Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás, NAV Tartozás!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Steven66 kérdése:

Vagyonmegosztás, NAV Tartozás! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Volt feleségem nevén lévő egyéni vállalkozás(Kis közért), üzemeltetése során, 2016. 05.hóig 1800000 Ft adózói tartozás halmozódott fel.

2013.juniusban indítottuk közösen,és egy év elteltével kiderült, hogy nem jó választás volt.Én megváltam volna a bolttól, de Ő ragaszkodott hozzá, és ebből egyre sűrűbb viták kerekedtek. 2014.11.25.-én életközösségünk megszakadt, én beadtam 2015.-ben a válást.2016.januárban bíróság által elváltunk.

Most zajlik a vagyonmegosztás.Nemrég kaptam a volt feleségemtől a tartozásról egy számlakivonatot(vállalkozói számla) , és hogy a felét fizessem ki.Nekem az életközösségünk megszakadása óta semmiféle rálátásom nem volt az egészre, nem voltam tájékoztatva.


2016. jún. 2. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak annyinak a felét kell kifizetned, ami tartozás a válás beadásáig felhalmozódott. A bíróság is figyelembe veszi, hogy hiába voltatok házasok 2015-2016 eleje között, ha ebben az 1 évben semmi rálátásod és beleszólásod nem volt a dolgokba.


Ez olyan mintha én felvennék még gyorsan a váláskor egy 5 milliós kölcsönt mielőtt elválunk, aztán mondanám a válótársamnak hogy akkor ő fizeti a felét. Ilyen nincs.

2016. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki nem fizesd már, rá akar szedni. Esetleg még érvelhetsz azzal is, hogy te megváltál volna bolttól, de ő nem akarta. Különben is már elváltatok, nincs semmi joga követelni rajtad.
2016. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg be is perelhet érte, ha így nem megfelelő neki, de el bukja az 100%.
2016. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem volt koztetek hazassagi vagyonjogi szerzodes, ami az eletkozosseg idejere elteroen rendelkezne, akkor koztetek torvenyes vagyonjogi rendszer, un. hazastarsi vagyonkozosseg allt fenn. Ennek az a lenyege, hogy a hazastarsak foszabaly szerint kozosen viselik azokat a tartozasokat, amelyek barmelyik felnek a vagyonkozosseg fennallasa alatt vallalt kotelezettsegbol erednek, kvazi ez kozos negativ vagyonnak minosul.

Viszont a tenyleges egyutteles (eletkozosseg) megszunesevel a vagyonkozosseg is megszunik, igy az adossagert a leirasbol kapott adatok alapjan az eketkozosseg megszuneseig felelsz. Ennel persze arnyaltabb a helyzet: ha nem adtad a hozzajarulasodat ehhez, sok mindent ki lehet ebbol hozni, de ismerni kene az ugyet reszleteiben.

2016. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!