Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés/láthatás ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés/láthatás ha az apa agresszív, drogfogyasztó?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: A férjem agresszív, többször bántalmazott. Vetettem látleletet. Édesapám meg akart védeni, őt is bántotta. Drogot fogyaszt, amit megtaláltam otthon. Kihívtam rá a rendőrséget, kimutatták a szervezetében. Tagadja az egészet, azt mondja, hogy én rejtettem el a kábítószert, és én is fogyasztottam vele együtt. Alaptalanul vádol minden hülyeséggel, hogy magát védje. Beadtam a keresetet és kértem az ideiglenes gyermekelhelyezést. Félek odaadni neki a kislányunkat aki 5 éves. A bírósági döntésig meg van kötve a kezem. Félek attól is, hogy ha nem engedem hozzá a kislányt, elviszi az oviból. Az óvónők is tehetetlenek, hiába mondtam el az oviban mindent, ők sem tehetnek semmit, hha erősködik, oda kell adni neki a kislányt. Az ügyvédem sem tud erre megoldást. Nem tudom hogy ilyen esetben milyen módon fogják megítélni a láthatást?
2016. okt. 29. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, ha az ügyvéded sem tudja a választ.


Ilyen esetben azt szokták megítélni, hogy nálad, a te jelenlétedben és felügyeleted alatt találkozhat a gyerekkel, és nem viheti magával.

Egyébként elég sok múlik ilyen durva válásnál az ügyvéden, ha úgy érzed, hogy itt laikusoktól fogsz választ kapni olyan kérdésre, amit neki tudnia kéne, akkor keress másikat.

2016. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem voltam elég pontos, addig nem tud tenni semmit az ügyvéd sem, ameddig nincs bírósági döntés.
2016. okt. 29. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam én is. Nem engedtem a fiam az apjához, ügyvédje kérésére végül a család jólléti szolgálatnál lehet vele, felügyelet alatt. Ott nem balhézhat, azonnal rendőrséget hívnak rá.
2016. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ.
2016. okt. 29. 18:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából ha rendőrségi eljárás van vele szemben a drogbirtoklásért és fogyasztásért valamint látlelet és tanúvallomás alapján eltiltást kérsz egy normális ügyvéd simán elintézné neked.
2016. okt. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzet volt nálunk, csak az apa alkoholista volt. Nem volt agresszív, de kiszámíthatatlan és labilis volt. Az ügyvédem javaslatára azonnal beadtunk egy kérelmet a bírósághoz a kapcsolattartás újraszabályozása miatt, az átfutási idő alatt pedig a láthatás is szigorítva volt: csak a jelenlétemben találkozhatott a gyermekünkkel, hetente 2 órára. Ha van nyoma a dolognak: papírokkal, rendőrségi jelentésekkel, vagy más, esetleg kórházi zárójelentésekkel is tudod igazolni, hogy az apa gondokkal küzd, a bírósági eljárást előre veszik, hamarabb hoznak ítéletet. A mi esetünkben teljesen leredukálták a láthatást, havonta egyszer láthatta, felügyelettel és nem hagyhatta el a gyermekkel a várost. Hozzáteszem, Nagyon jó ügyvédem volt!! Rámenős, agilis és teljesen tisztában volt a teendőkkel.
2016. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. remélem minél előbb rendeződik a helyzet a gyermek érdekében. Még nem tűzték ki a tárgyalást. :( Próbáltamm megsürgetni
2016. okt. 31. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!