Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek ha a nejem mindent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a nejem mindent akar?

Figyelt kérdés
Most lesz a második tárgyalásom.Az elsőn megegyeztünk neki marad a ház vagyis a gyerekek nevére lemondok,erről tudni kell hogy írásos nyilatkozat készült. 8 milliós a ház értéke,3 millió hitel van a többi úgyebár feleződik így a részem 2.5 millió.DE mostanra már másképp beszél...azt akarja hogy fizessek gyerektartást is ,meg az otp felét is,és persze a ház is ővé maradjon.
2010. ápr. 21. 00:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
30%
nem teljesen értem. megegyeztetek a vagyontárgyaitokról. a gyerektartást milyen alapon akarod kikerülni?
2010. ápr. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Most nem azért, de ha már neveli a gyerekeid, akkor ez olyan nagy dolog lenne? Meg egyébként is a gyerekeidnek fizeted nem a nejednek, ennyit csak nem sajnálsz tőlük.
2010. ápr. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Bár nem volt benne részem, de gyakran elgondolkodom, hogy egy ilyen válás padlóra teszi az egyik felet.Mert teszem azt,ennek a férfiembernek a keze munkáját dicséri a ház, beletette idejét, erejét. Most mehet a híd alá. A nő benne marad a kényelemben, ne adj isten már be is költözik egy kandurbandi. Azért az elköltöző nagyon nagy árat fizet. Gondolom a lakás felét sem kapja meg milliókban, de törleszti az OTP-t, vagy abba beletudják? És még azt sem tudjuk kinek a hibájából következik be a válás. Így lehet egy pasit földönfutóvá, hajléktalanná tenni, kizsigerelni, amíg lehet.Persze a gyerektartást értem, de majd ha ellene nevelik a gyermeket, akkor a fizetés is milyen öröm lehet. Sz.r dolgok ezek, de csak gondolkodni szoktam rajta.
2010. ápr. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Előrebocsájtom, nem vagyok szakértő, "csak" egy feleség, amit írok, az abszolút a magánvéleményem.

Ha a házról megegyeztetek írásban, ügyvéd, bíróság előtt, akkor ezzel kapcsolatban már ne ugráljon a volt feleséged. Tudta, hogy mivel jár a ház (hitel, stb.), amikor aláírta a papírt.

A gyerektartást viszont részedről nem értem, hiszen az a gyermekeid nevelésére, jólétére, tanulására, stb. kell. Ha nem bizol benne, hogy az eredeti célra fordítódik, jelezd a tárgyaláson! Egy ismerős házaspár válásakor a férfi - nem alaptalanul - attól tartott, hogy az anya nagyrészt magára költi a gyerektartást (náluk elég komoly összegről volt szó). Az lett a vége, hogy leírták, hogy csak a felét kell pénzben fizetnie, a többit - számlákkal igazolhatóan - egyenesen a gyerekre költi, pl. különórák, edzés, ruházat, tábor, tanévkezdés, bicikli, stb. Így mindenki megnyugodott. Kérdezz rá az ügyvédednél, hogy ehhez mit szól, a ti esetetekben van-e erre lehetőség!

2010. ápr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
előző előtti: a nő is beletehette ugyanúgy a pénzét, a keze munkáját. ha máshogy nem, akkor úgy, hogy időt és energiát nem kímélve évekig takarította, szépítette, lakott benne - mivel feltételezte, soha nem lesz szüksége másikra, sajátra - erre hagyatkozott teljesen.
2010. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
ha otthagyod az életedet,a gyerektartást akkor is fizesd!
2010. ápr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
szerintem a kérdező ugy gondolja,hogy gyerektartás fejéében otthagyja a házat.vagy nem?sok ilyenről hallottam már.
2010. ápr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

hát, én azt gondolom, vagy-vagy.

Nem kéne lemondanod a ház rád eső részéről, és még gy.tartást is fizetni. Valamiből neked is meg kell élned, lakni kell.

Legtisztább szerintem felezni mindent, és Gytd.

2010. ápr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Előre bocsátom, hogy nő vagyok, ezért lehet hogy a válaszom meglepő.

Számon kéritek, hogy milyen alapon nem akar gyerektartást fizetni a kérdező. Elkerülte a figyelmeteket, hogy lemondott a házrészéről? Neki kell újrakezdeni az életét, mig a feleség marad a lakásban, még ha fizetnie kell a hitelt akkor is. Az is megoldás lehetett volna, hogy eladják a házat és felezik a pénzt. Persze akkor mindeki fújjozna, hogy milyen szemét a pasi.

2010. ápr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
Én is nő vagyok,és nem elvált.Sajnos,ma az az uralkodó trend,hogy a nő kapjon mindent. Az pedig nem igaz,hogy aki nem dolgozott,csak otthon volt háztartást vezetni,ugyanannyi "értéket" tett be a ház árába,mint aki megdolgozott érte. Törvény szerint persze így van,de a valóságban nem. Ahol az asszonynak is van munkahelye,és önálló keresete,ott jogos a dolog,mert ő a munkahely mellett még a háztartást és a gyereknevelési is ellátja. A rendszerváltás előtt alig volt asszony,aki megengedhette magának az a luxust,hogy ne legyen munkahelye,hanem "csak" háziasszony legyen. Ma a nők többsége kapzsi,és önző. A váláskor sem a gyerek érdeke a fontos,hanem a sajátja,és nagyon sokan az apa ellen nevelik a gyereket. Ideje lenne végre a bíróságoknak a gyerekek valódi érdekeit,és az apa érdekeit is figyelembe venni,betartva az erre vonatkozó törvényt. Nem mindig csak az anyának kedvezni.
2010. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!