Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogilag, hogy van ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Elváltunk,és a volt párom a gyerekemet a nagyszülökre hagyva kirándúlni ment. Nekem azt mondta menyjek oda a gyerekért,de az nem ott van ahól át kellene nekem adni. Én erre felhivtam a figyelmét,hogy ez nem igy van és hozzák oda nekem! Jogilag hogy van ez,kinek van igaza?
2016. jún. 29. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Roma életképek.
2016. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél érte? A gyerek nem egy kikölcsönzött könyv.
2016. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

neked kel érte menni és vissza vinni

olyan nincs hogy csak egy helyen kel intéz, nem értem mért baj ha a nagyihoz kel mened

2016. jún. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Rugalmatlan vagy. A mi esetünkben apának kéne jönni mindig a gyerekért és hazahozni. Mégis volt olyan, hogy én vittem el hozzá, mert elromlott az autója. Kizárólag azért, mert a gyerek érdeke ezt kívánta. Amúgy az egy kanál víz effektus van nálunk. Vagy az a baj, hogy elment kirándulni? Nem lehet leélni egy éleletet egy papír alapján. Senki nem fogja számon kérni, hogy a végzésben az átvevő pont A, te meg a B-ben vetted át. Az csak egy iránymutatás. Próbálj lazább lenni és a gyerek érdekét figyelembe venni.
2016. jún. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag ott kell átadnia, ahogy a bíróság azt megállapította/jóváhagyta. Ha a kapcsolat jó és a gyerek érdekeit nézi az ember, érdemes rugalmasnak lenni. Mondjuk én nem lennék, mert elegem van belőle, hogy csak én nézem a gyerek érdekeit és azok ellenében kell cselekednem a volt férjem javára...

Az a gond, hogy elment kirándulni és a nagyszülőkre hagyta a gyereket? Hogy az új párjával kirándul?

OFF: hasznos lenne a helyesírásodon dolgozni! Kirándulni, menjek, ahol, vesszők...

2016. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jogilag te mész a gyerekért, nem kell neked odavinnie.

Ha már képes vagy ilyen apróságnak belekötni...


Egyébként jó lenne, ha nem azt néznéd, hogy hol tudsz belekötni az exedbe. Örülj, hogy végre látod a gyermeked! Inkább azon agyalj, ilyen szép időben milyen programot csinálhattok.

2016. jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jogilag igazad, van, de mire mész vele?

Igen, hivatalosan oda kell menned, ami a végzésben van, ha pedig ott nem tudja átadni a megadott időpontban, akkor a következő héten pótlás jár. Akár feljelentheted a gyámhivatalnál is, de azok úgysem csinálnak semmit. Én három év alatt nem tudtam pótoltatni az elmaradt láthatásokat, amik viszont nem ilyen miatt maradt el, hanem az exem bosszújából.

Persze ha ez a másik hely több száz kilométerre van, akkor jogos a felháborodásod.

Én a helyedben inkább alkudoznék, hogy most elmész érte oda, de cserébe legközelebb meg ne kelljen elmenned, hanem hozza ő. Vagy valami hasonló.

2016. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!