Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az ügyvédem azt mondta, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ügyvédem azt mondta, nem tud képviselni a jövőben. Nemsokára - 2 héten belül - jön a következő válóperi tárgyalás. Mit kell elfogadnom ebből? Megteheti ezt?

Figyelt kérdés
Nem biztosít senkit a helyére, mert - elmondása szerint - nincs senki, akit küldeni tudna. A következő tárgyaláson a bíró tanúkat vár, mindkét oldalról, és döntést akar hozni a gyerekelhelyezésről. Mit hetetek? Nem tudok két hét alatt megfelelő ügyvédet szerezni és nem tudom mi tévő legyek. Kérlek, segítsetek! Egyáltalán megteheti ezt? Felrúghat egy szerződést minden következmény nélkül csak mert ő ügyvéd?

2015. nov. 10. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van szerződésetek az ügyvéddel?
2015. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van.
2015. nov. 12. 00:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi áll a szerződésben erre vonatkozólag?

Azt kéne kideriteni még, ha van az ügyvédnek kiskapuja, hogy ezzel az indokkal kérhetsz-e elnapolást.

2015. nov. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs a megbízásban semmi erre vonatkozó.

Igen, azt kellene kideríteni. Ha tudnám, mit tehetek, nem tettem volna fel a kérdést.

2015. nov. 12. 09:25
 5/9 anonim ***** válasza:
A megbízáson,tól-ig dátum van? Vagy minden tárgyalásra új megbízást írtok? Tehát tartalmaz valamilyen konkrét időpontot a megbízás?
2015. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs időpont, csak hogy vállalja az ügyet.
2015. nov. 13. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvédtörvény szerint mondhatja fel a megbízást.

Két hét alatt simán találsz másik ügyvédet.

2015. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ha ilyen megbízhatatlan, akkor az nyilván az ügyedet is lesz@r.ja én a helyedben keresnék egy másikat.

Nem tudom miért vannak az ügyvédek annyira nagyra magukkal.

2015. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mindenkinek válasza:

Az ügyvédi megbízást az ügyvéd azonnal felmondhatja, ha a szerződés szerint nem kapja meg a tisztelet díját, egyébként 15 nap a felmondási idő.

a tárgyalás elhalasztását, illetve a tanúk későbbi bejelentését lehet kérni, az ügyvéd felmondására és új jogi képviselő keresésére tekintettel.

2015. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!