Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell közös ügyvéd a váláshoz?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Grandati kérdése:

Kell közös ügyvéd a váláshoz? Válás előtt állunk, most ügyvédet kellene keresnünk.

Figyelt kérdés
A férjem ragaszkodott ahhoz, hogy úgy váljunk, hogy megegyeztünk, ügyvédnél leírják, hogy mibe állapodtunk meg. Mennyibe kerül egy ilyen dokumentálás, illetve ilyenkor el sem kell mennünk a bíróságra, az ügyvéd intéz helyettünk mindent? Nem igazán engedhetem meg magamnak a felesleges kiadásokat, van ennek előnye? Illetve nagyságrendileg milyen összegre számíthatunk? Mennyi a válás illetéke? Kell még mást fizetni? Köszönöm, ha segítetek!
2015. dec. 15. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt ügyvédem, mert a vagyonmegosztásnál nem akartam pofára esni. (hiába egyezünk meg ma szóban, ha holnapután már másként emlékszik az ex)


Illeték, stb. témában nem vagyok kompetens, régen volt már, változtak is az árak.

2015. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvéd, de érdemes szerezni egyet, ha valaki nem ért legalább futólag a magánjoghoz. Az illeték 30 ezer forint.
2015. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi volt az előnye az ügyvédnek? Úgy képviselt engem a vagyonmegosztásnál, hogy teljesen tárgyilagos volt, és míg a férjem próbált taktikázni, nem tudott behúzni a csőbe. A vagyonmegosztásnál egyáltalán nem voltam toppon, szinte fel se fogtam a dolgokat, de szerencsére az ügyvédem gondolkodott helyettem is.
2015. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Váláshoz mindig kell ügyvéd. De ha közös megállapodással történik, viták nélkül, akkor elég egy. Ha nincs gyereketek, akkor egy tárgyalással is menni fog, ha van gyerek, akkor még egy idópontra visszarendelnek titeket, h hátha közben a gyerek miatt, meg egyéb tényezők miatt meggondoltátok magatokat
2015. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit keverednek a fogalmak... az ügyvéd arra való, hogy az egyik fél érdekeit érvényesítse a másikkal szemben, és ha meg tudtok egyezni, akkor nincs rá szükség.

Ha mindenben meg tudtok egyezni, akkor KÖZJEGYZŐ előtt célszerű ezt a megállapodást írásban rögzíteni és azzal menni a bíróság elé.

Ha van gyerek, akkor mindenképpen van békéltető tárgyalás, azt nem lehet megúszni, akkor sem, ha már rég külön éltek.

2015. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az illeték 30 ezer,és semmi szükség ügyvédre,ha mindenben megtudtok egyezni.Nekünk sem volt,a gyt összegében vita volt,a bíró döntött róla.A férjemnek(a mostaninak) volt ügyvédje váláskor,mert elég gázos volt a vagyonmegosztás,el is tartott a per 3 évig:S Az óra díja 10000 ft volt,és tárgyalásonként 50000 ft-ot kért.
2015. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem,békéltető nincsen,mégha van gyerek akkor sem,ha az első tárgyaláson mindketten kijelentik,hogy nem látnak reményt arra,hogy újra együtt éljenek.
2015. dec. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már nem kötelező az ügyvéd, mediátort is elfogadnak (illetve magánszemélyként is beadhatod a keresetlevelet). Jóval olcsóbb és hatékonyabb módszer, de egyedül inkább ne álljatok neki.
2016. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!