Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válás után nem telik el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha válás után nem telik el 300 nap a szülésig akkor a volt férj lesz a törvényes apa. Viszont azt is hallottam hogy ezt ki lehet kerülni úgy ha válás után újra férjhez megyek. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Férjemmel most adjuk be a válópert 10 hetes terhes vagyok az új páromtól azt hallottam hogy ha válás után nem telik el 300 nap a szülésig akkor a volt férj lesz a törvényes apa.Viszont azt is hallottam hogy ezt ki lehet kerülni úgy ha válás után újra férjhez megyek. Ez igaz?
2008. szept. 21. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben kerülhet az új párod nevére a kicsi, ha a születése előtt összeházasodtok. Ha nem házasodtok össze, a magyar törvények értelmében a férjed nevére veszik a kicsit, mert akkor még házasok voltatok mikor megfogant. Ezellen az apasági nyilatkozat sem segít. Az egyetlen mód tényleg az ha az új párodddal összeházasodtok, és a kicsi születésekor az anyakönyvezéshez be kell nyújtani a házassági anyakönyvi kivonatot és akkor automatikausan a nevére kerül a kisbaba, így nem kell külön apasági nyilatkozat sem.
2008. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott, a gyermek apjának a férjet kell tekinteni. A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő.

Viszont , ha te férjhez mész, és a gyermek az új házasság ideje alatt születik, akkor az apa az új férjed lesz akkor is, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyerek születése között a 300 nap nem telik el. Szóval igen, menj férjhez rögtön.

Azt tudnod kell, hogy ez csak egy vélelem, szóval a volt férjed megdöntheti, persze, ha egyértelmű hogy kitől van a gyerek, akkor értelemszerűen nincs értelme.

2008. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2008. szept. 21. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

hát mindenképp a válóperen meg kell említeni,hogy mástólvan a gyerek..a válóper pedig elhúzódhat akár a gyerek születéséig is.

Azután a legjobb, ha összeházasodtok, de elég, ha az anyakönyvi hivatalban kitöltötök egy apasági nyilatkozatot, ehhez viszont szükséges elválni, esetleg a jelenlegi férjed is segíthetne a válóper sürgetésében, és hasonló, de a 300 nap hülyeség.

2008. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasz a hülyeség. Tessék elővenni a Csjt-t, meg a Ptk-t. Amíg ehhez nem értesz, addig ne minősítsd hülyeségnek. Amúgy igen, úgy kell csinálni, ahogy az első hsz-ban van, így rendelkezik a csjt.
2008. szept. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

3. válaszoló vagyok!

Lehet, hogy 50%-ra szavaztok le, de én ezen éppen túl vagyok !

Úgyhogy lehet amit gondoltok, majd a bíróság dönt..Egyébként, ha a mostani férjed nevére kerül a baba, akkor a szülés után lemondhat róla, onnantól pedig kaphat másik nevet is.

Az én válóperem 6 hónapig tartott egy tárgyalás volt!!!

sokára kaptunk időpontot, benne volt 2 hónap bírósági szünet is!

2008. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2008. szept. 22. 18:13
 8/8 anonim válasza:
Ha a volt férjed lemond az apaságról, akkor lehetséges hogy új házasság nélkül is az apa a nevére vehesse a gyermeket.
2009. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!