Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem visszakövetelhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem visszakövetelheti a 3 éve előre elutalt gyerektartást arra hivatkozva, hogy most kevesebbet kellene fizetnie és akkor amúgy is többet adott?

Figyelt kérdés

Havi fix összegű 4*30000Ft lett meghatározva mint gyerektartás.

A vagyonmegosztás során én megvettem tőle a házunk rá eső részét (8M), amit ő gyerektartásként 5 évre előre betudott, azaz lepapíroztuk, hogy 5 évre előre kifizeti a gyerektartást + a gyerekek extra kiadásaira a többit.

Eddig nem is volt semmi baj, de most megkeresett, hogy 3,4M fizessek neki vissza, mert ennél jóval kevesebb járna, az azóta született gyermekei miatt és szüksége van a pénzre.

Megteheti ezt?


2015. júl. 13. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Ha lepapíroztátok elvileg rendben kellene lennie. Pereljen ha ráér ügyvéddel bajlódni. Szerintem a szerződést támadhatja érvénytelenségre hivatkozva, de nem hiszem, hogy bármely bíró megítélné.
2015. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

A papírral elbattyog ügyvédhez, bíróságra. Ott meg körberöhögik vagy maximum azt mondják, hogy nem 5 év hanem 7-8-10, stb évre kibővül az előre fizetés, de visszakapni semmit nem fog, mert akkor a veled közös gyerekei szenvednének hiányt, hisz ha esetleg van ennyi pénz a számládon akkor a gyerekek látnák kárát ha bármilyen hirtelen dologra pénz kellene és nem tudnál hova nyúlni.


Egyébként komolyan van olyan pasi, aki 4 gyerek után még további gyerekeket vállal és most sír a szája, hogy nem bírja anyagilag? Hát jó nagy marha...


Tehát összegezve te maximum egy ügyvédet keress és semmit ne adj a volt férjednek. Majd a bíróság dönt.

2015. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Öt éve eladott neked egy 7,2 milliós cuccot ( a gyerektartás 5 évre) 8 millióért.

Nem látok akkora értékaránytalanságot, hogy eséllyel megtámadhatná a bíróságon.

Az ő 3,4 milliójának kalkulációját főleg nem értem.

Mindenkinek szüksége van (több) pénzre, nekem is.

Ez nem érv.

2015. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!