Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eldöntöttem, hogy válok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldöntöttem, hogy válok a feleségemtől. Szerintetek méltányos ha egy hónapot adok neki, hogy kiköltözzön a házamból?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 16. 19:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
21%
19/20 voltam :)
2015. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%

"Nem SZOT üdülő az ÉN házam!"


Majd a válást követően, az lesz, koma!

2015. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%
Mivel nem írtál semmi konkrétat a helyzetéről, azt mondom, hogy igen. Kivéve, ha tartósan beteg, munkanélküli saját megtakarítás nélkül, esetleg sok a gyerek és távol élnek a szülei. A fix határidő ösztönözné ugyan, akkor is, ha amúgy nem akarna kiköltözni, de ezen esetekben nem tartanám tisztességesnek, ha egy hónap után csak úgy kidobnád. Az albérleti díjas ötletet én a helyedben elvetném, hacsak nem akarod a saját életedet nehezíteni, mert onnantól biztosra veszem, hogy például nem lenne több meleg étel és tiszta ruha, a gyerekeket ellened nevelné vagy felfogadna egy jó ügyvédet a lakáshasználati jogért és minél nagyobb részért a közös vagyonból. Azt javaslom, nyeld le a sértettséget egy időre, hogy minél simábban és gyorsabban lemenjen a válás, akár még lakást is segíthetsz neki keresni. Aztán ha kimondják a válást és elköltözött, azt csinálsz, amit akarsz.
2015. ápr. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim válasza:
72%
Ennek eldöntése e helyzet függvénye. Más, ha gyerek, gyerekek vannak, más, ha nehéz abban a helységben új lakást találni. Szintén más a helyzet, ha a szülők tudnak segíteni, de más akkor is, ha nincs munkája/pénze a kiköltözőnek stb. Sokan váltak így hajléktalanná, sajnos. Mindenesetre törvényes úton kell rögzíteni a kiköltözés feltételeit, ha személyes, mindkét fél számára használható megoldás nem kialakítható az elmérgesedett viszony miatt. Számít a közösen szerzett vagyon is (pl. közös felújítás stb.) Bonyolult szituáció ez, az anyagi érdekeken túl empátiával, türelemmel kellene kezelni. Az egy hónapot túl rövid időnek találom, kivéve persze, ha a házasság felbontásához olyan szituációk járultak hozzá, amelyeket sajnos nem ismerek, így nem is tudok érdemben beszélni róluk. A düh idővel el fog múlni, de a bűntudat - ha kegyetlenül bánsz el a házastársaddal - nem biztos. Kérlek, mindent gondolj át, és légy emberséges!
2015. ápr. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Az en tortenetem ami azt bizonyitja, hogy ha felre teszek minden sertetseget es humanus szeretnek lenni akkor is rafazol.

A felesegem megcsalt, szeretot tartott hosszu honapokig, kiderult, megprobaltam vele tobszor ujrakezdeni de ismet megcsalt. A lakas az enyem, neki kell koltoznie, de egy lepest sem tett ez ugyben, sorra adtam a haladekot 2 honap- 3 honap semmi, pedi penze is lenne ra. Kerestem neki alberleteket cimeket adtam neki, minden lehetseges infoval, de semmi.

A normalis hozzaalas nem hozott eredmenyt, mar vagy 2 hete en vagyok a legbunkobb ferfi a vilagon, na igy mar keresgel, kezdem latni az alagut veget.

2015. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 turatura válasza:
25%

Mitől a Te házad? Házassági szerződés van? Gyereketek van?

Előállhat, hogy Te kapsz terminust a kiköltözésre.

2015. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%
Ha "lejárt a mandátuma" a csajnak, semmi szín alatt nem maradhat a saját lakásodban! ég kilopná a szemedet....
2015. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

26-os nem igazan ertem a kerdeseidet, es lehet a kerdezo sem.

Gondolom attol, hogy a hazassag elott mar a tulajdonaban volt, innentol kezdve semmi koze a felesegnek hozza.

Ezen nem valtoztat sem hazassagi szerzodes sem gyerek meglete.

2015. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
34%
Volt itt egyszer egy kerdes, amit a ferj irt ki.A ferj hazassag elotti kulon vagyonu hazaba koltozott be a feleseg. KET!! ev mulva az asszony felrelepett, gyerek nem volt,es a ferjnek megis milliokat kellett fizetnie az asszony fele, mar nem emlekszem, hogy mi volt a pontos megnevezese a torvenynek, valami lakhatasi jog ellenerteke vagy valami ilyesmi.A ferj azert irta ki a kerdest,mert az ugyvedje is azt mondta,hogy sajnos fizetnie kell, es szegeny nem akarta elhinni, hogy ilyesmi letezhet.Az idevonatkozo torvenyeket is belinkeltek neki.Ha jol emlekszem, az ingatlan ertekenek 15%-at kellett kicsengetnie.Mindezt HAZASSAG ELOTTI KULONVAGYON eseten.
2015. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Hatha ez igy lenne amit irtal nem sok ertelme lenne a tulajdonviszonyoknak, minden mindenkie lenne.
2015. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!