Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2 gyerek után a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 gyerek után a gyerektartás mértéke max.40%, vagy 40%?

Figyelt kérdés

Csak mert most fizetek a 2 gyerek után összesen 100. 000 Ft-ot. Ez szerintem nem kevés, viszont "csak" kb a 30%-a a fizetésemnek. A "jó" volt asszony viszont úgy látom többet akar, pedig ezt is úgy kapja, hogy a közös házat otthagytam neki, lakjon benne (közös tulajdonban van egyenlőre), én meg albérlettel próbálkozom.

Bár tudom, az elvált apáknak ez a sorsa. Csak 1 joguk van, fizetni. Aztán, hogy a gyereket többet látnák, mint le van írva, az a gyereken és az apán kívül gyakorlatilag senkit sem érdekel...


2010. ápr. 10. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Két gyerek esetén max. 50% a megállapítható gyermektartás, azonban a gyakorlat az egy gyerekre 20%-ot preferálja. Tehát két gyerekre reális a 40%.

Azonban ilyen magas összegű jövedelem esetén nem indokolt a gyermektartás összegének emelése. Az 50e Ft / gyermeknél, ha a tartó szülő is hozzátesz ennyit (akár természetben, rezsirészben stb.), akkor az a gyermek megfelelő körülmények között tartható, így az apát nem szükséges tovább terhelni.

Szintén nem indokolja a gyermektartás emelését az sem, hogy az apai körülmények kimagaslóan jobbak lennének, hiszen a gyermek az apai tulajdonban (is) lévő ingatlanban él, míg az apa nem saját tulajdonú lakást bérel.

2010. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sulfur ***** válasza:
93%
A törvény egyértelműen 20%-t ír elő gyermekenként. Azonban a fizetés 50%-ában szabja meg a maximálisan vonható összeget. A törvény szerint 2 gyerek után 20-20 %-t kell fizetni, 3 gyerek esetén meg 50 %-t. A bírói gyakorlat ettől eltér, mert 15 és 25 % közötti gyerektartást ítélnek meg. Amennyiben még nincs válás, csak külön költözés, a gyerekek után illik fizetni, ez jár. Hogy aztán mennyit... A per végén majd úgyis a bíró mondja meg, hogy az általad fizetett 30 %-t utólag kell kiegészítened.
2010. ápr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Én is szétmentem az apukával,és szóban,békésen,megegyeztünk h gyerekenként 20-20%...nekem ennyi bőven elég is,hiszen ha a fizetése után állapítanák meg,még ennyi sem lenne!!!Szóval az exednek üzenem:Örüljön annak a 100.000ft-nak,ha meg nem tetszik neki,költözhet ki a házból,vagy fizesse ki a részed!!!

Egyedülálló anya 2 gyerekkel.

2010. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Mindig elkeserítenek az ilyen jellegű kérdések.....!Én egy három gyermekes anyuka vagyok,a válásom elején és tudom,hogy az exem rengeteget dolgozik és imádja a gyermekeit!MI minden kérdésben közössen döntöttünk ,ő is itt hagyta a házat(amin jelzálog van),segít fizetni ami 82000 ft havonta!!!Ezen felül 2x megcsinálja nekem a nagybevásárlást..és alkalmanként "dug"zsebpénzt a lányoknak!!Eszem ágában sincs többet kérni tőle pedig tudom,hogy jól keres...de van már egy másik kapcsolata és tiszteletben tartom,hogy új életet kezdett!

Én meg beosztom a családi pótlékot a fizetésemet ami összesen 150000 ft négyünknek havonta!!

Nem azért írtam le,hogy megbántsalak vele...de az én volt párom meg szokta kérdezi,hogy szükségünk van.-e valamire,vagy bátran felhívhatom ha anyagi gondjaim vannak!!!Prsze nem viszem túlzásba...egyéént a gyerekek imádják a mai napig sőt az új barátnőjét is!!Szerettem volna úgy alakítani a különköltözést,hogy a gyermekeim minél kevesebbet szenvedjenek!!ÉN MÁR NEHEZEBBEN VISELEM...de ez az én problémám...:(

FEL a fejjel kedves kérdező...szerintem beszéljétek ezt a dolgot át,mert ha neked is lesz egy másik kapcsolatod nem fogsz tudni ennyit sem fizetni.....!!!!

Bocs a helyesírásért!!

2010. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem, én 40 ezer ft-ot kapok két gyerekre, és ezt mindenki sokallja, az apjuk is, pedig a bérletre-koleszra sem elég.

Ha albérletben élsz, akkor még sok is a 100 ezer! És szerintem elég is, ennyiből el lehet látni - jól! - két gyereket, még az anyjuk ugyanennyit hozzátesz, abból tartalékra, nyaralásra, autóra is jut.Van, aki csak hétezret fizet, mégis él a gyerek.

Nem ez a sorsod! Nem kell mindent odahagyni!

A láthatáshoz jogod van, akár rendőrrel előállíthatod. Nem mintha ezt tanácsolnám, de az egy olyan jog, amivel élned kell. Kötelességed különben a gyereknek biztosítani az apát - még ha a gyereked per pillanat nem is akar látni, akkor is biztosítanod kell, akár erőszakkal, hogy az apjával találkozzon, mert joga van apával felnőni, és ezt csak te tudod neki megadni. Ha akar hallgat és nem néz rád, míg vele vagy, de ne engedj a találkozásból. Ez a te felelősséged, és ne kend a gyerekre meg az anyára!

Nekem is van, hogy az itthon élő gyerekem nem kérne belőlem..Na , még szép is lenne!!! El kell az anyját viselnie, tetszik, vagy nem, ahogy én is elviselem őt! (amúgy szeretjük egymást)mindenütt vannak problémák, ez nem ok arra, hogy a gyerekekkel ne lennénk együtt! Ha haragban, akkor úgy!

Az a sorsod, amit magadnak alakítassz. A házat adjátok el, osztozzatok el - az exnejed meg fogja oldani, hogy legyen hol laknia.Lehet neked is mégy családod, másik gyereked - azért is felelős vagy. Albérletbe fogjátok szülni, vagy hova?

2010. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást! 11:18-as válaszoló viszont a gyerek láthatását illetően kicsit mellélőtt. Valószínű én nem fogalmaztam egyértelműen.

A gyerekeket akarom látni, ők is engem, a volt feleségemmel a váláskor megegyeztünk, hogy hetente 2-3x találkozhatok velük. (Sajnos a papírokban nem így van leírva, ott mindent ekzaktul kell leírni, az meg az én munkarendemmel nem megy.) Aztán válás után nagyon hamar kiderült, hogy ezek is csak üres ígéretek voltak, most meg megy a mutogatás a papírra. Nekem meg marad a keserves 2heti láthatás, hiába akarnék én is meg a fiúk is többet találkozni, az anyának rossz és ha neki rossz, az mindenkinek rossz... Persze nem akarom szapulni a volt "kedvest"...

2010. ápr. 10. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem fogják megemelni. Akinek milliós fizetése van, attól sem vihetnek el több, mint egy havi fizetést, van ahol ennyiből 4-en megélnek. Egyértelmű, hogy ennyit a volt párod nem tud a gyerekre költeni, tehát hogy magának akarja a pénzt (már 60 000 Ft-ból szokott jutni a volt feleségeknek műkörömre és egyebekre, ez a tapasztalat), szóval ne aggódj, a te esetedben nem indokolt a dolog. Az pedig hogy nem láthatod undorító dolog a volt feleségedtől, beszélj ügyvéddel hátha van lehetőséged fellebbezni.
2010. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!