volna, minden úgy történt, ahogy kérte. Gondolom megbánta, hogy elváltunk, mert akármikor beszélnék vele a gyerekekkel kapcsolatosan, mindig oda jutunk, hogy oldjam meg egyedül, én akartam egyedül nevelni őket. (???!!!) Már nincs kedvem vitatkozni vele.
2015. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!