Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérheti párom a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérheti párom a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés

Páromnak előző házasságából van egy 13 és egy 11 éves lánya, akik után fejenként 25 ezer Ft gyerektartást fizet. Mind a volt feleség, mind a gyerekek érdemtelenek rá, de ha jár, akkor jár ugye.

Azonban most közös babánk lesz, illetve párom örökbe fogadja a fiamat. Kérheti emiatt a gyerektartás csökkentését? A fizetése jelenleg nettó 120 ezer Ft.


2015. ápr. 21. 07:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
A fiam ételallergiás, ha ez számít valamit.
2015. ápr. 21. 07:55
 2/65 mtke ***** válasza:
55%

Mi az hogy a gyerekek érdemtelenek rá

!Ha a te gyerekeid megérdemlik akkor ők is! Az a két gyerek nem tehet arról ami történt. Nekik is kell ruha reggeli ebéd vacsora stb ez jár nekik

2015. ápr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 acelsziv ***** válasza:
61%
Ez a kérdés majd jusson ilyenformán eszedbe, amikor Te leszel a két gyerekeddel érdemtelen a következő felesége szemében...
2015. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
66%
Kérheti.
2015. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
89%

A gyerektartást nem kiérdemelni kell.


Ha új baba születik, akkor kérheti.

2015. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

A párom is kiírhatta volna a kérdést, nyilván egy véleményen vagyunk.

A fiamat is ő akarta örökbe fogadni. Nem az én ötletem volt. Nyilván igénye van a szeretetre, de úgy néz ki, ez elvált férfinek nem jár a gondolkodásotok szerint.

Mellesleg az előző családját sem ő dúlta fel, hanem a felesége, egy másik pasi miatt, aki pechére fél év után elhagyta. A lányait meg jóformán nem is látja (karácsonykor találkoztak utoljára), mert hatalmas hiszti volt minden láthatásnál, hogy nem akarnak az apjukkal lenni. Pedig eleinte nagyon várt a párom minden találkozást, mindent próbált megadni a gyerekeinek, csak győzött az anyjuk agymosása. A nagyobb lány konkrétan azt mondta páromnak legutóbb, hogy egy semmirevaló szar ember, mert nem a kért laptopot vette karácsonyra. (Vette volna, ha telik rá) A kislány meg egyszerűen utálja. Szerintetek hogy érezte magát akkor? Mit érez egy apa, amikor a gyerekei semmibe sem nézik, mert nincs nála kiapadhatatlan pénzforrás? Azóta el sem hozta a lányokat és igen, azóta boldogabb, nyugodtabb. Húsvétkor azért megkérdezte, hogy szeretnének-e velünk eljönni kirándulni? Elutasítás volt, a legundorítóbb stílusban. Illetve a nagy még odabökte a telefonba, hogy a húsvéti pénzt (?) lesz szíves párom küldeni.

De igen, el kell ítélni, amiért inkább a fiamat tekinti gyerekének, aki tiszteli, szereti, felnéz rá. Elvált embernek ez nem jár. Gyönyörűek vagytok.

2015. ápr. 21. 08:24
 7/65 anonim ***** válasza:
75%
a párodnak nem sok esze van ha egy ilyen fizetés mellett 4 gyereket vállal be
2015. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
Ha én elválnék, megoldanám egyedül is az anyagiakat. Fiam után sem kértem egy fillér gyerektartást sem. Igaz, az apja amúgy sem szívesen fizetett volna, de eszembe sem volt pereskedni. Persze én dolgozom, ellenben párom exével, akit mindig az aktuális palija vagy a szülei tartanak el, mert képtelen egy munkát megtartani pár hónapnál tovább. (Legutóbbi helyről azért lépett ki, mert ő nem bír korán kelni)
2015. ápr. 21. 08:28
 9/65 anonim ***** válasza:
44%
A válás megviseli a gyerekeket, ők így reagálják le a dolgot, nyilván az anyjuk is sáros a dologban. De nem az a megoldás, hogy nem fizet utánuk és foglalkozik velük többet az apjuk, ezek után csak még jobban eltávolodnak egymástól...
2015. ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
A fizetése annyi amennyi. Nyilván én is keresek, lényegében én hozom a nagyobb pénzt, és egy vállalkozásom is van. De szerintem a mai világban már nem lényeges, hogy ki keres többet.
2015. ápr. 21. 08:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!