Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás előtt fogant gyerek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás előtt fogant gyerek a volt férj nevét kell kapja? Nincs valami kis kapu?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztusban adtam be a válópert és csak idén juliusban szedtek szét minket mert két tárgyalásra nem jött el. De én március óta babát várok és a védőnő mondta hogy a volt férj vezetéknevét fogja kapni a baba hiába más az apja. Ilyenkor nem lehet valahogy megoldani hogy az apja nevét kapja a pici?

2015. aug. 11. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
A gyerek neve a szülőkön múlik. Nem előírás, hogy a férfi nevét kell tovább vinni.
2015. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem kaphatja a leánykori nevedet? Gondolom nem a volt férjed nevét viseled már.
2015. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most valtoztatom vissza a nevem a leánykorira. Állitolag valami törvény van róla hogy ha még férjnél vagyok fogantatáskor akkor nincs sok választásom, mivel én is a volt férjem nevét viseltem. Azt szeretném ha az apa nevét kapná.
2015. aug. 11. 12:46
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nincs kiskapu. Ahogy elôttem már írták, kaphatja a Te nevedet is, de apaként a volt férjed lesz rögzítve. Utána lehet az igényt bírósági úton érvényesíteni. A menetét nem tudom, de egy volt kollégám így járt, és csak utólag tudta a nevére venni a saját gyerekét, pedig minden követ megmozgatott.
2015. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van a védőnőnek, ha a fogantatás vélhető időpontjában férjnél voltál, a férjed vezetéknevét kapja a pici. Az apának apasági nyilatkozatot kell tenni, és ezután lehet kezdeményezni a névváltozást. A pontos ügymenetet nem tudom, keressetek meg egy családjogászt, talán a védőnő tud ajánlani valakit.

Egyébként nem marad nyoma annak, hogy nem az apja nevére anyakönyvezték, engem apám a nevére vett (anyi második férje, nem ő a biológiai apám, de ő nevelt fel), és kaptam új születési anyakönyvit, amin a mostani nevem van.

2015. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) nagyon sokat segitettetek
2015. aug. 11. 13:06
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Találtam egy kiskaput. :)


Elvileg, ha a pároddal összeházasodtok a pici születése előtt, akkor mehet a nevére a gyermek.


"(3) Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha azonban ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni. "

2015. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a jogszabály a gyereket védi.

Arra való, hogy a gyereknek mindenképpen legyen "apja".


Majd ha megszületik, pároddal kezdeményezhetitek a névváltoztatást.

2015. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

#8

Ez működhet.

Most, hogy olvastalak, jutott eszembe, hogy amikor bent feküdtem a terhespatológián, a szomszéd szobából hazaengedték hétvégére az egyik anyukát házasodni :D

Akkor volt talán 35-36 hetes terhes.

2015. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elolvastam pár fórumot (főleg, hogy a volt kollégámmal az eset jópár éve történt).


Ott valaki írta, hogy szülés előtt pár nappal sikerült összeházasodniuk, így az apa lehetett az apa. :)


Na meg elv váláskor lehetett volna lépni, ha ott szóba kerül... az apa vállalja a babát, a régi férj meg kijelenti, nem az övé, és akkor a határozatba beleveszik, akkor elvileg a határozat mellé elég az apasági elismerő nyilatkozat.


A védőnő nem feltétlenül van képben a jogszabály módosításokról (bár kellene...). Mindenképpen érdemes lenne még időben megkérdezni egy családjogászt...

2015. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!