Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan viseli egy gyermek, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viseli egy gyermek, ha az anya mellett egyszeriben nem a férj, hanem a szeretője fekszik?

Figyelt kérdés

A feleségem 7 év után megcsalt. Én végig azt hittem, a házasságunk jó volt. Mostmár látom, nagyot tévedtem. Én kész lennék megbocsátni, de ő annyira szerelmes, hogy senkire sem hallgat.

És a lényeg: Össze akarnak költözni. Azt mondja, a 3 éves kislányomat mindenáron vinni akarja magával. Én egyszerűen az őrület határán állok attól rettegve, hogy milyen érzés lesz a kislányomnak, hogy fogja viselni, hogy egyszeriben a feleségem mellett egy idegen férfi fekszik. Egyáltalán van joga elvinni a gyereket? Én nem adom őt, az biztos!



#gyerek #megcsalás #hogyan viseli
2013. aug. 20. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Ugyanannyi jogod van a gyermekedhez, mint a volt feleségednek. Ragaszkodj hozzá! Ha van munkád, normális körülményeid, és a házasságot is a feleség törte meg, akkor szerintem igenis jó esélyed van a gyermekhez, és kell egy jó ügyvéd is.


Szerintem nagy törés lenne a gyermeknek a szerető. Talán vannak is szélsőségesen liberálisok, akik szerint nem így van, de szerintem igen.

2013. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Sokmindentől függ, hogyan regagálna a kicsi.

Leírom az én példámat. Anyám szó nélkül elvitt egy házba, ahol már ott volt az új élettársa. Meg sem kérdezett. És rám lett parancsolva, hogy szólítsam apának az illetőt.

Szerintem ez kb a lehető legrosszabb verzió, hogy fájt, az nem kifejezés.

Szerintem ez mindenképp trauma a gyereknek, de ha adnak neki időt, hogy feldolgozza, mellette állnak, jól tálaljátok neki az új szituációt, úgy segíthettek neki.

Hogy joga van e elvinni, azt nem tudom. Szerintem keress fel egy ehhez értő, jó ügyvédet, aki segít rendezni a dolgot. Hogy kialakulhasson egy mindenki számára elfogadható kompromisszum.

Amúgy lehet hülyén hangzik, de ha valamilyen szinten meg kellene ismerkedned ezzel a másik illetővel. Ez biztos nehéz lehet. De ha mindenképp ez a helyzet, akkor a gyereknek többet árt a szülők közti ellenségeskedés, mint békével való környezetváltozás.

2013. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami veled történt. Amíg a bíróság nem dönt gyermek ügyben, addig mindkettőtöknek ugyanannyi joga van a kislányhoz. A gyermekelhelyezésben a szerető megléte nem játszik szerepet. Az elvált szülők sem fognak magányosak lenni életük végéig.


A kislány nem az új pasin akad ki szerintem, mert ő ezt még nem érti, hanem a téged hiányol., vagy azt a szülőt, aki nem vele fog élni.

2013. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

"A kislány ezt még nem érti"


Miért nézi a gyerekeket mindenki hülyének. Sokkal értelmesebbek, mint amilyennek tituláljuk őket. Már hogyne értené?!

2013. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Tehát, én azt javasolnám, hogy próbáld meg félretenni a sértettséged, és ne a fájdalom vezéreljen. Gondolj bele, ilyen szituációban nagy szükség van a higgadtságra, hogy legalább az egyik fél tudjon tiszta fejjel cselekedni.

Nem tudom a feleséged milyen, talán ő is csak a saját érdekét nézi ezzel a költözéssel. Te legyél nála jobb.

És kiderül, hogy a gyerek e a legfontosabb neki, vagy az új kapcsolat.

2013. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ak iazt írja, hogy az apa jó eséllyel indul a gyerek elhelyezési perben, azért az őszintén szólva áltatja a kérdezőt. 3 éves pici LÁNY-ról van szó. Ha az anyának is rendezettek az életkörülményei (nem drogos, alkoholista, elmebeteg), akkor majdnem biztos, hogy nála fogják elhelyezni a gyereket. Teljesen mindegy, hogy neki van-e szeretője/új pasija vagy nincs, és az sem számít, hogy ki kezdeményezi a válást. Ha nagyobb lenne a gyerek, akkor az ő véleményét is kikérnék. Ha a válás után az anyának ítélik a gyereket, akkor joga lesz elvinni. Addig közös felügyelet van.
2013. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Keres egy ügyvédet ad be a válást és kérd a gyerek ideiglenes elhelyezését nálad.
2013. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Utolsónak van igaza. Az anyától csak nagyon szélsőséges esetben szakítják el a gyermekét, gyermekeit, pl. ha börtönbe kerül, vagy ha egész nap drogozik, vagy ha bizonyítottan agresszív, beszámíthatatlan. Egyébként anyagi helyzettől, szeretőtől, lakás méretétől mindentől eltekintve szinte minden esetben az édesanyánál marad a gyerek.

Azt viszont én sem tartom jó ötletnek, hogy mindenféle átmenet nélkül egyik nap még Te vagy a férfi a házban, másik nap még új lakás is új pasival. Ez még egy idősebb gyermeket is nagyon megvisel, nemhogy egy ilyen pici kislányt. Nem azzal van a baj, hogy a feleséged együtt szeretne élni az "új" párjával, hanem, hogy a kislányt ebbe a helyzetbe szépen fokozatosan kellene bevezetni. Nem csak így egyik pillanatról a másikra. Nagyon sajnálom ami veled, veletek történt. Próbálj meg a feleségeddel higgadtan, észérvekkel beszélni, hogy nem lehet ilyen hirtelen ekkora változást kreálni egy ilyen picúrka kislány megszokott kis életébe. Nagyon sajnálom, hogy így alakult :(

2013. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
4: valamilyen szinten érti, de hagyjuk már ezt a dumát, hogy egy 3 éves ugyanúgy megért mindent és olyan rálátása van a dolgokra, mint egy felnőttnek!
2013. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem de azért nem is hülye, hogy ne vegye észre hogy nem az apja futkos otthon pizsamában hanem egy vadidegen.
2013. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!