Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a láthatási idő alatt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a láthatási idő alatt a gyermekeink megbetegszenek, lehetőségem van (jogilag) megkérni az apjukat, hogy hozza őket haza? Feljelenthet, ha ilyen esetben hazahozom őket?

Figyelt kérdés
A volt férjem sajnos nem tudja megfelelően ellátni a gyerekeket, főleg akkor nem, ha betegek, de ezt nem akarja beismerni. Mit lehet ilyenkor tenni?
2013. nov. 16. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nincs olyan felnőtt férfi, aki ne lenne képes ellátni egy beteg gyereket. Szerintem csak a bosszú beszél belőled. Amúgy meg nincs lehetőséged ilyesmi miatt visszakövetelni őket láthatásról, hacsak nem tudod bizonyítani, hogy komolyan veszélyezteti őket. Egyébként is röhej a hozzáállásotok. Én egyszerűen a gyereket kérdezném meg, hogy hol akar lenni, ha nem érzi jól magát. Ha jó neki az apjával, maradjon ott, ha sír, hogy haza akar menni, akkor meg az apja vigye haza!
2013. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amíg házasok voltunk, addig is az én feladatom volt, a gyerekek ellátása. Tudom, ez az én hibám is, de nem tanulta meg, mit kell ilyenkor csinálni, egyszerűbb volt neki azt mondani, hogy nem ért hozzá és rám hagyni mindent. Azt hittem, majd megváltozik ha rá lesz kényszerülve, de ma végképp bebizonyította, hogy nem képes rá.

Még a lázukat se mérte meg, csak bezavarta őket a szobába aludni. Bele se merek gondolni, mi lett volna, ha a volt anyósom nem hív fel, hogy szerinte baj van és menjek gyorsan.

A gyerekek még kicsik 5 és 3,5 évesek.

2013. nov. 17. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Első, véletlenül lepontoztalak...



Nincs olyan, hogy nem tudja...

Jogilag semmt em tehetsz..

Viszont ha tényleg nem képes rá, akkor szépen megkéred, hogy szóljon, szőljon a gyerekek érdekében, vagy sürgősen tanulja meg kezelni ezeket bhelyzeteket.

Ha ő nem tudja, akkor inimum hívja az anyját.

Viszont azt sem értem, ogy az anyja mirt szalajtott oda, persze nem azt,hogy szólt, hogy a gyerekek betegek,mmert én is. I lennék akadva, ha emiatt nem hívnak fel. De az holt sicher, hogy semnaz anyósom, sen az anyám nem szalajtottak volna, mert a gyerek beteg.


Nem tudom mi bajuk volt végül, de lázat nem mindenki mér...

Pontosan tudod, ha baja van a gyereknek,mha melegebb, mint kellene,makkor kap hűtőfürdőt..stb persze értem,hgy a gyerekek apja ezt valószínűleg nem mérte fel, de azt igen, hogy problema van.

Talán az anyjának is ő szólt, tehát felmérte,mogy egyedül nem bír megbirkózni ele, mert még nem csinálta...másképpen honnan tudott volna a egészről az anyósod?


Seritem nem kell felfújni a dolgokat..

2013. nov. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudja egy gyerek lázát megmérni?

Inkább nem akarja.


Annyira nem érdeklik a gyerekek, csak a saját kényelme, hogy még ezt sem teszi meg nekik.


Elhiszem, hogy olykor nincs szükség pont lázmérésre, de ha rendszeresen, és nagyon nem látja el a gyerekeket, akkor lustaságról, tehát önzésről van szó.


Ja, meg persze fél a gyerekektől ("nehogy komolyan foglalkozzak azzal, amihez nem értek"), mint ahogy sok nő a matektól.

2013. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom, ez megoldodott-e... De ha ebteg a gyerek, eleve nem adom oda! Beteg gyereknek az anyja mellett a helye nálunk! Hálistennek apuka macerának érzi a beteg gyereket, igy minden további nélkül itthon hagyja. Viszont akkor jön és játszik vele. Ha pedig nála betegedne le, vinné az ügyeletre és hozná haza. Szerintem ez igy természetes! Nem kellenek a mártir anyukák, akik : miért egy apa enm tudja megmérni a lázát? Van amelyik apuka bepánikol, főleg, ha nem volt dolga beteg gyerekkel. A másik! Apukánál nincs gyerek gyogyszer valószinűleg! Otthon pedig van! Amugy sem birnék aludni, ha a beteg gyerekről nem tudok, nem látom! A gyerek pedig alapbol (ha anya megérdemli) anyát hiányolja, ha beteg! Nem, nem vagy köteles oda adni ha beteg és igen, haza kérheted, ha lebetegszik! Jogilag is!
2015. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!