Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni, ha az apa a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha az apa a kapcsolattartást arra használja fel, hogy a gyerekekre negatív hatással van, veszélyezteti egészségi, erkölcsi és szellemi fejlődésüket és az anyjuk ellen hangolja?

Figyelt kérdés
14 év házasság után,2009 év eleje óta élünk külön vagyonközösségben a volt férjemmel, mert nem volt hajlandó tovább hozzájárulni a családja életéhez, kijelentette, most csak ő és csak is ő a legfontosabb, lenullázta érzelmileg, anyagilag az egész családot, elveszítettük a közös családi házunkat. Egy év vívódás és viszály után beadtam a válókeresetet.2011 szeptemberében kimondták a válást, a három közös fiúnkat nálam helyezték el (12,14, és 16 évesek).2010 júliusáig a közös családi házunkban egy fedél alatt éltünk,2011 novemberéig a két nagyobb fiúnk szinte szóba sem akart állni az apjával és a láthatáskor sem mentek vele egy - két alkalmat kivéve, akkor is az én unszolásomra, de az apuka sem kereste a lehetőségét annak, hogy a gyerekekkel jobb kapcsolata lehessen. A kicsivel folyamatos volt a kapcsolattartás, aminek a vége az lett, az apuka próbálta meggyőzni a gyereket, vele éljen, mert akkor neki csak egy gyerek után kéne tartásdíjat fizetnie. Ezek után a kicsi nagyot csalódott az édesapjában és folyamatosan romlani kezdett köztük a kapcsolat, mára már fordult a helyzet, most már ő nem akar menni és a két nagy igen. A válás 2011 szeptemberi kimondása után, az apa bejelentést tett ellenem a gyámhivatalhoz, hogy akadályozom illetve én nem biztosítom részér a láthatást, ez nem így volt, hanem a 2 gyerek nem akart menni vele, bármit mondtam nekik. Az elköltözését követően több mint egy évig eszébe sem jutott a két nagy fia, kizárólag csak a kicsi létezett a számára. Miután nem sikerült meggyőzni arról, hogy vele éljen, most a két bátyja van soron.2011 októberében a válás kimondása után 1 héttel a gyámhivatalhoz fordult, ekkor még a két nagyobb fiú erős ellenállást tanúsított, de sok - sok beszélgetéseink után meggyőztem őket, hogy próbáljanak meg az apjukkal jó kapcsolatot ápolni. November közepétől rendszeres a kapcsolattartás és hozzájárultam a kapcsolatuk javítása érdekében, hogy a 2 hetes láthatáson kívül akkor találkozhassanak amikor szeretnének. Az eredmény, az utóbbi 3 hónap alatt a két idősebb gyerek teljesen ellenem fordult, a legidősebb minden létező tantárgyból bukásra áll és hasonlóképen az öccse is, a kicsit az édesapjuk és az élettársa segítségével kiutálták maguk közül csakhogy ne menjen velük, mert olyan dolgok történnek ( apával és a párjával közös dohányzások, hazugságra nevelés, tisztálkodás rendszeres elmulasztása,lopásra való tanítás, az iskolából való lógáshoz való támogatás, közös csavargások, bulizás, ellenem való hangolás stb. ) és olyan szavak hangzanak el amiről nekem nem szabad tudnom. Így most a kicsi már 2 alkalommal nem volt még csak a kötelező láthatáson sem. Az utóbbi 2 hónapban odáig fajult a helyzet, hogy a 16 éves gyerek bejelentette, Ő az apjánál szeretne élni és az indok az volt, nem bírja a kötöttséget, apánál azt csinál amit akar, ott nincsenek szabályok és buli az élet. Természetesen mivel tudom, hogy még rosszabb lenne a helyzet, mint most, nem engedtem el, de nem is zárkóztam el a lehetőségtől. Arra kértem, míg az iskola tart addig maradjon és javítsa ki a jegyeit. Úgy tűnt talán még meg is gondolja magát és visszazökken a megszokott életritmusunkba, de minden láthatás után ugyanaz történik, napokig lekezelő, fölényes módon viselkednek az öccsével együtt, nem fogadnak szót minden nap szó nélkül eltűnnek otthonról és este 8 - 9 előtt haza sem érnek, a telefonjaikat eladták, csakhogy ne érjem el őket, ha az apjuktól kérdezem, ott vannak e vagy nem válaszol vagy letagadja és utólag kiderül, mégis ott voltak. Mit tudok ilyen esetben tenni? Hova lehet ilyen problémával fordulni? Mit tegyek annak érdekében, hogy megakadályozhassam a gyermekeim életének végérvényes kisiklását?
2012. máj. 8. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

EZT "November közepétől rendszeres a kapcsolattartás és hozzájárultam a kapcsolatuk javítása érdekében, hogy a 2 hetes láthatáson kívül akkor találkozhassanak amikor szeretnének. Az eredmény, az utóbbi 3 hónap alatt a két idősebb gyerek teljesen ellenem fordult, a legidősebb minden létező tantárgyból bukásra áll és hasonlóképen az öccse is, a kicsit az édesapjuk és az élettársa segítségével kiutálták maguk közül csakhogy ne menjen velük, mert olyan dolgok történnek ( apával és a párjával közös dohányzások, hazugságra nevelés, tisztálkodás rendszeres elmulasztása,lopásra való tanítás, az iskolából való lógáshoz való támogatás, közös csavargások, bulizás, ellenem való hangolás stb. ) és olyan szavak hangzanak el amiről nekem nem szabad tudnom."


a gyámhatóságon meséld el, és kérd, hogy a láthatás ellenörzés mellett történhessen.

