Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van ez az ingyenes "nép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ez az ingyenes "nép ügyvédje" akit lehet kérni váláskor. Ez mennyire jó? Amennyi az ára?

Figyelt kérdés
Tehát kérdésem, hogy ha ezt az ingyenes "Jogi Segítségnyújtó Szolgálatot" kérem meg, hogy képviseljen van-e olyan jó, mintha én fizetek egy ügyvédet?? Van-e különbség a képviseletben vagy csak a díjazásban van különbség?
2016. szept. 27. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem még ügyvédem sem volt, én voltam az alperes, de így is úgy váltunk el, hogy én jöttem ki belőle jobban. :)

Egy próbát megér, rontani biztosan nem fog a helyzeten. Ha egyébként nincs pénzed ügyvédre, de érzed, hogy kéne, akkor a semminél jobb.

Egyébként inkább az számít, hogy ki az ügyvéd. Egy dörzsölt, rutinos versenyző mindenképp jobb, mint egy rutintalan, vagy aki nem tud kiállni melletted szívvel-lélekkel.

2016. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van!

Édesanyám az ingyenes ügyvédet vette igénybe, mert nem volt pénze fogadni váláskor.

7 év telt el, és semmi sem rendeződött el.

Az összes vagyonunk ott van, a ház árát tán sose látjuk, gyerektartást se fizetett apám.

Egy megfizetett ügyvéd ha nem is facsarja ki a másikat, de legalább segít elrendezni, hogy azt kapja meg az ember, ami jár.

Ide-oda-amoda küldözették édesanyámat, aki az amúgy is ramaty állapotában csak még inkább kikészült.

Most gyűjtjük a pénzt ügyvédre!

2016. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne keverjétek az ügyvéd és a jogász szerepkörét. Amit a második válaszoló írt (online és ide-oda küldözgetett), az csak jogász. Az neked nem tesz meg semmit, csak tanácsot ad.


Kérdező! A nép ügyvédjénél is első sorban jogászok dolgoznak, azaz tanácsot adnak, beadványt írnak, elmondják, hogy hova fordulj. (Ilyen kb szinte minden családsegítőben is van szintén ingyen, illetve a központi bíróságon minden délelőtt.) A nép ügyvédje annyiban több ezeknél, hogy bizonyos esetekben valóban vállalnak képviseletet, azonban nagyon meg kell tudni indokolni, hogy miért nem futja ügyvédre, és elég nagy a szórás, kevés ügyfelet vállalnak be érthető okokból.

Ha viszont sikerül kapnod tőlük jogi képviseletet, akkor utána ér annyit, mint bármelyik fizetős - persze nyilván nem sztárügyvéd, aki a gatyát is leperli a kedvedért, de a tisztességes eljárásban segít.

2016. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor ,hogy ilyet "ingyenes ügyvédet" nem jogászt kapjon az ember nagy szerencse kell?
2016. szept. 28. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Voltunk tanácsadónál is, de minket ügyvéd képviselt, mégsem mentünk semmire.

115 Forinttal költöztünk el, ez elég indok volt.

Persze, azért mert nekünk rossz tapasztalatunk volt, nem mondom, hogy másnak is rossz tapasztalata lesz.

De ha mégegyszer ilyenre kerülne a sor - márpedig hamarosan nekifutunk az ügynek mégegyszer- a föld alól is előkaparjuk a pénzt, hogy ügyvédet fogadjunk!

2016. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tudom, szakmabeli vagy-e, de én fővárosi lévén itteni infót tudok adni: a Prielle Kornélia utcában van "a" Nép Ügyvédje, ott, amennyiben van rá kapacitás, vállalnak képviseletet is. Első körben valószínűleg itt is jogászhoz irányítanak, de lehet kérni képviseletet is - kapacitásuktól függ, hogy tudnak-e vállalni.
2016. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!