Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg meg lehet akadályozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg meg lehet akadályozni a láthatást közvetetten a pénzzel?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy szétment párt két kicsi gyerekkel.

A nő elköltözik a házból a gyerekekkel az anyjához vagy albérletbe, aki 300 km-re lakik onnan. Az apa keres kilencvenet, abból lejön mondjuk legalább 30 gyerektartás a két gyerekre. De hogyan láthatja a gyerekeit az apa?

Marad 60e a fizetéséből, ebből kell ugye megélnie.

Egy 300 km-es utazás vonattal hatezer csak oda, a menetidő 5-7 óra. Elég nehéz találni olyan vonatot amivel nem kell máris 1-2 óra múlva visszaindulni, tehát kellene szállás is, újabb 5-10e (az anya ugye nem köteles helyszínt biztosítani). Ha az apa el is akarja vinni, akkor az visszafelé megint hatezer, plusz a gyerek jegye háromezer. Csakhogy vissza is kell megint vinni a gyereket az anyjához, tehát újabb 6+3e és visszafelé az apának megint 6e. Így az átlagos láthatás 30e ha viszi a gyereket, 17-22e ha helyben maradnak egy napot.

Ekkor még szegény gyerekre egy fillért sem költött közvetlenül az apja, de a kilencvenezres fizetésének a 2/3-a elment, élhet a maradék 1/3-ból, és akkor csak egyszer látta a gyerekét.

Hogyan tud igazságot tenni ilyen esetben a bíróság? A gyerektartást csökkentik a gyerek rovására? Az anyának kell állnia az útiköltség felét, ami megint csak a gyerektartás rovására megy? Vagy a kisebbik rossz elve alapján az apának bele kell törődnie abba, hogy csak 1-2 havonta láthatja a gyerekét?

Tényleg érdekel ennek a menete.



2016. máj. 30. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Keressen többet ... de komolyan, 90-ből magamat nem tudnám fenntartani. Lehet vállalni másod és harmad állást, stb. , ahogy más is csinálja, ha látni akarja a gyerekeit ... (3 gyerek, 100 km-re)
2016. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy olvasgattam fórumokat, az apa hibáztatása lett az elsődleges, benne pl ez: miért nem keres többet? Tehát ez is a pénzzel való zsarolás, miközben itthon ez egy teljesen gyakori fizetés.
2016. máj. 30. 11:54
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

Most mégis mit vársz?!

Hogy az exfeleséged lakjon az utcán a gyerekeiddel, és akkor láthatod őket naponta?!

Azt írod, elköltözik a házból az anyjához: magyarán kényszerből költözik az ország másik felébe, mert nem akar az utcára kerülni, és ha jól értelmezem, vagy nem jár neki semmi a te házadból, vagy járna, de nem fizeted ki.


Az, hogy te hogy oldod meg, a te bajod...

Mondjuk NEKED van egy házad, amit el tudsz adni, és az árából a közelbe tudsz költözni, hogy láthasd a gyerekeidet.


És nem, nem irreális azt mondani, hogy keress többet.

Tudod, nekem elvált, egyedülálló anyaként is ez volt az első gondolatom, mikor kevés volt a fizetésem: kerestem jobban fizető állást. Nem a munkahelyem lett jobb, sőt... de ebben a munkakörben jelenleg többet keresek, mint előtte. És volt már másodállásom is.


Ha egy nő meg tudja tenni két kisgyerek mellett, akkor talán egy férfi se fog belehalni....


Az utazásod költségeit, és az ottalvásod költségeit sem köteles az exed támogatni, elvégre akkor neki marad kevesebb pénze a megélhetésre és a gyerekek nevelésére.

És szerintem nem is KELL szállás, ez már a te döntésed.


A bíróság nem fog ilyenbe beleszólni, mert az már a te magánügyed, hogy a megítélt láthatást mennyire tudod kihasználni, hogy utazol le, és miből fogsz megélni akár te, akár az exfeleséged és a gyerekeid.

2016. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező! #1-es vagyok, háromgyerekes, elvált APA! A családnak hagytam mindent (lakás, kocsi), én albérletbe költöztem, tőlük 100 km-re, de fenntartok egy olyan lakást, amibe a három gyerek el tud jönni és van külön szoba nekik és normális, igényes, ez havi 75-be kerül alapból. Mivel a gyerekeimet én vállaltam, ezért anyagi felelősséggel tartozom értük, így az mellett, hogy a váratlan kiadásokba is beszállok, azért legalább egy minimálbért küldök nekik havonta. Ez mellett, ha velem vannak programokat szervezek, mozizunk, kalandparkozunk, stb. ruhát, könyvet veszek nekik ... Mindezt úgy, hogy nem én akartam elválni, mert szerettem az exem, ő akart továbblépni (sokan mondták már, hogy marha vagyok, de a gyerekeimet akkor is támogatni fogom).

