Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kihez kell fordulni gyerektart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihez kell fordulni gyerektartás kérési ügyben? A helyi gyámügyishez vagy rögtön a bírósághoz? A volt párom fizetésének hány %-t lehet megítéltetni 2 gyerek esetén gyerektartásnak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartást bíróság állapítja meg. Mértéke a két fél közötti megállapodás kérdése, lehet fix összeg vagy százalékos mértékű. Két gyerekre a jövedelem 40 %-át szokták megítélni.
2009. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Első válaszoló tökéletesen leírta.Bemész a bíróságra,adsz be egy keresetet gyerektartás kérése megállapítása ügyében.Ezeket az ügyeket előre szokták venni,viszonylag hamar tárgyalják.Szerintem a legjobb,ha megegyeztek apukával,de ha nem lehet vele akkor a bíróság elrendezi a jog szerint.Gyerektartást akkor is lehet kérni,ha egy házban laktok még,de külön vagytok anyagilag.Plusz foglaltasd bele ami állandóan nagyon vitatott,hogy a gyerek tartására jár a gyerektartás,és nem az egyéb kiadásokra.Ezeket felezni kell a tartásdíjon felül.Pl:óvodakezdés,beiskolázás,szezonális öltöztetés,különórák,egyéb kiadások...stb...minden a tartáson kívüli kiadás.Mert ezen előszeretettel vitatkoznak sokan.Az apának ezeket ugyanolyan kötelessége finanszírozni mint anyukának.
2009. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
64%

óvoda meg öltöztetés... (persze + anyukának új ruha meg a pasiának egy új golf is jár az apukától :) tisztelet a kivételnek!!!


apuka meg éljen meg ahogy akar ....


a bíróság kiszabja vagy a százalékot vagy tételesen az összegben megállapodtok... 2gyerek esetén valóban a fizetés 40%netto értékét ítélik.

Ami kimondottan a gyermekekre költendő.

Persze azt belelehet foglalni,hogy a gyermek igényein,szükségletein belűl mire is fordítható a havi összeg. mire is költhető a gyerektartás...

De még külön pluszba: óvoda,öltöztetés,játék, meg stb.... az azért már nevettséges lenne!


(egy jog tanácsos véleménye)


üdv.:Anna

2009. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Jogi tanácsos,kac kac kac:))))))))))))))))

Neked a joghoz semmi közöd,(nekem talán több)mert akkor tisztában lennél vele,hogy amit írtam így van.

Te valószínű egy gyerekes apukát választottál(vagy vettél el a családjától)ezért ez a véleményed.De a bíróságon nem fog a véleményed számítani mert akinek gyereke van,az a saját megélhetése kárára is köteles róla,róluk gondoskodni.Na ezt kimondja a jog.Lehet kérni a tartásdíjon felül minden nagyobb vásárláshoz a gyereknek az összeg felét.Persze attól függ,hogy mennyi tartásdíjat fizet apuka,ha mondjuk nagyobb összeget akkor nem tisztességes,de ha nevetségesen alacsonyat akkor igen.

Egyébként meg a ne a válaszokra válaszoljál hanem a kérdésre,és nem kérdezték az sem mire költhető a gyerektartás,ez egyértelmű másoknak.Vagy egyáltalán ne írj.

2009. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

látszik nagy fogalomzavarban vagy...


nem élek gyermekes apukával és nem vettem el senkit a családjától.. csak sok hasonló esettel találkoztam munkám során! Tisztelet a kivételnek!!!


de ez nem rólad szól meg nem rólam, hanem a kérdezőről!!! sok okos ember él ezen a földön ezért tartunk itt!

engem csak az inspirált írásra,mert meggyőződésem, hogy valótlan dolgokat írtál a kérdezőnek !!! még az utóbbi is elég nevetséges! :)))

De úgyis lesz tárgyalás, ahol felvilágosítják a kérdezőt és hitelesebb választ kap,mint itt... (ügyvéd)


köszönöm,hogy megtiszteltél a válaszoddal és gondoltál rám!


részemről számodra ennyi :)

2009. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és ha megítéli a bíróság a 40%-t. Viszont a volt páromnak van már a fizetéséből 50%-os banki letiltás,akkor hogyan vonják a gyerektartást? előbbre veszik a gyerekek érdekét a bankokénál? mert Ő azt mondta egy embertől max a fizetésének a felét lehet elvenni.
2009. márc. 26. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak egy jó tanács, ha meg tudtok állapodni akkor ne százalékban tegyétek, hanem összegben. Ugyanis ha nincs bejelentett munkája vagy minimálbéren van akkor rosszul jársz.

Mi éppen most válunk közös megegyezéssel, két kicsi gyerekkel, havi 40-et kértem ami egyáltalán nem nagy összeg, alig fedez valamit, de így se fizet. Viszont nincs bejelentett munkája, így nem is tudnák miből levonni.

Nem mintha így le tudnák vonni.

Szerintem jobb egy összegben megállapodni.

2009. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!