Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti hogyan kezelitek az ex és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan kezelitek az ex és az új pár kapcsolatát? Másnál is feszengés van?

Figyelt kérdés

Röviden: elváltam, van közös gyerek az exemmel, aki miatt rendszeresen tartjuk a kapcsolatot (ugyanannyit van velem, mint az apjával, sok egyeztetnivaló van majdnem napi szinten - lecke, fizetnivalók, ki veszi a cipőt, stb.). Emellett falunk élünk, ugyanazokra a helyekre járunk, vannak olyan programok, közös baráti kör, ahová az exem is jár alkalmanként és én is, néha az új párommal.

Az exemmel normális a viszony, az új párkapcsolatommal szemben sincs semmi kivetnivalója, elfogadta teljes mértékben. Viszont amikor találkoznak a párommal, akkor nagyon kínos, feszengő a hangulat. Nem tudom, hogyan lehetne ezt oldani.

Van a baráti körben olyan elvált pár, ahol az ex és az új pár teljesen természetesen tudnak kommunikálni, nincs köztük feszélyezettség (ott is az első házasságból született közös gyerek körül forog a kapcsolat főként, de más körülmények között is összefutnak).

Ha már tudtunk normálisan válni, akkor örülnék, ha ezt a részét is meg lehetne oldani. Nem barátkozni szeretnék, az sok lenne, de ha már úgyis kommunikálunk, akkor jó lenne valahogy feloldani ezt a kínosan feszélyezett hangulatot.

Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne?


2016. máj. 30. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az exem párját nemsokára laposra verem :-D ... Szándékosan rám tromfol a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban (programok, ajándékok, stb.) ... Nekem ez lesz a "kapcsolat kezelés" :-P
2016. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a gyerekemet nem akarom, hogy az aheti nőkkel találkozzanak. A nőket sem akarom látni! Oké, hogy elválunk, de nem akarom a nőket nézni, akiket éppen "csinál". Nem hiszem, hogy a párom jobban szeretne vele találkozni. :) Örülj szerintem, ha elvannak!
2016. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én hagytam ott a gyerekeink apját miután mindig többen voltunk a kapcsolatban (+ 1-2 nő).

Nekem lett azóta egy remek párom akivel mi ketten kellően lazán tudnánk az ilyen helyzetek kezelni, de az exem meg tudná ölni ha találkoznának, nem kizárt, hogy simán nekimenne.

Én is tudnék normál kapcsolatot a mostani bnőjével de a gyerekek előtt leszerepelt így a gyerekeim látni se akarják. Ha más bnője lesz akkor csak az zavarna hogy a gyerekeim azt látják hogy a felnőttek egyik kapcsolatból a másikba sétálnak....és ez nem követendő minta szerintem.

2016. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En az ex ferjemet azert hagytam el mert megcsalt, de ettol meg joban vagyunk es evi egyszer talalkozunk, beszelunk. Kozos gyerek nincs. Az uj ferjemmel tipikus latsz kapcsolatuk van, beszelnek mert egyik sem bunko de nagyon nem birjak egymast:-)


Engem az utanam kovetkezo most,ar volt felesege utalt, a jelenlegivel meg nem beszeltem de tudom kirol van szo, erdekes valasztas:-)))Nem kerdes, h kedves leszek vele, alapbol az vagyok az emberekkel es orulok ha az exem boldog:-)

2016. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért nálunk más a helyzet, mint az itteni válaszadóknál... a párom nem "eheti" kapcsolat, hanem bő egy éve együtt vagyunk, együtt élünk, családalapítást tervezünk. A párom nem próbál apapótlék lenni, tiszteletben tartja, hogy a gyerekemnek van apja. (Ettől függetlenül jó a kapcsolata a gyerekemmel, vannak közös programok hármasban, néha hoz neki apró ajándékokat, pl. csokit.)

A lényeg, hogy mondjuk heti-kétheti rendszerességgel mindenképpen találkoznak, mert összefutunk egy programon, vagy mert úgy történik a gyerek "átadása", hogy a párom is jelen van. És ilyenkor látom, hogy megy a kínos feszengés. Ezen szeretnék valahogy javítani, ha lehet. Direkt írtam a kérdésben, hogy a baráti körünkben látok rá példát, amikor az ex és az új pár "jóban vannak", ha nem is országos barátok, de kulturáltan, feszélyezettség nélkül tudnak egy légtérben lenni, mint két ismerős. Nem tudom, hogy ők hogy csinálják, lehet, meg fogom kérdezni tőlük.

2016. máj. 30. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ah exem új páját ki nem álhatom soha nem is szeretem ismerem már rég óta! Rosszu vagyok a tudattól hogy a gyermekem találkozik vele! Nem féltékeny vagyok én hagytam el az exem es nekem is van párom! De az a nő ostoba bunkó régen kábitoszerezet is azg nem tudom hogy most fogyaszt e!
2016. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ok, értem én, hogy mindenkinek az exe rettenetes, vállalhatatlan, gyűlöletes új párt választott.

Jó lenne, ha olyan is írna, akinél nem ez a helyzet.

2016. jún. 8. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!