Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan nez ki egy vagyonmegosz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan nez ki egy vagyonmegosztas es a gyerelel elhelyezese ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A baratom nagyon gondolkodik a valason. Utalja mar az egeszet, de turi, mert nem tudom, a gyerekek, a vallalkozas gondolom...

13 ev hazassag, 2 gyerek. A feleseg soha nem dolgozott, a haztartast "vezette", meg a gyerekeket nevelte. Osszehazasodni azert hazasodtak, mert teherbe esett es akkor mar "kell" a hazassag...


A baratom ismert a szakmajaban, neve van. Gondolom nem

veletlenul lett veletlenul terhes anno a no.


Szoval van 1 vallalkozas, amit az apukajatol vett meg a hazassag ideje alatt. Van egy szentendrei haz, 3 auto, amit a hazassag alatt vettek, habar az autok a ceg neven vannak. A szentendrei kertes hazat a fovarosi haz eladasabol vettek, ami szinten baratomeke volt.


Mi jar a felesegnek? A fele mindennek a 13 evert?

Mennyi eselyunk van nagyon jo ugyvedekkel a gyerekek felugyeleti jogara? Ez igazabol a fontosabb kerdes, a penzt viheti, csak a vallalkozasba halna bele meg a baratom, mert azt meg az apukaja kezdte.


(ui.: Igazabol leszarom mi jar neki anyagiakban, sot meg kepes lennek neki 200.000-es jarandossagot vagy tobbet fizetni, hogy eltunjon. Meg mielott barki megvadolna, hogy en is csak a barat

nevere es a penzere utazom, nem vagyok raszorulva es amikor megismertem honapokig lovesem se volt ki o es mekkora a vagyona.)



2015. ápr. 16. 21:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi jár a feleségnek, azt leírásod alapján nem lehet pontosan megmondani. Egy biztos. Nem fog felkopni az álla. Szép vagyon üti majd a markát. A gyerekeket is jó eséllyel viszi.
2015. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Vigye a penzt. Mondom kifizetem en akar!

A vallalkozashoz ne nyuljon.

Meg a gyerekek hadd maradjanak az apanal.


Megis mit tudna o adni nekik? A hazat max. rendben tartotta, mindent a baratom vett. Van egy diplomaja amit soha nem hasznalt. Csak egy ripacs penzehes no, egy senki, aki anno tudta hova kell tennie a segget. Egyetemet is minek vegez az ilyen? Mas meg nem jutott be miatta, aztan lehet o meg hasznalta volna a diplomajat.

2015. ápr. 16. 21:49
 3/25 anonim ***** válasza:
37%

"Csak egy ripacs penzehes no, egy senki, aki anno tudta hova kell tennie a segget. "


Miért vetted el? Miért éltetek 13 évig? Minek csináltál még egy gyereket?

2015. ápr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

En az uj baratno vagyok.


Miert vette el? Mert teherbeesett es akkor mar hazasodni "kell".

Mert egyetemistakent nem utkoztek ki a kulonbsegek: mindenki ugyanazt csinalja; tanul es bulizik. Aztan ahogy ennek vege lett mar jottek a gyerekek szepen sorban, es a sima egyetem

nelkuli hetkoznapokban kiderul, hogy a ket ember teljesen mas karakter.

10 eve csalja amugy, mind hosszu viszony volt, a gyerekek es a vallalkozas tartja vissza a valastol.

2015. ápr. 16. 22:00
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

ja hogy a barátod még nem vállt el és te vagy a naiv butuska szerető aki elhiszi hogy elhagya a családját mert a másik nő aljas szemét...

ne álltasd magad nem fog elválni

2015. ápr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Jogilag a házasságban szerzett vagyon felezodik.Tök mindegy ki mit csinált.A gyermekelhelyezesnel az anyának van nagyobb esélye.A törvény szerint a gyermek érdekét szolgáló megoldást választja a bíró (de ez a gyakorlatban picit másképp működik).Jó ügyvéd biztos,hogy kell.
2015. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Jaj edes, nem ez volt a kerdes. :)

8 ev mulva amikor a legkisebb gyerek felno 100% hogy elvalik, csak en addig nem hiszem, hogy kitartok mellette, addigra mar csaladot szeretnek.

Kerdes az, hogy ha most elvalna milyen eselyekkel indulna a gyerekekert es a vallalkozasert.

De latom, itt is csak kis nyomorult szappanopera manias emberek vannak, akik tovabbgondoljak a leirtakat es feltetelezgetnek, nem a kerdesre valaszolnak, erveket meg vegkepp nem irnak melle, pl. "Juliaek a szomszedban elvaltak, Julia HTB volt az elmult 10 evben, de vitte a ceg felet, mert az 8 eve mukodik, a hazbol viszont nem kapott, mert az Karcsi szulei vettek anno. A gyerekek Julianal vannak, Karcsi gyerekartast fizet, asszonytartast nem."


A kedvenceim azok, akik el se olvassak a kerdest es a valazokat, de valaszolnak, mert nekik meg kell mondani a frankot. :D


Mindegy, nem is tudom minek kerdezek egy ilyen oldalon, tiszta idopocsekolas. Szep estet!

2015. ápr. 17. 00:13
 8/25 A kérdező kommentje:

Koszi 6-os, ilyesmi valaszra vartam.


A kerdes az, hogy ha a haz a szuloi haz eladasabol lett, illete a vallalkozas a ferj apjatol lett megveve (nem orokolt) akkor ez a helyzet hogy nez ki?


Bocsanat, ha sokat kerdezek, de hatha tudsz valaszolni, ha nem, nem baj, majd otthon utanaerdeklodom.

2015. ápr. 17. 00:16
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
Én már tapasztalatból irom😊.(6#).Ha nem kötöttek házassági szerződést,akkor tök mindegy kitöl-honnan,sajnos felezodik.
2015. ápr. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
Ha a barátod tutti el akar majd válni,jobb ha szép lassan kezdi a vagyon nagy részét"eltüntetni".Legalább marad valami a családi tőkéből.
2015. ápr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!