Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kezdenel kapcsolatba elvalt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdenel kapcsolatba elvalt ferfival, akit kisemmizett az ex neje es jokora banki adossagot hagyott ra?

Figyelt kérdés

Ket eve elvaltam, meg mindig torlesztek. Mennyi eselyem van talalni valakit, aki ezzel egyutt el tudna fogadni?

32F


2016. márc. 21. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ, össze tudja-e szedni magát, vagy még az unokái is nyögni fogják.
2016. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
persze, de akkor jól fizető munka után kellene néznie. Nem baj az adósság, de ha már igy járt tegyen érte, hogy anyagilag helyreálljon.
2016. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Termesztesen mindent megteszek azert, hogy osszekapjam magam, de nyilvan nem tudok semmit sem nyujtani addig, amig egyenesbe jovok. A mai materialista vilagba pedig ezt mar szinte minden no elvarja...
2016. márc. 21. 12:13
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincsenek gyerekek, akkor igen.
2016. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Párom hasonló körülmények között volt, mint te, korban is hasonló, bár neki csak élettársa volt, nem felesége. A tartozást még nyögi, de egyszer majd vége lesz...

Abból a szempontból rossz, hogy nekünk hátrány, mert nem tudunk előteremteni egy közös lakásra valót, illetve a lelki része is megterhelő, mert (ha sokszor nem is tudatosan), de ott van az benne, hogy ne járjon megint pórul. Mikor először felvetettem pl. az összeköltözést, kapásból hárított, és azóta is sokszor látom rajta, amolyan szeretné is meg nem is dolog. Ugyanez a közös jövő, akar gyereket, együtt életet, de mikor szóba kerül, hogy házasság, stb, akkor rögtön meghátrál. Igazából ez a része fárasztóbb egy kapcsolatban, mint maga az adósság, ha az kezelhető, akkor nincs vele nagy gond.


Összességében azt mondom nőként, hogy nem reménytelen a helyzet - persze azért ne ezzel kezd a beszélgetést az első randin. :D

2016. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Menj külföldre dolgozni, ott pár év alatt talpraálsz, otthon meg nyögheted öreg korodig a hitelt.
2016. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Elvált, 38 éves nő vagyok.

Nem mindegy azért, hogy milyen adósság maradt rajtad, ehhez képest mekkora a havi bevételed, mennyi marad a megélhetésedre és az milyen színvonalú életet tesz lehetővé.


Ha a napi megélhetés/lakhatás/étkezésed gondot okoz, akkor nekem is rosszul esne, ha pl. nem tudnánk elmenni randizni, kávézni (párszáz Ft-os tétel)- esetleg tőlem várnád azt, hogy a helyzetedre tekintettel mindent álljak- vagy épp ellenkezőleg- büszkeségből órákat csatangolnánk állandóan a patakparton, mert gondot okoz egy kávé vagy belépjegy (30-40 évesen már nem vicces a többedik alkalommal)


Nagyon őszintén: inkább NEM terveznék veled komolyan ilyen helyzetben.


Mondom, hogy miért:

- olyan nincs, hogy valaki "kisemmiznek"- te passzív elszenvedője voltál a válásnak? Ha közös megegyezéssel váltatok, akkor te beleegyeztél ilyen- számodra kétségtelenül igazságtalan és hátrányos- vagyon megosztásba. Miért? Ha érzelmi megfontolásból, akkor számomra az is intő jel lenne- esetleg arra vonatkozóan, hogy az életedben felmerülő komoly problémákat hajlamos vagy ilyen "minden mindegy, legyen ahogy akarod jellegű menekülő taktikával" megoldani.


Ha nem erről van szó, akkor esetleg a pénzügyi kultúra minimális szintjének hiányáról? Több éves együttélés után negatív egyenleg a közös élet, munka, vagyonközösség eredménye? (itt jóhiszeműen feltételezem, hogy egyenlő arányban osztottátok meg a kötelezettségeket is, tehát a volt nejed is részesült hozzád hasonlóan az adósságokból).


Ha nem közös megegyezéssel, akkor azért viszonylag nehezen tudok elképzelni olyan bíróságot, ahol a vagyonközösséget alkotó párból az egyik viszi el a "balhét" (hiteleket) a másik meg mosolyogva elsétál- fellebbeztél, kerestél jogi képviselőt, segítséget, bármit, hogy megakadályozd a méltánytalanságot?


