Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eldöntöttem, hogy válok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldöntöttem, hogy válok a feleségemtől. Szerintetek méltányos ha egy hónapot adok neki, hogy kiköltözzön a házamból?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 16. 19:14
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

A kérdésre már válaszoltam, úgyhogy OFF:

25-ös, szerintem ott rontottad el, hogy nem voltál határozott. A feleséged megcsalt, mert vagy azt hitte, hogy bármit eltűrsz neki (és mivel többször is próbáltad újrakezdeni, eleinte ez így is volt), vagy nem érdekelted se te, se a házasságotok. Ha a ház a tied, a válást se kellett volna megvárnod, hanem konkrétan ki kellett volna jelentened, hogy "szívem, akkor egy hónapon belül eltűnsz innen, mert ha nem, egy nap arra érsz haza, hogy a cuccod anyádnál, az ajtó meg nem nyílik". Most már nem hinné el, ha csak mondanád, de még most sem késő lépni, ha nem haladtok semerre. Viszont annak nézz utána, hogy tehet-e bármit, ha oda van bejelentett lakcíme, mert a jogi részhez nem értek, de én úgy tudom, hogy ha nincs másik bejelentett lakcíme, akkor nem ilyen könnyű kirakni.

2015. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 BlackDahlia ***** válasza:
71%
A válaszok csak jönnek, de egy-két sértődött puffogáson kívül semmi reakció. Ezért érdemes aztán kérdést kiírni....
2015. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Az, hogy mméltányos-e, a szituációtól függ, de vagyonközösségben éltek, amíg a válást ki nem mondják, jogi alapja a kidobásának nincs. Kijelenteni sem tudod, ha ő nem akarja, mert megfellebbezi a még érvényes házasságra hivatkozva.

Az ügyvédedet kérdezd a konkrétumok ismeretében. SLátatlanban ez nem megválaszolható, és így azt sem lehet megjósolni, mit fog/tud/akar tőled elperelni. A helyes válasz erre annyi: ez attól függ.

2015. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 turatura válasza:

28 és többiek.

A házasság élet- és VAGYONközösség. A házassági szerződés (amely nem az esküvővel jön létre, hanem ELŐTTE külön MEG KELL KÖTNI, alá kell írni) pont azt a célt szolgálja, hogy válás esetén mindenki viszi amit a házasság előtt a tulajdonában volt, osztozni csak a házasság alatt szerzett közös jövedelemből (a házastársak minden jövedelme KÖZÖS) szerzet javakon kell.


Szóval nagyon nem mindegy, hogy van-e ilyen szerződés atekintetben, hogy ki kit rak ki.

2015. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
50%

"Ha a házasság ideje alatt volt felújítás a házadban akkor a rá költött összegnek a fele jár neki."


Ezt most már ideje elfelejteni.

2015. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
89%

35-os.

egyett ertek, csak akkor kell fizetni, ha erteknovelo volt a beruhazas, pl. hozza lett epitve egy szoba, vagy tetoter, ha csak allagmegovas akkor nincs joga penzt kerni hozza.

2015. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Mert ha az állagmegóvó beruházás 20 évre készül és tavaly végezték el, és idén válnak, akkor igen.
2015. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
78%

Hat nem attol fugg!

Az ingatlan erteke emelkedett-e vagy sem az szamit, ha festettek, jarolapot, laminalt padlot csereltek az csak allagmegovas. Ha a furdot sima csempe helyett marvanybol raktak ki az erteknovelo.

2015. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!