Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig kell gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig kell gyerektartást fizetnem ha a fiam 20 éves és nem jár suliba már?

Figyelt kérdés
májusba ballogott 10 éve nem tudunk egymásról,nem jön de énsem keresem
2015. szept. 7. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, addig kell fizetned, ameddig nappali tagozaton tanul. Sőt, gyerektartást csak 18 éves korig, utána rokontartást kell igényelniük. Ha meg szeretnéd szüntetni a fizetési kötelezettséged, hivatalosan kell kérned a bíróságon. Bár a te esetedben valószínűleg nincs is érvényben kötelezettség, hiszen szavaidból azt veszem ki, a gyerek nagykorúsága után automatikusan fizettél, nem igényeltek külön tartásdíjat rokontartás címszó alatt. Önmagában az, hogy nem tartjátok a kapcsolatot, nem tesz téged jogosulttá arra, hogy ne támogasd anyagilag, sőt, ugyanolyan örökösöd, mint azok a gyerekeid, akik egy következő párkapcsolatból születnek és veled nőnek fel.
2015. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,marad a biróság mert a másik fiamnak is tul fizettem vagy 6 hónapot,,,,azt sem mondta bakfitty,egyébként nem örökös mert irattam ügyvéd által papirt,,nem lehetnek örökösök,a viselkedésük alapján,,,végrendeletem szerint
2015. szept. 8. 08:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben van végrendeleted attól még kötelesrész jár nekik az örökségből. Teljes kitagadáshoz nagyon-nagyon nyomós érv kell, önmagában a végrendelet kevés, bár gondolom az ügyvéded (jegyző) ezt elmondta a végrendeletet ellenjegyezte.
2015. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen kitagadás:nyomós indok..a hozzám való viselkedése!!!!!!!!!,és eltaszitott magától nem keres nem ir,anno hazudozott,ez elég ok lehet,,,az ügyvédhez most megyek még csak mert 20km re van tölem
2015. szept. 10. 09:06
 5/8 anonim ***** válasza:
a túlfizetés erős kifejezés.
2015. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nappali tagozaton tanul, első szakma megszerzéséig avagy 25 éves koráig vagy kötelezhető a fizetésre. amennyiben nem tanul nappali tagozaton,nem jár neki.
2015. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
valamint a gyerektartásra vonatkozó "érdemtelenség" vagyis ha nem tartja veled a kapcsolatot, vagy elzárkózik előled, te keresed de ő nem válaszol, akkor ezt a bíróság figyelembe veszi, és ennek értelmében meg is vonhatják tőle .
2015. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm érdemleges válaszokat,remélem igazatok lessz
2015. szept. 11. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!