Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi jelentősége van jogilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi jelentősége van jogilag egy apasági nyilatkozatnak, 29 hetes terhes vagyok és megromlott az apával a viszonyunk, még nincs apasági nyilatkozatunk, hogy járok jobban ha csináltatunk, vagy ha nem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 7. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben jártam!

Visszagondolva 2 évvel ez előttr az én helyzetemre,,azt tanácsolom,inkább menjek a gyermek a te nevedre.Majd idővel ha látod hogy megváltozott,de csak a kicsi megszületése után,akkor talán oké,de még lehet az sem lenne jó,mert utána bármihez joga van.Én is most emiatt szenvedek,és járok ügyvédről ügyvédre.Remélem segítettem.

2008. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszsönöm a válaszodat sokat segítettél, és igy ha nem csináltatok apasági nyilatkozatot láthatást köteles vagyok biztosítani, illetve mi a helyzet ilyenkor a gyerektartással, és kell-e gyerek elheyezési per, vagy így automatikusan csak az enyém a gyerek és neki nincs hozzá köze jogilag?
2008. okt. 7. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kapja a pici a te nevedet.megromlott az apäval a viszonyod,nem tudhatod milyen lesz kéSöbb lehet rosszabb lehet jobb.ha a pici a te neveden van akkor az apa nem szolhat bele semmibe.én külföldön lakom,van egy kisfiam 1 éves.az én nevemet kapta(együttvagyunk az apäval,de sosem tudni mi lesz késöbb,pedig nagyon szeretjük egymäst,de jobb vigyäzni),ha az apa nevét kapta volna akkor sok mindenhez az apa beleegyezése kell,illetve az orszägot is csak ugy hagyhatnàm el(költözés céljäbol) ha az apa nyilatkozatot ir hogy belmeegy meg hasnolok..ugyhogy jobb ha a te neveden van a pici,és ha jobbrafordul a viszonyotok,én a helyedben akkor is hagynäm az én nevemen a babot,nem iratnäm àt apuciéra..
2008. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy nem lesz nagy sikere a válaszomnak. Attól függetlenül, hogy a Ti viszonyotok megromlott, nem kellene megtagadnod az apukától, hogy élhessen az apai jogaival. A Te pocidban fejlődik, Te fogod nap, mint nap ellátni, de mégis csak ő az apja, és egy gyerkőcnek apára is szüksége van, függetlenül attól, hogy a szülők szeretik-e egymást. Így nem csak az apát fogod büntetni, a kicsit is.

A konkrét kérdésre a válasz: ha nem csináltok apaságit (mindkét szülőnek ott kell lennie) akkor a nevedre anyakönyvezik, szülői jogokat az apa így akkor tud majd gyakorolni, ha bíróságra tereli a kérdést, csinálnak majd dns-vizsgálatot, ami majd megállapítja az apaságot, és ezután a bíróság a láthatást. Azt, hogy ekkor a vezetéknév fog-e a változni, nem tudom.

2008. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha tartásdíjat akarsz, akkor kell apasági, vagy később a gyámügy bepereli az apát, ha te bejelented, hogy az ő gyereke.Erre asszem három évig van lehetőséged.Ha perre kerül sor és nyersz, akkor sem biztos, hogy megítélik a név viselését.(Ha nincs a nevén, de az anyakönyvben szerepel apaként, akkor jár neki a láthatás, neked a tartásdíj.)Ha az apát ismeretlenként jelöld, akkor neki nem lesz köze hozzá.Hát kábé ennyi jogilag.
2008. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Apasági nyilatkozat=teljes körű apai jogok (apai vezetéknév,láthatás,stb.)+kötelességek (tartásdíj, stb.).


Nincs apasági nyilatkozat=anya vezetékneve, nincs apai láthatás, nincs tartásdíj.


Nem tudom, hogy mi a helyzet, de:

Egyet tudnod kell, az apa maga is kezdeményezheti az apaság elismertetését bíróság előtt, amiben te együtt kell, hogy működj.

2008. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár szerencsére nem vagyok érintett ilyen téren (mind a 4 gyermekem házasságon belül született), de van pár ismerősöm, aki veled hasonló cipőben jár.

Az egyik lány azt mesélte, hogy ha nincs apa az anyakönyvi kivonaton, akkor a gyámügy alapból indít valami apasági mizériát. Tehát felkeresnek Téged, nyilatkozni kell, hogy ki a gyereked apja, majd megkeresik őt is és nyilatkoznia kell, meg minden ilyesmi.

Van többféle "kibúvó" is, ha pl az anyuka nem akarja, hogy a baba az apja nevén legyen, hozzá bármi köze legyen, vannak akik "diszkó balesetre" hivatkoznak-így nem tudják az apa kilétét, van valami "képzelt" apa név bejegyzés is, de ezt érdemes jól átgondolni, ugye ha később mégis be akarod vonni az apát.

Akkor ugye a már fent említett apasági dolog is van, ahol te elmondod ki az apa, és innen az ő dolga, hogy per nélkül elvállalja, vagy pereskedik, mert nem akarja...

És még biztosan van számtalan variáció...


Jól gondold végig, hogy mit is szeretnél a későbbiekben, na meg az sem elhanyagolható, hogy az exed szeretné-e a gyerekkel a kapcsolatot tartani (akkor ő is beperelhet téged, ha jól tudom)

Szóval gondold végig a kapcsolatotokat, meg azt, hogy mit szeretnél, nehogy később kelljen sokat mászkálni ilyen olyan ügyekkel a hivatalokba (pl.: gyerektartás, láthatás, név vita) Ja és ha már név: Amennyire tudom, az apasági nyilatkozatkor közösen nyilatkozhattok a gyerek vezeték nevét illetően is, ha ő belemegy maradhat a Te neveden vagy viselheti mind a kettőtök nevét... Ám ezt is érdemes jól átgondolni, mert ha megjavul a kapcsolat és érkezik újabb baba, akkor ő is csak azon a néven anyakönyvezhető majd, ha jól tudom.


Mindenképpen vedd figyelembe, hogy a válaszom nem jogi eredetű, csak ismeretségi körömben levő hölgyek beszámolóit osztottam meg veled!

Mindentől függetlenül: Sok boldogságot a babához

2008. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!