Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyen a feleség ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyen a feleség ha a férj nem akar válni? Mi lesz a közös lakással ha a férj nem hajlandó eladni, és egyik fél sem tudja kifizetni a másikat?

Figyelt kérdés
20 éve vagyok házas. Férjem lelkileg teljesen tönkre tett. Állandó a féltékenység, a számonkérés, az elszámoltatás. Ordítozik, dobálja a tárgyakat, volt hogy meg is ütött. Közel egy éve munkanélküli én tartom el az egész családot. Ha később érek haza a munkából ordít hogy hol voltam. Telefonon állandóan ellenőrizget.Utánam jön. Kutat a táskámban, a zsebeimben. Nézegeti a mobiltelefonomat. Gyanúsítgat hogy viszonyom van egy kollégámmal. A gyerekekkel is ordít mint egy állat. El akarok válni de ő nem akarja. Nem hajlandó a házat eladni. Nem enged elköltözni, semmit nem enged elvinni a lakásból. Szerinte minden rendben van csak én fújom fel. Azt mondja ő nem akar ilyen lenni csak én kiprovokálom. Azzal fenyeget hogy majd a bíróság úgyis őt igazolja. Ha ő elmondja hogy egy idegroncs vagyok majd kiröhögnek és azt mondják örüljek hogy megtűr valaki. Nincs senki akihez fordulhatnék. Szüleim meghaltak. Rokonaim nincsenek. Van egy barátnőm de annak is van elég baja.
2010. márc. 21. 22:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

HA el akarsz válni, akkor ahhoz CSAK annyi kell, hogy bemégy a miróságra panasznapra és beadod a válópert. A férjed beleegyezése nem kell, söt ha egyetlen tárgyaláson sem jelenik meg, akkor is elválasztanak benneteket.

A közös lakás fele a tied, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van, ha a házasság alatt vettétek.

Elköltözni meg akkor is tudsz, ha nem egyezik bele, és amit a közösen vettetek, annaka fele is a tied, tehát nincs olyan, hogy nem engedi elvinni.

2010. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Elválni úgy is lehet hogy ő nem akarja mert van egy lehetőség hogy elválaszt a bíróság.(Mostohámnak is igy volt)Aztán a házzal nem sok mindent tudsz tenni abba bele kell mennie.Én elmondanám a bíróságon hogy megütött (amit nem fogsz tudni bizonyítani sajnos)és azt ahogy viselkedik.Költözz el akár albérletbe is a gyerekeknek sem tesz jót ez.A cuccaidat meg akkor vidd el amikor dolgozik vagy nincs otthon,ha ez nem megoldható pár férfi ismerősődet kérj meg hogy jöjjenek segíteni mert félsz.
2010. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Add be a válópert, én úgy tudom, nem szükséges az ő beleegyezése ahhoz, hogy elválasszanak benneteket. A részletekben pedig a bíróság majd dönt. Akkor a férjed nem tehet semmit.

Sajnálom, ami veled történik, én is hasonló cipőben járok, nincs hová mennem, pedig menekülnék. Elválni az én férjem sem akar. Éppen az erőt gyűjtöm ahhoz, hogy megvalósítsam, amit neked is javasoltam.

2010. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Add be a válópert, simán elválasztanak. Sajnos nem tudsz sokat tenni házügyben: éna helyedben elköltöznék albérletbe (hiszen neked van jövedelmed) és ő szépen nem tudná fenntartani a házat egyedül. így nem lesz sok választása... De addig meg kell oldanod a lakhatásodat sajnos. Amikor nincs otthon, akkor cuccolj el szépen. Vagy kérj meg kollegákat, hogy segítsenek. Esetleg a bírósági panasznapon kérdezd meg, hogyan lehet ezt megoldani, hátha tudnak segíteni ezügyben is.Ott segítenek a válóperes iratot is elkészíteni.
2010. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
14%
szííasztóóók
2010. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Vállj el!!!!


Persze hogy a férjed nem akkarja nagyon kényelmes neki a helyzet. Pontosan az ilyen idióta erőszakos emberek ellen vannak törvényi szabályok.

Mindegy hogy ő mit akkar vagy mit enged,, LÉGY ERŐS add be a válló peret. A bíroság kötelezi a vagyonmegosztásra ha nem börtönbe kerül.

Kitarás, gondolj a gyerekre neki jó ez így, gondolj magadra megérdemled a boldogságot.

Tök mindegy mit akkar a férjed, a te teteid fontosak, vállj el, rúgd ki, add el a házat.

2010. márc. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
19%

Nehéz ügy, pláne, ha se neked, se neki nincs hova mennetek.

Próbáljátok meg együtt, legyél türelmesebb, valószínűleg tényleg provokálod. Ő meg keressen melót, a munka visszaadja az önbecsülését.

2010. márc. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Probaljatok meg egyutt???

A holgy az elmult 20 evrol beszelt nem az elmult 2 honaprol!!!


Valj el es kezdj uj eletet!

El tudsz valni, es ami megillet az meg megillet.

A gyerekek miatt tobb is.

Keress egy jo ugyvedet, mert arra viszont szukseg lesz!

2010. márc. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A válás nem lesz gond.De ha nem tudtok megegyezni a gyerekelhelyezésben,az ingó és ingatlan vagyon megosztásában,akkor a per 2-3 évig is eltart.Senkit nem köteleznek arra,hogy megváljon vagy elköltözzön a tulajdonából.Tapasztalat.Egy jó ügyvéd feltétlenül kell.
2010. márc. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Bátorság+egy jó ügyvéd! Nem zsarolhat! Ne engedd magadat!
2010. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!