2012. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj bizonyítékot szerezni először az apa rossz hatására! Pl. e-mailben kérdezd meg a gyerektől, miből áll az a szabdság apánál, hátha itthon is megoldjuk.Ne robbants bombát, amíg nincs bizonyítékod az apa rossz hatására! Kamasz gyerekekre nagyon nehéz hatni, ha vki szabadságot ad, haverként kezel, nyilván ahhoz húz. Biztosítsd ki magad, a jövőben hálásak lesznek érte a gyerekeid, ha most nem hagyod lezülleni őket. Tőlük nyelj mijndent, kinövik.Szép egy apa, sajnállak.
2012. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat és az együttérzést! A gyerekek míg nem mentek az apjukkal és mivel nem volt betartva a bíróság által meghozott határozat a láthatással kapcsolatban,(amiről már a válás kimondása előtt 2010 júniusában határozat született, 2010 júliusban az apa elköltözött és ehhez képest 2011. októberében jutott eszébe, hogy addig nem volt nála a két fia, miközben a legkisebb gyerekkel mindvégig folyamatos volt a kapcsolattartás)a gyámhivatalnál a volt férjem bejelentésekor, közölték velem, ők nem segítő szerv csak végrehajtási hatáskörük van. Akkor, elvittem magammal a gyerekeket is, mert el akarták mondani miért nem akarnak menni az édesapjukkal. Aminek valójában az volt az oka, hogy mélyen sérelmezték az akkori viselkedését amit addig tanúsított míg egy fedél alatt éltünk(semmivel nem támogatta a gyerekeket, a közös költségekhez nem járult hozzá, élősködött az egész családon, nem használhattuk a saját közös tulajdonú házunk bizonyos részeit és ugyanez volt a közös gépjárművet illetően, ha hozzájutottunk a kulcsokhoz és mégis használni mertük, sorozatosan feljelentést tett ellenem, több éjszaka rendőrséget hívott ki a házunkhoz, örök zaklatásnak és lelki terrornak voltunk kitéve..., de legfőképpen az fájt nekik nagyon, hogy csak az öccsük létezett az apjuk számára, ami az addig nagyon jó testvéri kapcsolatban lévő 3 gyerek közt is megrontotta a kapcsolatot. A gyámhivatalnál majd 3 órán keresztül a folyosón várakoztak és meg sem hallgatták őket. Az ügyintéző Úr nagyon arrogáns módon viselkedett velem és mindenáron azt akarta bizonygatni, én vagyok aki nem biztosítja az apának a láthatást és csak, és kizárólag az én felelősségem és kötelességem a láthatás betartása. Amikor tanácsot kértem, arra a kérdésemre, hogy menni akarjanak az édesapjukkal, két ekkora gyerekkel mit lehet tenni a sok - sok beszélgetésen kívül, a válasza ez volt: ,, Mivel az én felelősségem és kötelességem úgy nevelni őket, hogy akarjanak menni, ezért nekem mindent el kell követnem. Amennyiben nem így teszek, nem így nevelem őket, alkalmatlan vagyok anyának és szülőnek, ha nem tartom be, nem hajtom végre a bírósági határozatot, azzal szabálysértést követek el és bírságolható vagyok minden egyes alkalommal, tehát ha nem akarok fizetni, köteles vagyok, ha kell erőszakkal betuszkolni a gyerekeimet az apjuk kocsijába. A gyerekeket pedig neki nem kötelessége meghallgatni, Ők csak végrehajtatnak.,, Tehát túl sok jó tapasztalatom nincs a gyámhatóságot illetően. A nagyobbik fiú oly módon befolyásolva van és ellenem hangolva, hogy közölte velem, bárhova fordulok segítségért Ő nem fog mondani senkinek semmit, nagyon jól tudja vele szemben mit tehetek meg és mit nem, mert megnézte az apjával a törvényeket. Amúgy meg augusztusban betölti a 16évet és akkor azt csinál amit akar, nekem már nincs beleszólásom. Tudom, hogy ez a kor talán a legnehezebb időszak egy gyerek és szülő életében. Mint olyan ember aki nem felejtette le, hogy ő is volt gyerek és fiatal kamasz, mint 4 gyerekes édesanya, a főiskolás lányommal átesve van tapasztalatom a kamaszkor időszakának nehézségeiről. De sajnos ez esetben már nem csak a kamaszkor nehézségeiről van szó, hanem egy felnőtt ember negatív hatásáról, aki ráadásul a saját gyerekeit igyekszik tönkretenni. Én ezt nem tudom és nem is akarom tétlenül végignézni, még akkor sem ha most nagyon nem fognak szeretni ezért a gyerekeim. Eddig nagyon jó volt a kapcsolatunk mindegyik gyerekemmel és az a szeretet ami eddig meg volt, nem tud és nem veszhet el egy nehezebben kezelhető időszak miatt! Én hiszek ebben, a gyerekeimben és önmagamban is, hogy mint minden mást, ezt is meg fogjuk oldani és bízom benne, hogy igaza lesz a kedves hozzászólónak, egyszer talán hálásak lesznek a gyerekeim. Én ezért küzdök és megteszek mindent amit csak meg lehet. Ha valakinek van még ötlete és tanácsa örömmel és köszönettel veszem.
2012. máj. 9. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Apukát fel kell jelenteni, amennyiben bizonyítani is tudod a dolgokat, mert ez gyermek veszélyeztetés, BTK!!
2012. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!