Esetleg közös kiskorú javára mondtál le dolgokról? (még ez lenne az egyetlen olyan ok, amit menthetőnek találnék- bár itt is felmerülne bennem, hogy milyen okból lehetetleníted el magadat ilyen áron?)


Valahol érdekelne, hogy hogyan sikerült ilyen nagy mínuszra futni?

- hosszú munkanélküliség (mi az oka? lustaság? betegség?)

- felelőtlen költekezés és hitelfelvétel (pl. esküvő és nyaralás hitelből, áruhitelek, 0 Ft-os önrésszel autó, házvásárlás gyakorlatilag önrész nélkül a szocpollal lehetőleg devizahitelre és még valami jó kis unit linked biztosítással is egybekötve?)

- alacsony bevételek? (30+ évesen minimálbéres fizetés a teljes felmutatható karrierben a változás igénye nélkül számomra bizony riasztó- kérlek ne ítélj el ezért, de én is igyekszem tenni, tanulni, előrelépni az életemben, olyan társat becsülnék, akinek az értékrendje hasonló)


Borzasztóan érdekelne egy idő után, hogy hogyan képzelnéd el a közös életet, annak is az anyagi/vagyoni részét.

Nekem kisgyermekem van, egyedül nevelem, átlagosnál talán jobb körülmények között, de nem terem számomra sem fán a pénz és teszek azért, hogy a jelenlegi színvonalunkat fenntartsam, jobbítsam.

Nem lennék képes arra, hogy évekig (mégis meddig?) eltartsak egy anyagilag kiszolgáltatott felnőtt embert a korábbi életének felelőtlen döntései miatt.


Szándékosan írtam éles kritikát, de talán így érthető.

Nyilván nem okozna gondot pl. egy havi 60 eFt-os gyermektartásdíj fizetési kötelezettség vagy egy régi közös ingatlanból fennmaradt (megosztott) hitel törlesztőrészletének fizetése, ha mellette a saját magad szükségleteire maradna elegendő jövedelmed és mindezt nem minimálbérből kívánod finanszírozni.


Számomra a felnőtt, felelősségteljes párkapcsolat azt is jelenti, hogy pénzügyi kérdésekben is egy hullámhosszon vagyunk, hasonló értékrenddel rendelkezünk- a leírtakból nem erre következtetek, így nem kezdenék veled.

(ugyanígy nem kezdenék, ha gyökeresen más gyermeknevelési elveink vagy politikai nézeteink lennének stb.- tehát nem a pénz hiányán van a hangsúly, hanem azon az életszemléleten, problémahalmazon, ami az életedben idáig vezetett).

2016. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Őszintén? Nekem nem kéne. Mikor elváltunk, és ismerkedni kezdtem, volt akit ezért ráztam le.

Van két gyerekem, hárman is nehezen éltünk meg. Ha a nyakaba veszem, még őt is kvázi én tartom el, mire mindent kifizetett, nem maradt annyija, amiből egy hónapban kijön a rezsi meg a kaja rá eső része.

Onnantól hogy felelős vagy két gyerekért, megszűnt a romantika, velük nem tehetem meg, hogy tíz évig nyomorogjunk, mert "anyunak viszket". Bocs ha nyers voltam.


Khm...

Exférjem is rosszabb helyzetbe került a válással. Oda a fél fizetése (gyerektartás plusz a közös hitelek), anyjánál lakik, és az ingatlan az enyém volt, abból nem kapott semmit.

A csaj, aki miatt elváltunk, nem pont erre számított, mikor összejöttek. Egyre többet vitáztak a pénzen még az összeköltözésen, aztán egy év után a csajszi összejött egy kollégájával (saját lakás, jó fizetés, szép autó).

Azóta magányos szegény exem. :)


Ez egy kemény világ, hiába ír ide pár lány, hogy nekik a pénz nem számít. Mikor élesben ismerkedsz, ki fog derülni, hogy de nagyon is számítani fog.

2016. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Koszonom az oszinte valaszokat.

Hogy hogyan jutottam idaig, azt hosszu lenne leirni, maradjunk annyiban, hogy nem volt mas kiut, csupan azert vagyok halas, hogy nincs gyerek.

Mindezek utan ujra szeretnem kezdeni, csaladot szeretnek, de nem tudom, ebben a helyzetben lenne-e egyaltalan valaki, aki vallal... Nem anyagi tamogatast varok el, csak lelkit...

2016. márc. 21. 15:10
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Lenne hidd el.
2016. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!