Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e lahatősége a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e lahatősége a volt feleségemnek, hogy az évekkel ezelőtti elmaradt gyerektartást jogi úton (végrehajtással) érvényesítse?

Figyelt kérdés
Nyolc éve váltam el. Azóta fizetem a gyerektartást. Ebben a nyolc évben a kezdetekben előfordult, hogy elmaradtam a tartásdíjjal 1-1 hónapot, a nyolc év alatt 4X, amit azóta sem pótoltam. Az elmult egy évben viszont minden hónapban pontosan fizettem. Van-e lahatősége a volt feleségemnek, hogy az évekkel ezelőtti elmaradt gyerektartást jogi úton (végrehajtással) érvényesítse? Tudomásom szerint csak az utolsó 6 hónapot követelheti elmaradt tartásdíj jogcímen, ami azt megelőző tartozásom volt, azt már nem. Alhatok nyugodtan?

#gyerektartás #gyerektartás tartozás
2015. jún. 16. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

természetesen mindenre van lehetősége , ha te írásban vállaltad ,akkor azt tudja érvényesíteni, nem tudom ez esetben van -e elévülési idő

javaslom keres fel egy ügyvédet és konzultálj vele.

2015. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ebben 3 év az elévülési idő, de nem vagyok biztos benne. Van jogi fórum a neten, kérdezz ott. Ha követelheti akkor inkább állapodj meg vele részletfizetésben. Havi 5-10 ezreket még hozzáteszel a havi egyébként is esedékes tartásdíjhoz, ez mutatja a fizetési hajlandóságodat és nem fognak végrehajtani. Így ő is alhat nyugodtan, meg Te is.
2015. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Egy úri ember vagy! a kölyködtől sajnálod a pénzt? Zsolti te vagy az?
2015. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, 3-as kommentelő, úriember vagyok, mert 8 éve tolom a havi 70 ezret, és fizetem a lakáshitelét, annak a lakásnak, ahol a gyermekeim élnek, mert az ex, a mai napig nem dolgozik...Nem áll szándékomban ezt az elmaradást "elfelejteni", de ismerve Őt, és valószínüleg Te is ilyen ember vagy, a pénzért mindenre hajlandó, még akkor is, ha a másik beledöglik. Gondolom, neked még soha nem volt anyagi gondod, nem voltal munka nélkül...stb, mert ha lettél volna akkor nem írnál ilyeneket..

Javaslom egyébbként az oldal fenntartójának, hogy az ilyen kommentelőket tilsa le, mert senki nem azért kérdez, hogy más még bele is rugjon. Ha valaki nem tud segíteni, tanácsot adni, akkor NE KOMMENTÁLJON!!!

2015. jún. 16. 14:11
 5/11 A kérdező kommentje:
Ui: Nkem gyermekeim vannak, nem kölykeim.
2015. jún. 16. 14:14
 6/11 anonim válasza:
Teljesen friss információ. Pár nappal ezelőtt tettem fel ugyan ezt a kérdést, és egy ügyvéd, és egy bíró is ugyan azt mondta. Csak 6 hónapra visszamenőleg lehet követelnie az elmaradt tartásdíjat.
2015. jún. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. jún. 18. 08:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Elég pontatlan az az infó.3 évre visszamenően lehet kérni az elmaradt gyerektartást.Most váltam 2 hónapja.
2015. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor most mi az igazság? 6 hónap, vagy 3 év?
2015. jún. 18. 11:53
 10/11 anonim ***** válasza:
2014 márciusában változott a törvény,3 évre visszamenőleg lehet kérni a GYT-t.
2015. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!