Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elképzelhető, hogy már az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhető, hogy már az első tárgyaláson elválasztanak, vagy felejtős?

Figyelt kérdés
1 éves pici lányunk van, 2 hónapja mentünk szét, közös megegyezéssel válunk, mindenben kompromisszumra jutottunk. Mindenképp fogják húzni, vagy lehet, hogy az első tárgyaláson elválasztanak minket?
2010. ápr. 19. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
valószinüleg több tárgyalás lesz belőle. Mivel ilyenkor minden kis apró részletet át kell tárgyalni. Vagy ha nem is tárgyalás (a bíroságon) de egyéb procedúrák minden képpen lesznek...
2010. ápr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 toteszke ***** válasza:

Ha mindenben megegyeztetek, akkor nem látom értelmét annak, hogy a bíróság elhúzza az ügyet.

Mondjuk, ez csak az én véleményem. Kíváncsi lennék egy hozzáértő véleményére is.

Anyáméknak sikerült 3 évig elhúzniuk. Pontosabban fogalmazva a válást az 1. tárgyaláson kimondták, azt hiszem. A vagyonmegosztás az, ami nagyon elhúzódott. Remélem, nektek 1 tárgyalás is elég lesz ahhoz, hogy pontot tegyetek a válás végére.

2010. ápr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!Mi három hónapja mentünk szét,13 hónapos most a kisfiúnk,szintén mindenben megegyeztünk,az ügyvédnél már másfél hónapja aláírtunk minden papírt.Múlt héten kaptam a papírt az idézésről,május közepén lesz a tárgyalás.Nekem azt mondta az ügyvédem,hogy ha kiskorú gyermek van,akkor is minimum két tárgyalás lesz ha mindenben egyetértetek a férjeddel.Az első a békítő tárgyalás,a gyermek miatt.A másodikon mondják ki a válást.

Nálunk március elején adta be az ügyvéd a papírokat a bíróságra,ezután 30 nap várakozás,ezután tűzik ki az első tárgyalást.Nekem azt mondták,hogy örüljek,hogy ilyen hamar kaptam időpontot.A békítő után megint 30 nap várakozás,és ezután kapsz időpontot a második tárgyalásra.Persze bele kell kalkulálni a nyári ítélkezési szünetet is,és azt,hogy mennyire van az adott településen leterhelve a bíróság.Ja igen,és természetesen itt is számít az ismeretség...

2010. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nekünk ügyvédhez sem kellett mennünk, mert nincs vagyonmegosztás, nekünk csak egy lakásunk van, ami közös tulajdonban marad, így egyeztünk meg. május 6-án megyünk az elsőre, ha azonnal beadom a folytatásra a kérvényt, akkor elvileg június-júliusra már papíron is szabad lehetek? jól értem?
2010. ápr. 20. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Tévedés, 1995 óta nincs olyan, hogy békétő tárgyalás.

Ha megegyeztetek minden járulékos kérdésben, a gyermek elhelyezéséről, látogatásról, stb. akkor a bíróság elválaszt egy tárgyalással. Megállapítja a tartásdíjjat és kész. Nem nyújták mint a rétestésztát. Csak az a lényeg, hogy ki kell nyilvánítani, hogy minden kérdésben megegyeztetek. Ha mégis van valami, amiben eltérnek az érdekeitek, akkor lesz több tárgyalás.

2010. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*békítő, bocsánat.
2010. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11:00-Nekünk is két tárgyalásunk volt,pedig mindenben megegyeztünk...2007-ben.-Lehet,hogy nem békítő a neve...
2010. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk most 15.-én volt az első tárgyalásunk, de mivel kisgyerek van, így kell még egy tárgyalás. Mi is mindenben egyetértettünk, mégsem mondták ki a válást. A bíró azt mondta, hogy 30 napnak el kell telnie a következő tárgyalás kitűzéséig. Egyébként a kérelmet február 16.-án adtam be...

2010. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy akarnak még egy tárgyalást, hisz nekik ez az érdekük (több pénz). Nekem ezt tanították, hogy ha minden ok, akkor 1 tárgyalással letudható.

Békítő tárgyalás az volt, amikor csak a 2 fél+plusz a bíró volt bent, és jegyzőkönyvön kívül elmondták miért akarnak válni. Ma már ezt mediátorok végzik.

2010. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia.

A kiskorú gyermek miatt mindenképp lesz minimum még egy tárgyalás.Ahoz hogy rögtön elválasszon három éve kellene külön élnetek.A második tárgyalás pedig szerintem teljesen bíróságtól függ....én legalább 3 hónapja várom az idézést a második tárgyalásra.

2010. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!