Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak, hogy átgondolja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy átgondolja a férjem a gyerekekkel való kapcsolattartást? Attól félek, hogy mindent tönkretettem.

Figyelt kérdés

Most válunk és igyekeztünk mindenben a közös megegyezésre törekedni. Egy dolog amiben nem értettünk egyet, az a gyermekelhelyezés. Én azt szerettem volna, hogy nálam legyenek elhelyezve és korlátlan legyen a láthatás, ő azt, hogy közös felügyelet legyen (sokallta a havi 3*40E tartásdíjat amit kértem) és a gyerekek havi váltásban legyenek nála és nálam.

Én tudtam, hogy fogalma sincs, arról, hogy mivel jár 3 gyerek nevelése. Eddig amiből tehette, kihúzta magát, csak játszott velük, meg mesét olvasott nekik.

Felvetettem, hogy próbáljuk ki egy hétig, hogy hogyan is menne neki. Ő belement, de 4 nap után hazahozta őket, hogy ez nem embernek való. Mindig sír valamelyikük, ha végre elnyugodnának, valamelyikük elkezdi piszkálni a másikat és indul az egész elölről. Lényeg, hogy teljesen kikészült és azt mondta, hogy jobb az én döntésem, azaz legyenek nálam a gyerekek, viszont ő egyáltalán nem szeretne olyan láthatást, amikor elviszi őket, azt szeretné, ha heti 1* beugorhatna hozzájuk kicsit játszani.


Hogyan érjem el, hogy meggondolja magát? Nem a bírósági döntés része érdekel, mert azt közösen úgy bíráljuk felül, ahogyan akarjuk, hanem az, hogy hogyan tudnám rábeszélni, hogy ne csak heti pár percet akarjon velük tölteni. Eddig imádta őket, de tény, hogy elég sok dologból kihúzta magát és most halmozottan ömlött minden rá a 4 nap alatt.


2015. jún. 14. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Az én exem is így tervezte a láthatást, de közöltem, hogy felejtse el! A gyerekéhez van köze, az én életemhez viszont nincs. Én szeretném nélküle kialakítani az életem, nem szeretném, ha átjáróházként használná az otthonom.

Akkor értette meg, amikor felvázoltam a helyzetet, hogy én egy új társsal élek együtt, és ő oda jár "haza". Ekkor elgondolkodott, hogy ez mennyire kellemetlen szituáció lenne mindenkinek - neki is.

Persze neki borzasztóan kényelmes lenne úgy tartani a kapcsolatot, hogy minden, a gyerekkel kapcsolatos "gond" rám hárul, tehát én etessem, öltöztessem, gondoskodjak az igényeiről, ő meg csak játszik kicsit. Arról nem beszélve, hogy az ilyen típusú láthatásnak az az üzenete, hogy ő a "tulajdonának" tekint, mint a gyermekei anyját, tehát nekem kutya kötelességem lett volna "aládolgozni", kiszolgálni a gyerekek igényeit úgy, hogy neki jó legyen.

(Többek között épp emiatt a mentalitás miatt válunk.)


Azt tudom mondani, hogy ha te meghúzod a határokat, akkor idővel kénytelen lesz beletanulni a gyerekekkel kapcsolatos teendőkbe. Az én exem egy év után már igen jól halad, képes volt felnőni a feladathoz.

2015. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Ja és a hogyan kérdésre: persze, hogy több nap egyszerre túl "tömény". Fő a fokozatosság. Heti fél-egy nappal kezdjetek, aztán ezt lehet fokozni.
2015. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak heti 1x bírja, akkor el kell fogadni, viszont perkálja ki a havi 3*40ezret.
2015. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ennyit a pasikról...tipikus...

Ne is várj tőle többet

2015. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Minden félnek a gyerek kellene hogy az első legyen, nem saját kib-.aszott maga.


Komolyan elmegyek inkább valami harmadik világbeli kis faluba (Oroszországba, Vietnamba, Kolumbiába, stb.) feleséget keresni, ahol egyetlen nőnek és férfinak sem jut eszébe a válás kis hülyeségek miatt.

2015. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
5-ös, te hol olvasod, hogy miért válnak? - A vorkutai utazásodat támogatom...
2015. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Most csak egy tipp:mi lenne, ha egyszerre csak egyet vinne? pénteken a kicsit fél napra, szombaton-vasárnap a nagyobbakat? Kéthetente

A gyerekek is élveznék, hogy csak az övüké apu, ő se pánikolna be, és egy picit neked is könnyebb.

Esetleg másik hétvégén egyszerre a hármat pár órára.

2015. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A közös szülői felügyeletben meg lehet egyezni, ez nem azonos a heti/kétheti váltással (amikor ugyanannyit vannak mindkét helyen).


Bár az esetleírásból egyértelmű, hogy jelenleg erre ő nem alkalmas, sőt, nem is akarja ezt már.

2015. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem: TE mit tettél volna tönkre?

Vannak gyerekeitek, eddig is voltak, - ő meg az apjuk.

2015. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!