És nincs diplomám, csak középfokú végzettségem, nem beszélek nyelveket és vidéken élek. Tudod igazuk van azoknak, akik téged hibáztatnak, ugyanis meg lehet csinálni. Akarni kell :-P Akarod látni a gyerekeid? Akarod őket támogatni? Felelős apa akarsz lenni, akire a gyerekei felnéznek? Akkor tegyél érte és ne siránkozz, hogy neked milyen nehéz. Másnak is ugyanolyan nehéz, csak más megoldja ... nehezen ... de megoldja!

2016. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Tehát ha valaki gyári munkás és a 12 óra után már nem tud másodállást végezni, akkor nincs joga látni a gyerekeket és az egész az ő felelőssége? Ha olyan részén lakik az országban ahol még az a kevés is örömteli, akkor a gyerekekhez nincs joga? Az egész kérdést a kettős mérce megléte inspirálta, ezért nagyon hasznosnak találom a válaszokat, jöhetnek még! Esetleg olyanok is, akik tényleges bírósági történetet is tudnak írni, ahol a pénzen múlt a dolog.
2016. máj. 30. 12:24
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha valaki 12 órát melózik egy gyárban 90 ezerért, akkor igen is az ő felelőssége. Miért éri be ennyivel? Nem kell a kamu, hogy nincs más, soha nem volt olyan, hogy ne találjak munkát! De az mellett miért nem lehet másodállás? Elárulom, hogy nem kevésszer volt, hogy 18 órás műszakot nyomtam, mert kellett, és volt 350 munkaórás hónapom is. Még mindig #1-es vagyok.
2016. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Rendben, lépjünk a következő válaszolóra.
2016. máj. 30. 12:37
 8/22 anonim ***** válasza:
Leirom az esetunket.Megcsalt,elhagyott,szules elott mindezt,mellette ket eves a kicsi.Az a minimum h megprobalom megoldani a helyzetet amit okozott,hazakoltoztem szuleimhez 300km-re.Jott kethetente,anyjanal aludt,oda vitte a gyerekeket is lathatasra.Fizette a gyerektartast,emellett mav start kartyat valtott ki,mentem veluk jatszoterre,pakoltam a kajat,ruhat,igyekeztem segiteni rajta.Kesobb megismerkedtem egy csodalatos emberrel aki kulfoldre hivott minket,mentunk.Apjuk beleegyezett,szoban megallapodtunk h havonta 2 teljes napra latja a gyerekeket,2 havonta o repul,2 havonta mi megyunk Magyarorszagra.Repulojegyet o veszi honapokkal elore,igy olcsobb.Szallasat mi alljuk itt (sokkal dragabb mint a repulojegy) es ha tudom h keves a penze,besegutek neki az itteni kajaba.Estenkent meg esznek meleget a gyerekek itthon.Naponta skypeolnak,kuldok neki kepeket fbon.Ennyit tudok tenni az ugy erdekeben.Senki ne varja h azok utan h o a konnyebb utat valasztotta en a szomszed utcaban maradok csak h lathassa oket.Szeretnek en is boldogulni es ha itt akkor itt.Nem kicseszni akarok a masikkal,amiben tudom segitem,de nem minden aron.Nem en akartam ezt.
2016. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Továbbra is tanulságos, hogy itt voltaképpen az anya jóindulatára is szükség van, "hivatalos" bírósági ítéletet még nem olvastam.

Ott tartunk tehát, hogy az apa vállaljon több állást, vállaljon minden anyagi és időbeni kellemetlenséget, különben rossz apa, függetlenül attól hogy ki miatt is szakadt meg az életközösség. Ha nem tud, akkor az az ő gondja és hibája.

Az anyának mi a kötelessége ilyen esetben?

2016. máj. 30. 13:03
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Neked kötelességed, hogy a gyerekeidnek felelős apja legyél. Ezen nem változtat az anya felelőssége és az sem, hogy ő ennek mennyire felel meg ... Vagy majd 15 év múlva odaállsz a gyerekeid elé és azt mondod nekik, hogy "szar apátok voltam, de azért mert anyátok nem tette meg, ami szerintem a kötelessége volt"? Attól még az maradsz, ez nem fog mentesíteni és a gyerekeid isszák meg a levél. De keresd csak a mentségeket ...
2016. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!