Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjemmel válunk, van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel válunk, van egy gyermekünk. A férjem a bejelentett jövedelméről hozza a kereseti igazolást, ami 64800 Ft, de valójában ennek a dupláját kapja kézbe, viszont csak annak a 20 %-át hajlandó fizetni. Azt mondja, nincs bizonyíték. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kollégákat hiába hívok be tanúskodni, ők sem vallják be a kézbe kapott fizetést. Nagy cégnél dolgozik, a munkáltatója se vall maga ellen természetesen. A kicsi még 1 éves, én Gyed-en vagyok és 57 500 Ft-ot kapok, tehát tényleg szükségem lenne a valós jövedelmének legalább a 20 %-ára.
2010. ápr. 13. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
szerintem meg kéne egyeznetek a férjeddel, győzd meg hogy jobb lesz neki, ha nem kotorgatják a fizetését, apeh meg stb...magyarul zsarold meg
2010. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Egy megoldás van, hogy leültök és megbeszélitek.Hiába kapja a dupláját, a gyerektartás megállapításánál a bejelentett jövedelmet veszik figyelembe.A férjed lelkiismeretén múlik minden, próbálj arra hatni.
2010. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
Zsarolni.... szép mondhatom, ezért menekülnek a férfiak. szerintem pedig csak szimplán próbáljatok megegyezni. Hidd el, a fekete jövedelméből ha nem akar, soha nem is fog t.díjat fizetni, és nincs az a bíróság aki ebben neked segíteni tud, mivel Magyarországon az alkalmazottak 99 %-a - aki nem a közszférában van - így kapja ma a bérét, ezt mindenki tudja, a bíró is. De mivel az az 1 éves csöppség nem tehet semmiről, ezen a módon próbálj rá hatni szerintem hogy jobban segítsen, nem mint tartásdíj címén, hanem csak úgy... akár kp-ban, akár pld. hogy megveszi a pelenkáját, az pld. elég tetemes ktg. még egyéves korban.
2010. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Nagy a tévedés! Egy jó ügyvéd úgy megfingatja, hogy könyörögni fog, hogy fizethessen!!! Apeh, stb, ha rámegy kicsinálja, már pedig volt már ilyen. És nehogy már apucit kezdjétek el sajnálni itt előző hozzászóló, talán a saját gyerekemtől már nem sajnálom a pénzt, ha már megcsináltam!!! Eleve itt kezdődik, nem kéne ekkora köcsögnek lenni, filléreket adni, egy gyerek rengeteg pénzben van, de ilyen lágyagyúak ezt úgysem értik, ezeket jól meg kell fingatni!!


Hajrá!!!

2010. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
1. voltam, persze gondoltam, h a zsarolás szóra majd mindenki serényen nyomja a lefelé kezecskét....de ha az anyukának nincs pénze flancos ügyvédre, szegény pasi, nagyon tudom sajnálni az ilyet, csinál egy gyereket aztán lebegteti a 13 ezer forintját és lelép, röhög a markában, h haha feketén dolgozom.....nevezzük akkor ráhatásnak amit ajánlok, nehogymá szegényke lelkileg sérüljön!!!
2010. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy írt nekem, és hogy ilyen gyorsan kaptam válaszokat!
2010. ápr. 13. 21:40
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Föl kell jelenteni az Apeh-nél vagy a munkaügyi bíróságon az egész céget. Legalábbis ezzel megfenyegetheted nyugodtan a férjedet. Biztos nagyon szeretni fogják a munkahelyén, ha miatta borul a jól bevált rendszer, és miatta bírságolnak meg mindenkit :) A zsarolás meg bárki bármit is mond, jó ötlet. Nem, nem ezért menekülnek a férfiak. Hanem azért, mert csak saját magukkal foglalkoznak, és képtelenek a felelősségvállalásra meg a családalapításra. Én általában a kommunikáció híve vagyok, de az ilyen szemetet úgy meg kell fingatni, mint a qrvaélet. 13000 Ft + Gyed: emberek, neveltetek már ti kisgyereket??? fizettetek már ti számlákat, bérleti díjat, egyebeket??? van nektek fogalmatok arról, hogy mire elég ez a pénz???
2010. ápr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A bíróságon kérni kell, hogy vizsgálják meg a körülményeit és annak alapján állapítsák meg a gyerektartást, ne a tiszta jövedelme alapján.

Erre van lehetőség, keress egy jó ügyvédet!!!

2010. ápr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

Ezaz! Rugassuk ki apucit és akkor még ennyit sem fog tudni fizetni!

Gratula! Szép szóval már nem megy semmi?

Az, hogy felhívtad a kollégáit, hát, mit ne mondjak ügyes vagy!

Csak nehogy visszahallják ezt a főnökei és kirúgják, mert akkor lesz ám kit/mit zsarolnod!

A 20% egy gyerekre a mai világban reális.

Szerintem többre mennél ha ezt normális hangon megpróbálnád megbeszélni az exeddel. Ha előállsz a "zsarolás" témával ne csodálkozz, ha egyből hátat fordít.

2010. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szép szóval??? Te tudsz olvasni? És a szavakat értelmezni???

Világos: anyuka próbált beszélni apukával, akinek erre az volt a válasza, hogy "úgysincs bizonyítékod, hogy többet keresek, mint a bejelentett."

Hát apuka téved: az életvitele bizonyítja, hogy többet keres a bejelentettnél.

Senki nem akarja apát kirúgatni, de a bíróság kérésre megvizsgálja, hogy az életvitele mennyi jövedelemre enged következtetni és annak alapján veti ki a gyerektartást, nem a tényleges jövedelem alapján, így apuka melléfogott... A gyerekén akar spórolni, fúj az ilyennek.

2010. ápr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!