Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha felkeresek egy ügyvédet és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha felkeresek egy ügyvédet és beadom a válópert, mennyi idő múlva tűzik ki az első tárgyalást?

Figyelt kérdés
2015. máj. 31. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebben nincs tapasztalatom. Minkét vállásomnál Ügyvéd mentes volt a dolog. De a válló kereset beadás aután van egy békltető tárgyalás,és utánna 3 hónap.
2015. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem váltam még, de az információim alapján: 3-6 hónap körül annyi az általános.
2015. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na akkor en valtam.

A helyzet a kovetkezo: Sok mindentol fugg, hogy mennyi ideig tart a valas.

A leggyorsabb ha kozos megegyezessel valtok, kesz megegyezessel mentek mar birosagra, ebben az esetben akar par ora es keszen vagytok.

A kereset beadastol 1-3 honap mulva lesz elso targyalas.

Ha gyerek is van vagy nem tudtok megegyezni dolgokban akkor tobb targyalas is valoszinu esetenkent 1-2 honap kulonbseggel tuzik ki az uj targyalsi idopontot.

Mivel kozeleg a nyari itelkezesi szunet, igy valuszinu elhuzidik.

2015. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Kérdezném még, hogy a békéltető tárgyalásra kb. mennyi idő múlva kerül sor?
2015. jún. 1. 05:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem torvenyszeru a bekelteto targyalas, csak abban az esetben van ha nem kozos megegyezesse valtok. Amugy kb. 1 honap,
2015. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 omba ***** válasza:
65%

Ez főleg attól függ, hogy hol laktok, az a bíróság mennyire van elhavazva.

És, ahogy írták: ha van megegyezés, akkor gyors.

2015. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem a "válópert" adod be, hanem a keresetet a házasság felbontására.

Hogy mennyi idő telik el a kereset beadása és az első tárgyalás között, az rengeteg mindentől függ, így nem lehet megmondani, kb. olyan egy hónap körüli idő lehet. (De nem feltétlenül annyi, mint mondtam, sok mindentől függ. Attól is, melyik bíróság, mennyire nagy az ügyteher, milyen bonyolult az ügy, stb.)

2015. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem kerestem fel ügyvédet. Mindenben megegyeztünk, ezt belefoglaltuk a keresetlevélbe. Március 4.-én adtam be Debrecenben a bíróságra, rá pontosan egy hétre meg is kaptik az idézést, hogy április 13.-ra kitűzték a tárgyalást. Kb. 20 perc alatt el is választottak bennünket.

(Kiskorú gyermekünk nincs, viszont tartásra szorul, ennek részleteiben is megegyeztünk.)

2015. jún. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!